Piątek, 24 lipca 2015 r.
Bezpłatne porady zdrowotne – Centrum dla Zdrowia
pl. Nowy Targ, 4 lipca-31 sierpnia, w godz. 10.00-20.00
Do końca sierpnia na pl. Nowy Targ stoją dwa pawilony, w których każdy chętny może bezpłatnie sprawdzić kondycję swojego organizmu i dowiedzieć się jak poprawić swoje zdrowie. Można m.in. sprawdzić indeks BMI, grubość tkanki tłuszczowej, ilość wody w organizmie, mineralizacje kości, wagę mięśni i przekonać się, jaki jest wiek biologiczny organizmu.
Wystawa multimedialna artystów ze Lwowa i Lille
Barbara, ul Świdnicka 8B, godz. 10.00-18.00, wstęp wolny
Instalacje wideo „Dokumenty i naoczni świadkowie: pejzaże i znaki” Fabiena Zocco oraz „Interwencje ukryte” Serhija Petlyuka. To dzieła artystów z Lille i Lwowa, którzy przebywają we Wrocławiu w ramach programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 „Rezydencje Artystyczne A-i-R Wro”. Wystawa multimedialnych prac obu artystów, które opowiadają o współczesnym Wrocławiu, potrwa do 12 sierpnia.
Plaża na Solnym
godz. 9.00-21.00, pl. Solny, wstęp wolny
Do 2 sierpnia plaża towarzyszy festiwalowi T-Mobile Nowe Horyzonty. Można skorzystać z leżaków, białych puf festiwalowych. Jest też wakeboard (w specjalnie przygotowanym basenie można ślizgać się na desce), w razie potrzeby można kupić chłodne napoje i kawę.
Wakacyjne warsztaty w Humanitarium
sobota-niedziela, ul. Stabłowicka 147a, bilety od 12 zł
Obecnie w Humanitarium prezentowana jest wystawa poświęcona optyce „Szkiełko i oko – tajemnice optyki”. Rezerwacje warsztatów i informacje: humanitarium.eu
Piątek 24 lipca
- 11.30 Kostki kąpielowe – warsztat rodzinny
- 12.30 Wulkan – warsztat dla dzieci
- 13.30 Sprawdź swoje pH – warsztat rodzinny
Archi-box 7 Baza! – instalacja przed Muzeum Architektury
ul. Bernardyńska 5, do 3 października
Wielofunkcyjna, tymczasowa struktura zbudowana przed muzeum, podobnie jak przed rokiem, umożliwi organizowanie zróżnicowanych wydarzeń. Na co dzień pawilon i towarzysząca mu kawiarnia będą atrakcyjnym miejscem wypoczynku i życia towarzyskiego, a podczas zaplanowanych wydarzeń staną się trybuną dla dyskusji, spotkań projektowych, wykładów i plenerowych koncertów.
Dzień Dobry Marilyn. Ikony Hollywood w obiektywie Miltona H. Greene’a
godz. 12.00-18.00, Wrocławskie Centrum Kongresowe przy Hali Stulecia, wystaw czynna do 15 sierpnia (z wyjątkiem poniedziałków), wstęp wolny
Wystawa, licząca 142 zdjęcia, zrealizowane w latach 50., 60., 70., i 80. XX wieku, oparta została na najpiękniejszych portretach Marilyn Monroe i wzbogacona licznymi wizerunkami innych hollywoodzkich sław. Gwiazdy, które znajdują się na prezentowanych fotografiach, to m.in. Anita Eckberg, Kim Novak, Sophia Loren, Alberto Giacometti, Andy Warhol, Elizabeth Taylor czy Liza Minnelli i Richard Burton.
Fragment prezentowanej kolekcji zawiera również wybrane zdjęcia reportażowe, fotografie artystyczne, mistrzowskie sesje z modelkami oraz zdjęcia ukazujące życie towarzyskie nowojorskiej socjety.
Bezpłatne wycieczki tropem wrocławskich krasnali
piątek godz. 18.00, sobota godz. 16.00, niedziela godz. 11.00, bezpłatne
Dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat wraz z rodzicami. Bezpłatne wycieczki zaplanowane są na wakacyjne piątki (godz. 18.00), soboty (godz. 16.00) oraz niedziele (godz. 11.00). Miejsce spotkania: Rynek, Informacja Krasnalowa przy ratuszu. Udział w wycieczce nie wymaga zapisów. Aby powędrować szlakiem krasnali, wystarczy przyjść o odpowiedniej porze i dołączyć do przewodników.
- 24 lipca (piątek), godz.18.00 Historie z dreszczykiem
Videomapping w Hali Stulecia
piątek godz. 16.00, sobota-niedziela godz. 10.00, 12.00, 14,00 i 16.00, Hala Stulecia, bilety od 12 do 45 zł
W Hali Stulecia zobaczyć można niezwykły pokaz mappingu, który prezentuje fenomen konstrukcji wnętrza jedynego wrocławskiego obiektu z listy UNESCO. Zastosowanie najnowszych technologii jest jednocześnie niepowtarzalną prezentacją videoartu. W trakcie pokazu videomappingu wyróżniającym elementem jest czerwone światło, rozbłyskujące w sercu kopuły. Videomapping jest dopełnieniem stałej wystawy multimedialnej Centrum Poznawczego Hali Stulecia, która przedstawia zwiedzającym genezę powstania obiektu i historię jego przemian na przestrzeni lat.
Kiermasz rękodzieła w Przejściu Żelaźniczym
piątek-niedziela, godz. 12.00-20.00, Przejście Żelaźnicze
Kilkudziesięciu wrocławskich młodych twórców rękodzieła w ostatni weekend lipca (24-26 lipca) i sierpnia (28-30 sierpnia) będzie prezentować i sprzedawać swoje wyroby.
Biżuteria, zabawki, ubrania, torby, dekoracje, ceramika, malarstwo oraz wiele niespotykanych w sklepach drobiazgów będzie można znaleźć na kolorowych stoiskach artystów. Podczas trzech ostatnich dni każdego letniego miesiąca trwać będzie prawdziwe lokalne święto wrocławskich artystów rękodzieła.
Festiwal YOKOHAMA JAPFEST 2015
piątek 24 lipca: 12.00-19.00, sobota 25 lipca: 10.00-19.00, niedziela: 10.00-17.00, Tor Rakietowa, ul. Rakietowa 39, bilety 20 zł
Oryginalne japońskie pojazdy, pokazy i zawody driftingowe – to tylko część atrakcji tegorocznej edycji festiwalu JAPFEST 2015, który skupia miłośników japońskiej motoryzacji i dobrej zabawy.
Organizatorzy zapowiadają pokaz ponad 200 najciekawszych japońskich samochodów z całego kraju, zawody driftingowe JAPFEST Drift Battle i TimeAttack, a dla amatorów mocnych wrażeń driftowe przejażdżki w formie Drift Taxi. W programie także spotkania z ekspertami i prezentacja najnowszych rozwiązań technicznych firm, zajmujących się tuningiem i sprzedażą części do japońskich pojazdów.
„Dbam to mam” festyn podwórkowy
godz. 15.00, podwórko: 3 Maja/Krótka/Chińska/Koreańska, wstęp wolny
W ofercie wiele zabaw i konkursów z nagrodami, m.in. gry z piłką, wspólne sadzenie roślin, zgaduj-zgadule i quizy, np. na temat zasad dbania o podwórko i segregacji odpadów. Dorośli mogą dowiedzieć się sporo na temat uciepłowienia budynków, w których mieszkają oraz możliwości skorzystania ze wsparcia programu KAWKA przy wymianie pieców w mieszkaniach.
Na festyny zapraszają: ZZK, Alba, Wrocławskie Mieszkania oraz Wydział Środowiska i Rolnictwa UMW.
- 24.07.2015, godz. 15.00, podwórko: 3 Maja/Krótka/Chińska/Koreańska
- 07.08.2015, godz. 15.00, podwórko: Daszyńskiego/Jedności/Żeromskiego
- 28.08.2015, godz. 15.00, podwórko: Świstackiego/Kościuszki/Więckowskiego/Brzeska
Spektakl Weekend z R.
Impart Wrocław, godz. 17.30 i 20.30, bilety 50-150 zł na bilety.sollus.pl
Angielska farsa w najlepszym wydaniu napisana przez Robina Hawdona. Komedia omyłek, w której niezręcznie wypowiedziane słowo uruchamia lawinę nieoczekiwanych zdarzeń. Występują: Krystyna Janda, Katarzyna Gniewkowska/Aleksandra Justa, Piotr Borowski, Cezary Żak, Piotr Machalica, Rafał Mohr/Jacek Poniedziałek. Kostiumy zaprojektował Tomasz Ossoliński.
