wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 00:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. LG Energy Solution rozwija się pod Wrocławiem. Planuje zatrudnić kolejnych tysiąc osób
Podwrocławski zakład LG Energy Solution zajmuje powierzchnię około 100 ha. LG Energy Solution Wrocław
Podwrocławski zakład LG Energy Solution zajmuje powierzchnię około 100 ha.

Co roku z podwrocławskiej fabryki LG Energy Solution wyjeżdżają baterie do około 700 tysięcy samochodów elektrycznych. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo będzie ich nawet milion rocznie. Wówczas zakład planuje powiększyć swoją obecną załogę o około tysiąc kolejnych pracowników.

Reklama

LG Energy Solution Wrocław powstało w 2016 roku w Biskupicach Podgórnych. Jest pierwszym, a zarazem największym w Europie centrum produkcji baterii litowo-jonowych do samochodów elektrycznych. Inwestycja ta zaowocowała wprowadzeniem do Polski najnowocześniejszej technologii, a także sprawiła, że nasz kraj jest europejskim liderem w tej branży.

LG Energy Solution Wrocław ma także duży wpływ na polską gospodarkę. Już teraz eksport baterii produkowanych w Polsce wynosi aż 2 proc. wartości całego eksportu.

Produkowane przez podwrocławską fabrykę baterie zasilają samochody elektryczne takich marek jak Audi, BMW, Fiat, Ford, Porsche czy Volkswagen.

Coraz większe moce produkcyjne

Aktualnie w zakładzie zajmującym powierzchnię około 100 ha znajduje się kilkadziesiąt nowoczesnych linii produkcyjnych. Ich obecna moc wynosi 70 GWh. Jednak firma jest w trakcie rozbudowy parku technologicznego i do końca 2022 roku planuje osiągnąć moc 86 GWh, a w 2025 roku nawet 115 GWh.

Ponad tysiąc nowych pracowników

LG Energy Solution Wrocław to również jeden z największych pracodawców na Dolnym Śląsku. Zatrudnia ponad 10 tys. osób, również spoza województwa dolnośląskiego. Wśród nich są nie tylko pracownicy produkcyjni, ale również inżynierowie oraz specjaliści, którzy pracują nad bateriami dla największych koncernów samochodowych na świecie.

Cały czas poszukiwani są też nowi pracownicy - zarówno produkcyjni, jak i biurowi, a także inżynierowie. Aktualnie prowadzone są rekrutacje na około sto stanowisk. Po rozbudowie fabryki i osiągnięciu docelowej mocy produkcyjnej firma będzie dostarczała baterie do ponad miliona aut elektrycznych rocznie. Wówczas planuje zatrudnić kolejnych tysiąc osób.
Agata Marcinkiewicz, rzecznik prasowy LG Energy Solution Wrocław

Niewielkie innowacyjne miasteczko

LG Energy Solution Wrocław to de facto małe miasteczko rozlokowane wzdłuż ulic LG, Seulskiej, Koreańskiej i Innowacyjnej w Biskupicach Podgórnych.

Na jego terenie kursuje kilka linii bezemisyjnych minibusów obsługujących transport pracowniczy. Znajdują się tam także kantyny, sklepy z koreańskimi produktami oraz Learnig Center, czyli miejsce, w którym pracownicy podnoszą swoje umiejętności w wielu dziedzinach. Obok zakładu od niedawna funkcjonuje również przedszkole „Ul”, do którego mogą uczęszczać także dzieci osób spoza firmy. To jeden z projektów społecznych przedsiębiorstwa i wkład firmy w dobrostan społeczności lokalnej. Zainwestowała ona również w budowę i wyposażenie jednostki straży pożarnej oraz przekazała ponad 5 mln zł na modernizację lokalnej infrastruktury wodociągowej.

Naszym priorytetem są ludzie. Staramy się odpowiadać na ich potrzeby wszechstronnie. Oprócz oferowania benefitów, takich jak opieka medyczna, szkolenia, ubezpieczenia i świadczenia socjalne, inicjujemy projekty, które przyczyniają się do zwiększania dobrostanu całego zespołu i społeczności lokalnej.
Jangha Lee, prezes LG Energy Solution Wrocław

Chcą się przedstawić wrocławianom

Jedną z nowych inicjatyw LG Energy Solution Wrocław jest lokalna kampania „Energią Wrocławia napędzamy Europę”. Ma ona pokazać mieszkańcom stolicy Dolnego Śląska, że tuż obok nich funkcjonuje nowoczesna fabryka, w której powstają innowacyjne rozwiązania, kształtujące przyszłość branży motoryzacyjnej. Wielkie billboardy z wrocławskimi krasnalami, znajdują się w najbardziej wyeksponowanych częściach miasta – przy ulicy Powstańców Śląskich oraz w okolicy mostu Grunwaldzkiego. Kampania ta potrwa do lata 2023 roku.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl