Przypomnijmy. Pomysłodawcą wystawy ZOO-lśnienie jest prezes Zoo, Radosław Ratajszczak, który zaszczepia we Wrocławiu najlepsze praktyki z całego świata.
–Zima to dość trudny czas, jest zwykle ciemno i zimno. W styczniu i lutym marzymy o tym, by zrobiło się ciepło i jasno, więc zapraszamy do zoo - ciemność rozjaśnią figury zwierząt, a ciepło zapewni Afrykarium – zaprasza prezes Ratajszczak.
Najnowsza ekspozycja w zoo, składa się z kilkunastu podświetlanych figur zwierząt i stanęła w sercu ogrodu – przed Afrykarium.
Co ważne - atrakcja nie jest dodatkowo płatna. W ramach zwykłego biletu do zoo można obejrzeć wystawę i zwiedzić Afrykarium. Świetlną ekspozycję naturalnie najlepiej oglądać chwilę po zachodzie słońca, kiedy robi się ciemno.
Wystawa wróci do wrocławskiego ogrodu zoologicznego już jesienią 2020 r.
Warto zastanowić się nad losem zwierząt
Na ekspozycji można zobaczyć przedstawicieli popularnych gatunków zwierząt takich jak: żyrafy, zebry, flamingi, nosorożca, słonia czy kobrę. Najwyższa rzeźba (żyrafy) ma aż 3,5 metra wysokości!
Oczywiście wystawa, jako dodatkowa atrakcja podczas zwiedzania, to pretekst do głębszej refleksji.
– Być może niebawem tylko w takiej formule będziemy oglądać wiele gatunków dzikich zwierząt. Na liście IUCN opisanych jest 105 tys. gatunków, a z najnowszych, wrześniowych danych wynika, że 30% z nich jest bezpośrednio zagrożonych wyginięciem. Jako świadome swojej roli zoo nie możemy więc pozostać obojętni na pogarszający się stan dzikiej przyrody. Chcemy nie tylko chronić zwierzęta w naszym zoo, ale też uwrażliwiać zwiedzających na problem wymierania gatunków. Stąd wiele naszych działań, jak akcja pomocy zwierzętom z Australii, w którą z dużym sukcesem udało nam się zaangażować miłośników zoo. Dowodem na to jest sukces zbiórki, na którą ponad 2 tysiące osób wpłaciło już ponad 100 tysięcy złotych, aby wspomóc zwierzęta cierpiące na skutek pożarów w Australii – podkreśla prezes.

Wystawa ZOOLŚNIENIE
Wystawa / Eventy / W plenerze / Dla wszystkich Zoo Wrocław