Otwarta scena na Wyspie Słodowej: koncerty Slow Motion Bullet oraz The Stress
Wyspa Słodowa, piątek, godz. 19.00
Na Otwartej Scenie zagrają dwa młode zespoły: Slow Motion Bullet oraz The Stress. Będzie rockowo, metalowo i, jak zapewniają organizatorzy, nieco nietypowo.
O zespołach Slow Motion Bullet oraz The Stress przeczytasz na go.wroclaw.pl.
Czarne Słońce w Teatrze Polskim we Wrocławiu w ramach MFF T-Mobile Nowe Horyzonty
piątek-niedziela, wejście od podwórka na tyłach teatru (od ul. Bogusławskiego, tam, gdzie mural), podczas seansów zostaną użyte światła stroboskopowe!
Seanse:
- Wersja polskojęzyczna: 24, 25 lipca godz. 19.00, 26 lipca godz. 19.00 i 20.15
- Wersja anglojęzyczna: 24, 25 lipca godz. 20.15
- Czas trwania: ok. 45 minut
Bezpłatne wejściówki będą wydawane wyłącznie w kasach festiwalowych w Kinie Nowe Horyzonty w dniu pokazu na dzień bieżący. Liczba miejsc ograniczona.
Miesiąc Spotkań Autorskich
Mediateka, pl. Teatralny 5, wstęp wolny
Odbywa się codziennie między 1 lipca i 4 sierpnia w Brnie, Koszycach, Ostrawie i Wrocławiu. Gościem honorowym tegorocznej piętnastej edycji jest UKRAINA. W ramach głównego programu festiwalu przedstawi się 21 pisarzy polskich, 10 czeskich/słowackich i 31 ukraińskich.
Piątek 24 lipca
PIĄTKOWA ZUMBA ze Zwycięska Fitness
godz. 19.00, Wzgórze Partyzantów, ul. P. Skargi 18 a, wstęp wolny
Piątek to już weekend, ale poćwiczyć nie zaszkodzi. Punktualnie o 19:00 do zumby porwie was Ewelina ze ZWYCIĘSKA gym&fitness center.
Zajęcia BEZPŁATNE, w każdy piątek do 4.09.2015.
Duet improwizowany „Dwaj Panowie”
godz. 20.00, Sanatorium Kultury, Przejście Garncarskie 2, bilety 10 zł
Całkowicie improwizowany spektakl w wykonaniu dwóch wrocławskich aktorów, związanych z Teatrem Improwizacji Improkracja. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć, do czego zdolnych jest dwóch doświadczonych improwizatorów, podczas godzinnego spektaklu – bez żadnego scenariusza.
Muzyczna Wyspa: spotkanie Radość Rytmu
godz. 20.15, Wyspa Słodowa, wstęp wolny
W wybrane wakacyjne piątki, o godz. 20.15 na Wyspie Słodowej doświadczeni bębniarze i animatorzy kultury zaproszą wszystkich chętnych do wspólnej akcji odnalezienia Rytmu Miasta i rytmu własnego serca.
Jeśli masz jakikolwiek instrument perkusyjny: djembe, conga, bongosy, cajon, werbel, bombo, marakasy, pudełka rezonansowe, grzechotki, dzwonki itp. oraz dysponujesz czasem w wakacyjne piątki, zapraszamy do wspólnej orkiestry. Dla przypadkowych amatorów wrażeń organizatorzy będą mieli coś pod ręką, więc brak instrumentu i pomysłu na niego nie może stanąć na drodze przeżycia wspólnej przygody.
Nowe Horyzonty: pokazy plenerowe na Rynku
godz. 22.00, Rynek, wstęp wolny
Co wieczór (od 24 lipca do 2 sierpnia) w Rynku na specjalnie ustawionym ekranie można oglądać filmy „pod chmurką”. Bezpłatne pokazy towarzyszą 15. Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu T- Mobile Nowe Horyzonty. W programie kilka najważniejszych filmów ostatniego roku, m.in. „Boyhood” Richarda Linklatera, „Dzikie historie” Damiána Szifróna, „Turysta” Rubena Östlunda, „Lewiatan” Andrieja Zwiagincewa i „Obywatel” Jerzego Stuhra.
