wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

7°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Przedsiębiorczy Wrocław
 3. Aktualności
 4. Ruszył program rozwoju biznesu Concordia Design Accelerator
Concordia Design na Wyspie Słodowej Concordia Design Wrocław
Concordia Design na Wyspie Słodowej

Nawet 300 tys. zł na rozwój, a wśród pomysłów rękawice do mierzenia drgań w miejscu pracy albo platforma do ochrony własności intelektualnej w internecie. Między innymi takie projekty mają rozwinąć w naszym mieście zagraniczne startupy dzięki Concordia Design Accelerator. Wśród partnerów biznesowych przedsięwzięcia są gmina Wrocław i Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Program ma zachęcić zagranicznych innowatorów do rejestrowania spółek we Wrocławiu.

Concordia Design Accelerator to tak naprawdę program rozwoju biznesu dla startupów z innych krajów, opracowany przez zespół Concordia Design z Wyspy Słodowej. W większości finansuje go Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) w ramach projektu Poland Prize.

PARP szukała operatorów Poland Prize w całym kraju, a konkurencja była naprawdę mocna. W sumie złożono 33 wnioski, z czego wybrano tylko 11.

 • Tworzenie warunków, by zagraniczni innowatorzy rejestrowali swoje spółki we Wrocławiu.
 • W ramach tzw. akceleracji młode firmy technologiczne z zagranicy mogą otrzymać nawet 300 tys. zł grantu.
 • Chodzi o produkty i usługi z zakresu sztucznej inteligencji, smart city i cyberbezpieczeństwa
Cieszymy się, że część programu Poland Prize będzie realizowana właśnie we Wrocławiu, a miasto zyska akcelerator startupowy z prawdziwego zdarzenia

Ewa Kaucz, szefowa Concordia Design Accelerator i dyrektor zarządzająca Concordia Design

Startup Wrocław: finansowanie, biura, coworking, inkubatory

Celem przedsięwzięcia jest zachęcenie zagranicznych innowatorów do zarejestrowania spółek we Wrocławiu, a następnie tworzenie tutaj przełomowych usług czy produktów.

W ramach tzw. akceleracji młode firmy technologiczne z zagranicy mogą otrzymać nawet 300 tys. zł grantu, pracować z wybitnymi ekspertami, a także nawiązać kontakt z partnerami biznesowymi: gminami, dojrzałymi przedsiębiorstwami lub funduszami Venture Capital. Wszystko po to, by zagraniczne startupy najpierw swoje pomysły sprawdziły, a potem skutecznie działały na rynku. Czytaj także: Startup Wrocław – finansowanie, biura, coworking, inkubatory.

Startup Wrocław: sztuczna inteligencja, smart city i cyberbezpieczeństwo

– Do października 2023 roku chcielibyśmy przyciągnąć do Wrocławia 40 nowych, innowacyjnych spółek. Poszukujemy nowoczesnych rozwiązań, które wesprą gospodarkę i społeczeństwo w realiach tzw. post-Covid economy, czyli rzeczywistości ekonomicznej po pandemii koronawirusa. W tym wypadku chodzi zwłaszcza o produkty i usługi z zakresu sztucznej inteligencji, smart city i cyberbezpieczeństwa – opowiada Ewa Kaucz.

 

Concordia Design Accelerator

Do pierwszej z pięciu rund akceleracyjnych zgłosiło się aż 55 zagranicznych pomysłów . Większość pochodziła zza wschodniej granicy, ale były też firmy z Wielkiej Brytanii, Finlandii czy USA.

Do dalszej pracy wybrano 8 startupów:

 • Lawyerd! – platforma do ochrony praw własności intelektualnej w internecie,
 • ai – narzędzie które zapewnia możliwość rozmowy z klientem z użyciem sztucznej inteligencji,
 • HAV_Sentry – rękawice do mierzenia drgań podczas pracy fizycznej (np. w fabryce czy na budowie),
 • Panda Training – narzędzie do coachingu pracowników z użyciem chatbota,
 • PlayGineering – rozwiązanie do monitorowania gry zawodników na boisku w czasie rzeczywistym,
 • Nextsale – narzędzie do segmentacji i targetowania klientów odwiedzających strony internetowe i e-sklepy,
 • Oyper – narzędzie do rozpoznania produktu na wideo i wsparcia jego sprzedaży w Internecie
 • Cardio AI – urządzenie do diagnozy kardiologicznej

Wrocław wspiera startupy

Wśród licznych partnerów biznesowych akceleratora jest m.in. gmina Wrocław, która zadeklarowała możliwość testowania rozwiązań startupów. Partnerem międzynarodowym, który pomaga w popularyzacji przedsięwzięcia wśród innowatorów z innych krajów jest Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Pozostali partnerzy biznesowi Concordia Design Accelerator to: Divante, Fibaro, Infor, Lotniczy Dworzec Towarowy Wrocław, Luxon LED, MPWiK Wrocław, Neurosoft, Neurosys, Port Lotniczy Wrocław, Quantup, RST Software Masters, Santander Consumer Bank, TestArmy, Trudo, Whirlpool oraz fundusze: FundingBox, RST Ventures for Earth, Satus, Shape, Venture INC.

CD/jr

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl