Finansowanie startupów: granty, fundusze inwestycyjne
Uczestnicy programu mogą otrzymać wsparcie merytoryczne, przydatne kontakty, a także nawet do 300 tys. zł grantu. Najistotniejsza jest jednak współpraca startupu z partnerem biznesowym, czyli funduszem inwestycyjnym lub dojrzałą firmą, która zechce dane rozwiązanie sprawdzić.
Dotąd otrzymaliśmy ponad 160 aplikacji z ponad 30 krajów i ostatecznie wybraliśmy do wspólnej pracy 18 startupów. Są one na różnym etapie rozwoju. Cieszymy się widząc, jak skutecznie rozwijają swoją działalność w partnerstwie z globalnymi markami, polskimi czempionami czy instytucjami publicznymi
Ewa Kaucz, szefowa Concordia Design Accelerator i jednocześnie dyrektor zarządzająca Concordia Design Wrocław.
Concordia Design Accelerator nabór do 2 maja 2022 r.
Concordia Design Accelerator prowadzi nabór do trzeciej rundy programu. Zagraniczni innowatorzy mogą składać aplikacje do 2 maja poprzez stronę internetową
Z rozwiązań startupów korzystają wrocławskie firmy
Miasto Wrocław od początku mocno angażowało się w program akceleracyjny, widząc w nim realne korzyści dla lokalnej gospodarki. Uczestnicy projektu otwierają swoje firmy głównie w stolicy Dolnego Śląska, a z rozwiązań startupów korzystają najczęściej wrocławskie firmy. Dodatkowo lokalny ekosystem startupowy wzbogaca zagraniczne know-how.
Teraz miasto po raz pierwszy zdecydowało się zaangażować także w rozmowy z jednym z uczestników. Wybór padł na grecki startup deeptraffic, który opracowuje innowacyjne rozwiązanie do zarządzania ruchem. Deeptraffic zbiera dane o ruchu drogowym z wielu źródeł, tak aby poprawić bezpieczeństwo i ułatwić kierowcom poruszanie się po mieście.
Startup Wrocław – Smart City – Deeptraffic
Jako miasto jesteśmy otwarci na szukanie nowych rozwiązań mających na celu poprawę jakości życia mieszkańców. We Wrocławiu od lat skutecznie wdrażamy rozwiązania z zakresu inteligentnego miasta i w przypadku deeptraffic również widzimy do tego potencjał
Robert Bednarski zastępca dyrektora ds. Smart City działający w ramach Wydziału Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego.
W pracę ze startupem oprócz działu ds. Smart City zaangażowani są również eksperci Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.
Wrocław współpracuje z zagranicznymi startupami
Sam deeptraffic to firma stworzona przez naukowców pracujących w Heleńskim Instytucie Transportu. Rozwiązanie opracowane przez grecki startup z powodzeniem wykorzystują m.in. Saloniki, a także kilka innych miast.
Chcemy rozwinąć naszą działalność w Polsce, a Wrocław od początku wydał się nam idealnym partnerem. Jesteśmy przekonani, że nasz produkt docelowo może pozytywnie wpłynąć na zarządzanie ruchem, komfort kierowców, bezpieczeństwo na drogach i środowisko
Evangelos Mitsakis, CEO deeptraffic.
Partnerzy biznesowi programu Concordia Design Accelerator: Miasto Wrocław, Divante, Fibaro, Infor, Lotniczy Dworzec Towarowy Wrocław, Luxon LED, Neurosoft, Whirlpool, MPWiK Wrocław, Neurosys, Trudo, Quantup, Santander Consumer Bank, Port Lotniczy Wrocław, TestArmy Group, RST Software Masters, SunRoof, Śląsk Wrocław, WKK, CSHARK, GEFCO, MMB Drives, Grupa Komunikacja + and FundingBox Deep Tech Fund, Unfold, Movens Capital, RST Venture for Earth, Movens Capital, Shape VC, Cofounder Zone, Satus. Partnerami są także: Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej oraz Invest in Wroclaw.
CD/jr