wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 20:45

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wydarzenia
  3. Sztuka
  4. Powódź 97 – nowa część wystawy głównej w Centrum Historii Zajezdnia

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

Z myślą o naszych Gościach wciąż zmieniamy wystawę główną – tworzymy nowe sekcje oraz ulepszamy te wcześniejsze. Dlatego otworzyliśmy w Centrum Historii Zajezdnia wystawę „Powódź 97” poświęconą kataklizmowi z lata 1997 roku.

W tej multimedialnej opowieści nie skupiamy się na chronologii wydarzeń, ale przedstawiamy powódź z perspektywy konkretnych i charakterystycznych dla Wrocławia miejsc. Zobaczycie więc Poltegor, gdzie mieściła się siedziba TeDe, Dworzec Główny PKP, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu, Uniwersytet Wrocławski, ZOO, osiedle Kozanów czy wały odrzańskie w podwrocławskich Łanach. Każde z tych miejsc pokazuje pamiętne lipcowe dni z 1997 roku w trochę innym świetle.

Zastosowanie nowoczesnych technologii umożliwia odwiedzającym samodzielne włączanie pełnych emocji oryginalnych filmów i zdjęć sprzed 25 lat ukazujących walkę wrocławian z wielką wodą w tych kilku charakterystycznych miejscach stolicy Dolnego Śląska. 11 listopada możecie sami bezpłatnie stanąć oko w oko z żywiołem.

Miejsce

Zobacz także