wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 15:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Największa południowokoreańska firma logistyczna wybrała Wrocław. Co będą robić?
Południowokoreański LG w specjalnej strefie ekonomicznej w Biskupicach Podgórnych Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.
Południowokoreański LG w specjalnej strefie ekonomicznej w Biskupicach Podgórnych

Koreański portal Korea JoongAng Daily poinformował, że CJ Logistics, największa południowokoreańska firma logistyczna, otworzyła biuro regionalne we Wrocławiu. W ten sposób spółka chce wzmocnić swoją pozycję na europejskim rynku logistycznym. Zobacz szczegóły.

Reklama

Portal Korea JoongAng Daily poinformował, że CJ Logistics postawił na Wrocław, bo stolica Dolnego Śląska jest największym miastem przemysłowym i węzłem logistycznym w południowej Polsce. 

CJ Logistics wybierał Wrocław. Dlaczego?

CJ Logistics wyjaśnia, że Wrocław to ważny region dla firm europejskich, ponieważ jest położony w samym środku Europy. 

Nasze wejście do Polski jest znaczące, ponieważ to może służyć jako kamień milowy do ekspansji na nowe obszary logistyczne, takie jak transport produktów związanych z obronnością i bateriami do pojazdów elektrycznych
Kang Byung-koo, szef globalnego oddziału CJ Logistics dla Korea JoongAng Daily.

CJ Logistics wybierał Wrocław i Polskę m.in. ze względu na port w Gdańsku, który obsługuje największy wolumen handlowy w Europie Wschodniej i jest jedynym portem na Morzu Bałtyckim, który nie zamarza zimą. Koreańczycy zwracają również uwagę, że Wrocław jest jednym z głównych przystanków na kolejowej trasie transsyberyjskiej i trasie transchińskiej.

LG Energy Solution rozwija się pod Wrocławiem.

Wrocław i aglomeracja wrocławska od lat ma silne biznesowe związku z Koreą Południową, za sprawą inwestycji LG Energy Solution Wrocław. Przypomnijmy, że 13 kwietnia br. podpisano umowę partnerską Wrocławia z Cheongju. Z tego miasta wywodzi się koncern LG Energy Solution Wrocław.

Co roku z podwrocławskiej fabryki LG Energy Solution wyjeżdżają baterie do około 700 tysięcy samochodów elektrycznych. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo będzie ich nawet milion rocznie.

Korea Południowa współpracuje z Polską.

Według CJ Logistics, jej nowe biuro we Wrocławiu będzie również pomocne dla firm koreańskich w Polsce.

– Szereg koreańskich firm, głównie z branży motoryzacyjnej, akumulatorowej i elektronicznej, jest w Polsce – informuje portal Korea JoongAng Daily powołując się na przedstawiciela CJ Logistics.

Koreańczycy przypominają, że ostatnim czasie współpraca gospodarcza między oboma krajami została wzmocniona, podpisano wiele kontraktów na eksport produktów obronnych i energii jądrowej.

– Wejście firmy na polski rynek jest następstwem jej wcześniejszych działań biznesowych w Polsce, gdzie transportowała akumulatory i sprzęt samochodowy z Chin do Polski – napisał Korea JoongAng Daily.

CJ Logistics ma swoją globalną sieć w 36 krajach. W Polsce CJ Logistics będzie świadczyć kompleksowe usługi logistyczne dla firm koreańskich, jak również dla firm lokalnych i międzynarodowych.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl