ON ART Festiwal w Galerii Miejskiej we Wrocławiu

ON ART Festiwal – bezpłatne kino w Galerii Miejskiej

Festiwal ON ART to filmowe święto dla miłośników sztuki i kina. Wydarzenie odbywa się jednocześnie w wielu miastach Polski, w tym także we Wrocławiu w Galerii Miejskiej.

Główną atrakcją repertuaru naszej instytucji jest film „Z wnętrza" - unikatowy materiał filmowy stworzony przez Zdzisława Beksińskiego. Wstęp na seanse jest bezpłatny, obowiązują zapisy mailowe na adres [email protected] do 4 sierpnia! Zapraszamy 5 i 6 sierpnia na bezpłatne seanse filmowe w naszej instytucji. Co będzie można obejrzeć?

5 SIERPNIA (PIĄTEK) - FILMY W JĘZYKU POLSKIM

  • 19:00-19:20 Film: „Jan Polkowski – Moje miejsce na Ziemi. Kraków” 19 min., Polska, 2022 r., reż. Iwona Meus, Impresja. Poezja Jana Polkowskiego zestawiona z urzekającymi kadrami Krakowa. godzina
  • 19:40 -21:10 Film: „Z wnętrza” 90 min., Polska, 2019 r., reż. Cezary Grzesiuk, Krystian Kamiński, Tomasz Szwan, film dokumentalny Unikatowy materiał VHS tworzony przez Zdzisława Beksińskiego. Malarz dopuszcza nas do sekretów swoich bliskich, procesu twórczego i do samego siebie. (Fragmenty tego niezwykłego wideo- archiwum mogliśmy zobaczyć w filmie „Ostatnia Rodzina”).

6 SIERPNIA (SOBOTA) - FILMY W JĘZYKU ANGIELSKIM! godzina

  • 15.00-16.40 Film: „Make Me Famous” 93min., USA, 2022 r., reż. Brian Vincent, film dokumentalny. Edward Brezinski – zapomniany emigracyjny malarz, który szukał sławy wśród gwiazd nowojorskiej sceny artystycznej lat 80. Obraz specyficznych relacji panujących w świecie sztuki: stosunek do sławy i fortuny, sukcesu i porażki, rozgłosu i zapomnienia. godzina
  • 16:45-17:15 Film: “Bye Bye, Grand Tour” 27 min., Austria,2022 r., reż. Heimo Aga, film dokumentalny Relacja z trzech wydarzeń artystycznych, które jeszcze przed pandemią, w 2017 roku zbiegły się w czasie: Biennale Sztuki w Wenecji, Documenta w Kassel i Skulptur Projekte w Münster. Przekaz artystów okazał się proroczy, a nasz świat zmienił się w krótkim czasie – już chyba bezpowrotnie. godzina
  • 17:30-19:00 Film „Rico (The Richard Demarco Story)” 85 min., Wielka Brytania, 2021 r., reż. Marco J Federici, film dokumentalny. Biografia niezwykłego promotora sztuki, organizatora festiwalu w Edynburgu, który wiele czasu i uwagi poświęcał sztuce z krajów Europy Wschodniej. Za swoje zasługi dla sztuki polskiej Demarco został odznaczony m.in. medalem Gloria Artis.

Wstęp na seanse jest bezpłatny, ale prosimy o zapisy mailowe na adres [email protected] do 4 sierpnia! Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Rozwoju Kinematografii, promująca kino polskie i europejskie. 

Lokalizacja

Galeria Miejska

Kiełbaśnicza 28, 50-109 Wrocław

Komentarze