Kolejny przetarg na tramwaj na Nowy Dwór podzielony na 22 zadania

Wrocławskie Inwestycje ogłosiły drugi przetarg na budowę wydzielonej trasy autobusowo-tramwajowej, łączącej osiedle Nowy Dwór z centrum Wrocławia. Tym razem przedmiot zamówienia podzielony został na 22 części.


Pierwszy przetarg, ogłoszony 21 kwietnia, o którym więcej pisaliśmy TUTAJ, nie wyłonił niestety wykonawcy, gdyż żadna firma nie przesłała swojej oferty. Wówczas zamówienie podzielone było na dwie części.

Pierwsze to budowa trasy autobusowo-tramwajowej na odcinku od pl. Orląt Lwowskich do skrzyżowania ul. Strzegomskiej z ul. Rogowską. Ten fragment zostanie wykonany w oparciu o gotowy już projekt budowlany.

Druga część to zaprojektowanie i wybudowanie trasy autobusowo-tramwajowej w ciągu ul. Rogowskiej, od skrzyżowania ul. Strzegomskiej i ul. Rogowskiej do pętli przy przystanku kolejowym Wrocław Nowy Dwór.

Nowy przetarg – 22 zadania

Teraz Wrocławskie Inwestycje ogłosiły kolejny przetarg, jednak aby zwiększyć szanse jego powodzenia, zdecydowano się podzielić zamówienie na 22 zadania. Co więcej, przetarg został odpowiednio zmodyfikowany, tak by wykonawcy mogli zgłaszać swoje oferty do poszczególnych zadań. Taki zabieg może nawet poniekąd wpłynąć na obniżenie kosztów prac.

Oczywiście, nie oznacza to, że jedna firma może wystartować w przetargu, aplikując wyłącznie do jednej części zamówienia.

– Szczególnie duże przetargi szynowe pokazały nam, że obecnie na rynku trudno znaleźć wykonawcę, gdyż ceny usług są niestety wysokie. Szansą na realizację tego zamówienia jest pozyskanie mniejszych wykonawców, których na rynku jest więcej. Jednak, aby te firmy mogły odpowiednio działać, zdecydowaliśmy się podzielić zamówienie na poszczególne zadania – mówi Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji.

Planowane otwarcie ofert przez Wrocławskie Inwestycje odbędzie się we wrześniu 2018 roku.

Zobacz także: 9 fiszek, jak będzie wyglądać nowa trasa autobusowo-tramwajowa na Nowy DwórZgłoś uwagę