Tramwaj na Nowy Dwór – nie ma ofert w przetargu

W przetargu ogłoszonym przez Wrocławskie Inwestycje na budowę trasy autobusowo-tramwajowej łączącej osiedle Nowy Dwór z centrum Wrocławia nie pojawiła się żadna oferta. Postępowanie zostanie powtórzone. 


Inwestycja jest podzielona na dwa zadania. Pierwsze to budowa trasy autobusowo–tramwajowej na odcinku od pl. Orląt Lwowskich do skrzyżowania ul. Strzegomskiej z ul. Rogowską. Ten fargment zostanie wykonany w oparciu o gotowy już projekt budowlany. Druga część to zaprojektowanie i wybudowanie trasy autobusowo–tramwajowej w ciągu ul. Rogowskiej, od skrzyżowania ul. Strzegomskiej i ul. Rogowskiej do pętli przy przystanku kolejowym Wrocław Nowy Dwór.

Przypomnijmy. Trasa na Nowy Dwór jest planowana jako wydzielona, odrębna jezdnia autobusowo-tramwajowa. Najtrudniejszym elementem inwestycji będzie budowa nowego wiaduktu nad linią kolejową w okolicach ul. Robotniczej.

Zakres prac dotyczy też wielu sąsiadujących ulic, zostaną częściowo przebudowane, pojawią się też chodniki, drogi rowerowe i oświetlenie. Oferty w postępowaniu na budowę trasy na Nowy Dwór można składać do 30 maja. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec 2020 roku.

Zobacz przebieg trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy DwórZgłoś uwagę