- piętek 24 lipca „Dzikie historie”
- sobota 25 lipca „La strada”
- niedziela 26 lipca „Matka królów”
Klub festiwalowy T-Mobile Nowe Horyzonty w Arsenale
dziedziniec Arsenału, ul. Cieszyńskiego 9,
W Arsenale, jak co roku, mieścić się będzie Klub Festiwalowy. Na niektóre koncerty wstęp bezpłatny.
Program:
ENEMEF: Noc Władcy Pierścieni
godz. 22.00-9.30, Multikino Pasaż Grunwaldzki i Arkady Wrocławskie, bilety 19-25 zł
Najbardziej epicki i legendarny ENEMEF: Noc Władcy Pierścieni. Wszystkie trzy części ekranizacji Władcy Pierścieni zaliczane są do przełomowych i najważniejszych filmów w historii kina.
W repertuarze:
- Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia - WERSJA REŻYSERSKA
- Władca Pierścieni: Dwie Wieże - WERSJA REŻYSERSKA
- Władca Pierścieni: Powrót Króla - WERSJA REŻYSERSKA
Sobota, 25 lipca 2015 r.
XII Spacery z przewodnikiem – cykl wycieczek tematycznych
sobota-niedziela, wycieczki bezpłatne
Koło Przewodników Miejskich Oddziału Wrocławskiego PTTK oraz Urząd Miejski Wrocławia zapraszają na bezpłatne letnie spacery z przewodnikiem w każdą sobotę i niedzielę od 13 czerwca do 12 września 2015 roku. Trasy wędrówek związane będą z historią, architekturą, przestrzenią kulturową miasta oraz biografią osób, które urodziły się tu bądź połączyły swoje losy z Wrocławiem.
- 25.07.2015 (sobota) Śladami Eberharda Mocka – bohatera powieści Marka Krajewskiego. Zbiórka godz. 10.00 Rynek (obok pomnika Aleksandra Fredry) – wybrane obiekty związane z bohaterem literackim (możliwość przejazdu MPK).
Targ śniadaniowy na Nowym Targu
godz. 9.00-16.00
Regionalne specjały z całej Polski, dania kuchni egzotycznej oraz szeroka gama autorskich potraw przygotowanych z sercem przez prawdziwych pasjonatów – tego wszystkiego w piknikowej, rodzinnej atmosferze można spróbować podczas Targu Śniadaniowego. Można też uczestniczyć w różnego typu warsztatach i kursach, m.in. fitness, jogi, warsztaty ceramiczne, plastyczne czy kulinarne. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci i specjalnie im dedykowanego placu zabaw.
Bezpłatne porady zdrowotne – Centrum dla Zdrowia
pl. Nowy Targ, 4 lipca -31 sierpnia, w godz. 10.00-20.00
Do końca sierpnia na pl. Nowy Targ stoją dwa pawilony, w których każdy chętny może bezpłatnie sprawdzić kondycję swojego organizmu i dowiedzieć się, jak poprawić swoje zdrowie. Można m.in. sprawdzić indeks BMI, grubość tkanki tłuszczowej, ilość wody w organizmie, mineralizacje kości, wagę mięśni i przekonać się, jaki jest wiek biologiczny organizmu.
