Prace kosztują 900 tys. zł i wbrew pozorom wcale nie są łatwe. Remont chodnika trzeba tu pogodzić z troską o dobrostan drzew. Dlatego na tych zjazdach z posesji, które znajdują się w strefie ochronnej drzew, stosowane są przepuszczalne nawierzchnie z kruszywa. Wymaga to podniesienia poziomu wyjazdów, ale jest to niezbędny kompromis między równą nawierzchnią, a zachowanie zieleni w dobrej kondycji.
Zakres i rodzaj prac konsultujemy z radą osiedla, której w tym miejscu dziękuję za tę współpracę.Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia
Prace są podzielone na etapy. Obecnie trwają po zachodniej stronie ulicy przed skrzyżowaniem z ul. Pionierską. Oprócz wymiany nawierzchni chodników i zjazdów ZDiUM wymienia oporniki i poprawia stan zieleńców. Następnie przyjdzie kolej na drugą stronę ulicy i remont najbardziej zniszczonych fragmentów chodnika.
Rady osiedli do 30 czerwca mogą zgłaszać do Funduszu Osiedlowego inwestycje do zrealizowania na swoich osiedlach. Te propozycje musza być efektem konsultacji z mieszkańcami. Jeśli jesteś zainteresowany tym, co wydarzyć się powinno w Twojej okolicy, odezwij się do swojej rady osiedla i sprawdź, jakie ma plany. Możesz również zgłosić swój pomysł.