Dzień Dziadków na Wyspie Słodowej

Dzień Dziadków na Wyspie Słodowej

11 czerwca spotykamy się na Wyspie Słodowej z okazji Dnia Dziadków. To kolejny międzypokoleniowy piknik organizowany w ramach Miesiąca Rodziny. W programie wiele atrakcji edukacyjnych, artystycznych, kulinarnych, muzycznych i sportowych.

Podczas pikniku z okazji Dnia Dziadków zadbamy m.in. o zdrowie fizyczne, a także podpowiemy, jak budować trwałe relacje z najbliższymi i jak radzić sobie z problemami wychowawczymi, czy uzależnieniami. Wszystkim zainteresowanym bezpłatnych porad udzielą specjaliści: psycholodzy, neuropsycholodzy, logopedzi, socjoterapeuci, doradcy życia rodzinnego, rehabilitanci i trenerzy personalni.

Na Wyspie będzie można skorzystać także z porad dietetycznych i fizjoterapeutycznych, wykonać analizę składu ciała, pomiary cukru, ciśnienia, tkanki tłuszczowej, BMI i badania optometryczne wzroku.

Nie zabraknie zajęć artystycznych dla najmłodszych. Rodzinne spotkanie będzie można uwiecznić na wspólnej fotografii w fotobudce.

Podczas pikniku będzie można zbudować tam małe żagloweczki, nauczyć się wiązać węzły żeglarskie i wziąć udział w konkursie plastycznym „Piraci z Karaibów”. Dla dorosłych Policealne Studium „Oświata” przygotowało warsztaty wizażu i warsztaty florystyczne oraz bogatą propozycję kursów dla seniorów, na które będzie można zapisać się już w tą niedzielę.

Nie zabraknie również akcentów kulinarnych. Muzycznie towarzyszyć nam będzie Narodowe Forum Muzyki, które w ramach cyklu „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato”, poprowadzi naukę śpiewania kołysanek i piosenek dla dzieci.

Na zakończenie pikniku wystąpi zespół VELOCITY, współpracujący z MDK Fabryczna, który zaprezentuje swoje autorskie kompozycje.

Piknik z okazji Dnia Dziadków jest częścią wrocławskiego Miesiąca Rodziny, czyli kumulacji wydarzeń dla rodzin, które na przełomie maja i czerwca odbywają się we Wrocławiu. Więcej informacji na temat projektu znaleźć można na stronie www.mojarodzina.wroclaw.pl oraz na profilu wydarzenia na Facebooku.

W razie niepogody impreza może zostać odwołana

Lokalizacja

Wyspa Słodowa

Wyspa Słodowa 1, 50-266 Wrocław

Komentarze