W weekend Ale Talerz! Sobota, 25 lipca
- godz. 12.00 – 16.00 zdrowe koktajle
- godz. 12.00 – wykład dietetyk Justyny Barańskiej o tym, jaki znaczenie mają składniki odżywcze i co jest istotne w wyborze żywności
- godz. 12.45 – wykład Co jest eko, a co bio? Ewelina Żygadło opowie m.in.: jak czytać etykiety na żywności oraz gdzie szukać sprawdzonych zdrowej żywności
- godz. 16.00 – uczestnicy wykładu dowiedzą się, jakie napoje nawadniają organizm, a jakie odwadniają
- godz. 18.00 – kreatywna zabawy „wokół talerza”
Parkrun Wrocław
godz. 9.00, Jaz Opatowicki, wymagana wcześniejsza rejestracja
Parkrun to bieg na dystansie 5 kilometrów z pomiarem czasu organizowany co tydzień przez cały rok. Udział w biegu jest bezpłatny, ale obowiązuje jednorazowa rejestracja, a następnie wydrukowanie i przyniesienie ze sobą nadanego Indywidualnego Kodu Uczestnika. W ramach parkrun wszyscy biegają dla własnej satysfakcji, dlatego każdy biegnie własnym tempem. Rejestracja: www.parkrun.pl/rejestracja
Poranki filmowe dla dzieci na MFF T-Mobile Nowe Horyzonty
sobota-niedziela, godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty
W tym roku na festiwalu dwadzieścia filmów dla dzieci. Są to najnowsze produkcje (z lat 2013-2015) z mistrzowskimi przykładami zastosowań animacji rysunkowej, wycinankowej i lalkowej. Wszystkim pokazom towarzyszyć będą bezpłatne warsztaty zainspirowane filmami. W sobotę, 25 lipca, zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od lat 3, które lubią zwierzęta, przyrodę i smakołyki.
Sobota, 25 lipca
- Co jeśli?/Szwecja 2014 / 13’
- Mały ptaszek i wiewiórka/Szwajcaria 2014 / 5’
- Mały szczodry jeż/ Francja 2014 / 5’
- Morningbird i Murmelton na zimowisku/Norwegia 2014 / 8’
- Raz, dwa, drzewo/Francja 2015 / 7’/
Wyprawa Do Wnętrza Głowy Łukasza Kowalczuka
Wernisaż 25 lipca, wystawa do 8 sierpnia, mia ART GALLERY, ul. Św. Mikołaja 61-62, warsztaty sobota godz. 10.00 – cena 50 zł, obowiązują zapisy
W trakcie wystawy odbędą się warsztaty komiksu oraz spotkanie autorskie z Łukaszem Kowalczukiem – z wykształcenia nauczyciel, z zawodu projektant graficzny, z zamiłowania rysownik i twórca komiksów. Jego historyjki i rysunki pojawiają się cały czas w nowych miejscach, takich jak Maximum Rock'n'Roll czy World War 3 Illustrated. WARSZTATY, 25 lipca 2015, godz. 10:00, zapisy: [email protected], cena 50 zł/osoba galeria czynna: wtorek-sobota, 12-18, www.miaartgallery.com Plaża na Solnym godz. 9.00-21.00, pl. Solny, wstęp wolny Do 2 sierpnia plaża towarzyszy festiwalowi T-Mobile Nowe Horyzonty. Można skorzystać z leżaków, białych puf festiwalowych. Jest też wakeboard (w specjalnie przygotowanym basenie można ślizgać się na desce), w razie potrzeby można kupić chłodne napoje i kawę. Paintball z Rojem godz. 9.00-15.00, Citypaintball Wrocław Stadion Olimpijski AWF obok krytej pływalni; cena za jeden dzień 109 zł, rejestracja: http://paintballzrojem.pl, wiek 13+ Rozgrywka trwa cały dzień. Osoby od 13 do 17 roku życia mogą wziąć udział - za pisemną zgodą rodziców lub w ich obecności. Cena obejmuje (można mieć swój sprzęt, jednak nie uprawnia to do żadnych zniżek): maska, umundurowanie, marker, butla, całodniowe ładowanie, 500 kulek, instruktaż, prowadzenie potyczek.Dodatkowo:- Tryby TDM/CTF (wszyscy na wszystkich) oraz MORDOR (nowicjusze kontra weterani);- Wspólne filmy, zabawy i losowanie nagród (gry, smycze, opaski, koszulki, naklejki);- Dyplomy uczestnictwa dla wszystkich z 5% zniżką na artykuły w Kansusie;- Całe wydarzenie rejestrowane aparatami, kamerami FULLHD, Dronem.