Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)
II etap remontu był bardzo wymagający. Wrocławskie Inwestycje - miejska spółka prowadząca przedsięwzięcie - musiały na bieżąco dostosowywać zakres prac do wytycznych konserwatorskich (bowiem teren ten objęty jest ochroną), a także zadbać o dobrostan cennych drzew.
Dęby na Olszewskiego pod czułą opieką
Znad korzeni dębów zdjęty został asfalt, który kiedyś w zamyśle miał stanowić ścieżkę rowerową, korzenie zostały oczyszczone i otoczone odżywczymi składnikami - między innymi kompostem z Janówka, gdzie Ekosystem prowadzi kompostownię.
Co ciekawe, drzewa zostaną otoczone specjalną barierką, która zimą uchroni je od soli, którą sypane są ulice. Dzięki mieszance z zawartością soli kierowcy nie jeżdżą po śliskich ulicach, ale sól przedostająca się do gleby ma niekorzystny wpływ na roślinność.
Remont Olszewskiego - co się zmieni od soboty
Ostatni, dotychczas nieruszany fragment Olszewskiego, stanie się ulicą jednokierunkową. Analogicznie, jak podczas poprzednich etapów, ruch będzie prowadzony jedną stroną jezdni, a druga będzie remontowana.
Całą Olszewskiego jeździć będziemy od strony centrum do Bacciarellego. Z Wielkiej Wyspy do centrum pojedziemy Spółdzielczą lub Bacciarellego i Dembowskiego.
Kiedy skończą naprawiać Olszewskiego?
Drogowcy kończą pracę na II etapie - od al. Wielkiej Wyspy do Spółdzielczej. Zaczną układać masę bitumiczną. Jeśli pogoda nie pokrzyżuje im planów, to w przyszłym tygodniu powinni ułożyć ostatnią, ścieralną warstwę, co będzie zwieńczeniem prowadzonych robót.
Natomiast wymiana nawierzchni od Gersona do Bacciarellego powinna zakończyć się w grudniu. Wtedy to cała Olszewskiego będzie jak dawniej dwukierunkowa, a w dodatku będzie miała nawierzchnię w dobrym stanie.
Remont Olszewskiego i zmiany w kursowaniu autobusów
Wydział Transportu Urzędu Miejskiego informuje, że w związku z wejściem w III etap remontu Olszewskiego zmienią się trasy autobusów 253 i 345. O szczegółach zmian informujemy tutaj.