Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)
– Pergoli to zielona enklawa miasta, czas tutaj płynie trochę inaczej, wszystko nieco zwalnia. Jako Hala Stulecia staramy się nie tylko dbać o to niesamowite miejsce, ale również zapewniać tu ciekawą letnią rozrywkę i dobry relaks. Jeśli wakacje w mieście, to właśnie Lato na Pergoli – mówi Magdalena Piasecka, wiceprezeska Hali Stulecia.
Filmowe czwartki na Pergoli
W każdy wakacyjny czwartek o godz. 21:30, dobre kino na Pergoli. Hala Stulecia zadbała o odważną, świeżą i nieoczywistą selekcję filmów, wszystkie to premiery z 2024 roku. Od kina gatunkowego po autorskie opowieści.
- 3 lipca – film: „Love Lies Bleeding”
- 10 lipca – film: „Wybraniec”
- 17 lipca – film: „W pokoju obok”
- 24 lipca – film: „Civil War”
- 31 lipca – film: „Bogini Partenope”
- 7 sierpnia – film: „Apetyt na więcej. La cocina”
- 14 sierpnia – film: „Konklawe”
- 21 sierpnia – film: „Better Man. Niesamowity Robbie Williams”
- 28 sierpnia – film: „Jutro będzie nasze”
Co ważne, seanse odbędą się nawet w razie niesprzyjającej pogody – zostaną wtedy przeniesione do wnętrz kompleksu.
Muzyczne piątki na Pergoli
W piątki będą królowały tańce i muzyka. DJ sety z dobrą elektroniką na lato, salsoteki z lekcjami tańca, silent disco przy fontannie i kameralne koncerty.
To wydarzenia otwarte, bezpłatne i dostępne dla wszystkich – niezależnie od wieku, doświadczenia tanecznego czy muzycznych gustów. Pergola sprzyja spotkaniom i poznawaniu nowych ludzi. Nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjść.
Harmonogram wydarzeń sprawdzicie na stronie Hali Stulecia.
Sportowe soboty na Pergoli
W ramach cyklu Sportowych sobót Hala Stulecia zaprasza wszystkich – od najmłodszych po seniorów – na pełen energii i dobrej zabawy program aktywności na świeżym powietrzu i w klimatyzowanych salach Wrocławskiego Centrum Kongresowego.
W wakacyjne poranki i popołudnia można liczyć na dużo ruchu w dobrym towarzystwie i pod okiem doświadczonych instruktorów. W programie m.in. relaksująca joga, energetyczna zumba, dynamiczne zajęcia fitness oraz spotkania z Trenerem Senioralnym – sport jest dla wszystkich!
Rodziny z dziećmi znajdą tu mnóstwo gier i zabaw:
- mini unihokej,
- bule,
- badminton,
- korfball,
- fistball,
- rekreacyjny tor przeszkód,
- mini piłkę nożną,
- tenis stołowy i wiele więcej.
A dla fanów planszówek – największy planszówkowy game room we Wrocławiu. Będą też wieczorne turnieje RPG, Nocne Granie i konkursy.
Rodzinne niedziele na Pergoli
Pergola w niedzielę to miejsce, w którym można poleniuchować przy fontannie, ale też odkryć coś zupełnie nowego. To dzień rodzinnych spotkań.
W programie bezpłatne zwiedzanie kompleksu Hali Stulecia i Wytwórni Filmów Fabularnych, spacery historyczne z przewodnikiem, wystawa makiet kolejowych, interaktywne zajęcia edukacyjne, warsztaty muzyczne dla dzieci, piknik wojskowy, pokaz policyjny, warsztaty i szkolenia dla właścicieli psów, a nawet pokazy jazdy konnej z Torem Partynice.
Fontanna Multimedialna na Pergoli
A jeśli lato, to przecież też Fontanna Multimedialna. Pokazy dzienne i wieczorne odbywają się każdego dnia o każdej pełnej godzinie między 10:00 a 21:00, a ostatni o 21:40.
Weekendowe pokazy specjalne w lipcu i sierpniu zaplanowano na 21:40. Pełny i aktualny harmonogram, w którym uwzględniane są ewentualne utrudnienia można znaleźć na stronie Hali Stulecia.