- Gastronomia, sanitarka, zaplecze medyczne;- Udział w teledysku, który będzie formą oficjalnej relacji video Poranki z />>Agi Bagi< sobota-niedziela, godz. 10.30, Multikino Pasaż Grunwaldzki i Arkady Wrocławskie Bajki dla dzieci powyżej 2. roku życia. Podczas pokazów dzieci zobaczą II cześć projektu />>Agi Bagi<>Agi Bagi< opowiada o przygodach mieszkańców planety, która ma dwie strony: Agi i Bagi oraz o wzajemnych relacjach pomiędzy jej mieszkańcami, plemionami Agingów i Bagingów. Każdy epizod porusza wątek związany ze środowiskiem, pokazuje, jak sobie radzić wspólnymi siłami, żeby żyć w harmonii z naturą. AKTORZY użyczający głosów: Waldemar Barwiński, Jarosław Boberek, Ewelina Kordy, Agnieszka Kunikowska, Agnieszka Mrozińska. Wakacyjne warsztaty w Humanitarium sobota-niedziela, ul. Stabłowicka 147a, bilety od 12 zł Obecnie w Humanitarium prezentowana jest wystawa poświęcona optyce: />>Szkiełko i oko - tajemnice optyki<, która przeniesie nas w świat, w którym nie wszystko jest takie, na jakie wygląda. Rezerwacje warsztatów i informacje: humanitarium.eu. Sobota 25 lipca 11.15, 12.15, 14.15, 16.15 Kostki kąpielowe - warsztat rodzinny 13.15, 15.15 Zamieszajmy 17.15 Poznaj wątrobę Warsztat - />>Moja Droga do Kariery< godz. 9.00-15.00, Przyjaciele i Znajomi, ul. Grunwaldzka 98, bilety 100 zł, zapisy i program www.akademiarozwoju.wroclaw.pl Letnie warsztaty planowania własnej kariery zawodowej. Wyposażymy uczestników w wiedzę, potrzebną do podjęcia świadomego wyboru dalszej kariery zawodowej, zgodnej z predyspozycjami. Bezgotówkowa wymiana ubrań SWAP Wrocław ToTu, ul. Hubska 6, godz. 11.00-13.00, wstęp wolny Wakacyjny SWAP Wrocław to szansa na wymianę nienoszonych już ubrań na inne i sposób na zawarcie nowych znajomości. Jak zawsze, uczestniczki imprezy będą losować atrakcyjne nagrody, wśród których znalazła się sesja zdjęciowa, manicure hybrydowy, zakupy z doradcą ubioru, sesje coachingowe i bony na babeczki od Babeczkowej Poczty Cookie with Love. Archi-box 7 Baza! - instalacja przed Muzeum Architektury ul. Bernardyńska 5, do 3 października Wielofunkcyjna, tymczasowa struktura zbudowana przed muzeum, podobnie jak przed rokiem, umożliwi organizowanie zróżnicowanych wydarzeń. Na co dzień pawilon i towarzysząca mu kawiarnia będą atrakcyjnym miejscem wypoczynku i życia towarzyskiego, a podczas zaplanowanych wydarzeń staną się trybuną do dyskusji, spotkań projektowych, wykładów i plenerowych koncertów. Sportowa Wyspa sobota-niedziela, godz. 12.00-19.00, Wyspa Piaskowa, wstęp wolny Wszyscy chętni będą mogli przygotować się do igrzysk The World Games 2017, próbując swoich sił w dyscyplinach nieolimpijskich, takich jak: korfball, lacrosse, football amerykański, karate, przeciąganie liny czy frisbee. Niektóre sporty prezentować zaprezentują zaproszeni goście - utytułowani sportowcy i członkowie wrocławskich drużyn. W najbliższy weekend grę w bule, która gości w parkach i na skwerach w Belgii, Francji, Hiszpanii, Szwajcarii, Szwecji i wielu innych krajach na całym świecie, a także zabawa w przeciąganie liny oraz badminton i ścianka wspinaczkowa. Arkadowy Uniwerek: pilkarska szkółka dla dzieci godz. 12.00, Arkady Wrocławskie, wstęp wolny Podczas zajęć dzieci wezmą udział w prawdziwym mini-treningu piłkarskim. Pokonają tor przeszkód, m.in. slalom z piłką czy rzuty karne oraz pod okiem trenera będą uczestniczyć w rozgrzewce i w mini-mistrzostwach Arkad Wrocławskich w piłce nożnej. Najmłodsi wspólnie z animatorami zagrzewać będą uczestników meczów do sportowej walki o najwyższe miejsce na podium. Zajęcia sportowe odwiedzi klubowa maskotka WKS Śląsk Wrocław Orzeł Ślązak, z którą młodzi piłkarze będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Aby się zapisać na najbliższe warsztaty, należy odwiedzić Arkady Wrocławskie 25 lipca o godzinie 12:00. Zajęcia odbędą się w łezce eventowej na poziomie 0. Dzień Dobry Marilyn. Ikony Hollywood w obiektywie Miltona H. Greene>>'<>Parki ESK< - parki pełne kultury: przestrzenie oddane w ręce wrocławian Park Południowy (na polanie, nieopodal pomnika Chopina), park Grabiszyński (w pobliżu ul. Solskiego, nieopodal placu zabaw) i park Staszica (w okolicach fontanny), godz. 12.00-19.00 (w razie potrzeby dłużej) Z inicjatywy Europejskiej Stolicy Kultury powstały />>Parki ESK< w parkach - Południowym, Grabiszyńskim i Staszica. Pawilony otwarte są w czasie wakacji w każdą sobotę i niedzielę od godz. 12.00 do 19.00. Funkcję, jaką będą pełnić, przypiszą im sami mieszkańcy i osoby odwiedzające parki. Park Grabiszyński sobota, 25 lipca godz. 15.00 na plenerowej scenie wystąpi duet The Tacotopers. Tworzą go Patrycja i Michał. Wokal i pianino. Piosenki znane i mniej znane w nowych, niejednokrotnie zaskakujących aranżacjach. niedziela, 26 lipca, godz. 17.00 />>Czytanki dla dzieci< - mądre książki przynosi ze sobą do pawilonu kultury Asia Gala, twórczyni bloga mamaizonabyc.pl. niedziela, 26 lipca godz. 18.00 wykład lekarza psychiatry Kingi Mikusek />>Smutek, lenistwo czy depresja<; w przystępny sposób o oznakach depresji, możliwościach leczenia oraz o miejscach, gdzie warto zwrócić się po poradę. Park Południowy, sobota, 25 lipca godz. 17.00 na plenerowej scenie wystąpi duet The Tacotopers. niedziela 26 lipca, godz. 17.00 Wybory Literackie zapraszają na kolejne spotkanie w ramach cyklu />>Popołudniowa herbatka z książką< Koordynatorzy Koordynator parku Południowego: [email protected], tel. 883 044 377 Koordynator parku Grabiszyńskiego: [email protected], tel. 883 044 378 Koordynator parku Staszica: [email protected], tel. 883 044 372 Lato na Pergoli 2015 - weekend 25-26 lipca sobota godz. 12.00-22.20, niedziela godz. 12.00-18.00, wstęp wolny Liczne sportowe atrakcje, gry i zabawy dla dzieci. Tegoroczny program został przygotowany z myślą o promowaniu aktywnych form wypoczynku, dodatkowo dla chętnych dostępna będzie wypożyczalnia sprzętu sportowego. Sobota 25 lipca 12.00 zajęcie biegowe dla Pań przez płotki z mistrzynią Polski - Justyną Oleksy 14.00-16.00 Miasto w Formie - Fitness na Pergoli 12.00-18.00 - letnia księgarnia Ossolineum 12.30 - pokaz wykonywania słodyczy 16.30 - pokaz wykonywania słodyczy 12.00-18.00 gry i zabawy dla rodzin z dziećmi - stowarzyszenie ZłotaCooltura 11.00 - 20.00 duchańce Olinek 22.00 - specjalny pokaz fontanny multimedialnej 22.20 - kino letnie Poranki dla dzieci />>Kosmoloty< sobota-niedziela, godz. 12.00, Multikino Arkady Wrocławski i Pasaż Grunwaldzki W lipcu w każdą sobotę i niedzielę Multikino zaprasza dzieci powyżej 2 lat na podróż wraz z elitarną grupą statków kosmicznych dzięki bajce />>Kosmoloty<>Z ekranu na talerz< - wrocławscy blogerzy kulinarni oferować będą ciasta i desery znane z filmów 16.00-22.00 finisaż wystawy wyróżnionych prac XVII Konkursu Architektonicznego KOŁO na projekt koncepcyjny toalety publicznej w Parku Zachodnim 16.30-18.00 warsztaty dla dzieci: Plakat Filmowy - tworzenie plakatów filmowych techniką kolażu (5-10 lat) 17.00-19.30 pokaz charakteryzacji filmowej - profesjonalna charakteryzatorka filmowo-teatralna opowie o tajnikach swej pracy oraz wykona spektakularny pokaz rodem z Hollywood na chętnych uczestnikach 20.00-22.00 kino na tarasie - projekcja najnowszego filmu szwedzkiego reżysera znanego z takich produkcji jak: />>Czekolada< , />>Kroniki Portowe< czy />>Połów ryb w Jemenie<>Do widzenia, do jutra< Janusza Morgensterna [wstęp wolny] 21.30 - nauka tańca z filmu />>Salto< Tadeusza Konwickiego [wstęp wolny!] 23.30 - wspólny spacer z Macondo do tablicy pamiątkowej na peronie 3 Dworca Głównego we Wrocławiu z przystankiem przy hotelu Monopol Miesiąc Spotkań Autorskich Mediateka, pl. Teatralny 5, wstęp wolny Odbywa się codziennie między 1 lipca a 4 sierpnia w Brnie, Koszycach, Ostrawie i Wrocławiu. Gościem honorowym tegorocznej piętnastej edycji jest UKRAINA. W ramach głównego programu festiwalu przedstawi się 21 pisarzy polskich, 10 czeskich/słowackich i 31 ukraińskich. Sobota 25 lipca godz. 19.00 AGDA BAVI PAIN KONFLIKT, PAIN & SADYZM godz. 20.30 ŁARYSA DENYSENKO ADWOKAT W ŚWIECIE LITERATURY Otwarta Scena na Wyspie Słodowej: koncerty Wrony i Scarecrow Wyspa Słodowa, godz. 19.00, wstęp wolny 25 lipca na Otwartej Scenie zaprezentują się dwie wrocławskie, rockowe kapele: Wrony i Scarecrow. O zespołach Wrony i Scarecrow przeczytasz więcej na go.wroclaw.pl. No Limits - motocykle w WakeParku godz. 21.00, WakePark Wrocław - Centrum Sportów Wodnych, ul. Kosmonautów 1 (Glinianki), bilety 20 zł Gratka dla miłośników motoryzacji. Przygotowano mnóstwo atrakcji, w tym m.in. wybory Miss Super Bike, wystawy motocykli, pokazy motocyklowe, konkurs palenia gumy, a potem after party z didżejami oraz przepyszny catering w strefie VIP. Malowniczy pomost z dostępem do wody i wake bordowe ewolucje. Na koniec pokaz sztucznych ogni. Czarne Słońce w Teatrze Polskim we Wrocławiu w ramach MFF T-Mobile Nowe Horyzonty piątek-niedziela, wejście od podwórka na tyłach teatru (od ul. Bogusławskiego, tam, gdzie mural), podczas seansów zostaną użyte światła stroboskopowe! Czarne Słońce to trzydniowy program kina audialnego, w którym zmysł wzroku zostaje wyłączony z użycia. Rozlokowani w przestrzeni dużej sceny Teatru Polskiego we Wrocławiu widzowie stają się aktorami w wyobrażonym przez siebie seansie. Działają na nich słowo oraz dźwięk. Jest ciemno. Czarno. Nie ma ekranu i nie ma obrazu. Kiedy zaś spodziewanych bodźców jest za mało, umysł sam zaczyna wytwarzać wyobraźniową nadwyżkę. Rozpoczyna się zbiorowa produkcja powidoków, halucynacji i przywidzeń. Słowo nabiera właściwości psychoaktywnych. Seanse: Wersja polskojęzyczna: 25 lipca godz. 19.00 i 26 lipca godz. 19.00 oraz 20.15 Wersja anglojęzyczna: 25 lipca godz. 20.15 Czas trwania: ok. 45 minut Bezpłatne wejściówki będą wydawane wyłącznie w kasach festiwalowych w Kinie Nowe Horyzonty w dniu pokazu na dzień bieżący. Liczba miejsc ograniczona. Hawaii Party w Klubie Jazzda Godz. 21.00, Klub Jazzda, Rynek 60 Klimatyczna i gorąca impreza w klimacie hawajskim. Dla wszystkich gości egzotyczny poczęstunek. Na barze będą królować hawajskie drinki serwowane w orzechach kokosowych. Odbędą się hawajskie konkursy z nagrodami. Wystąpi DJ Polldee. Kino na basenie Godz. 21.15, Aquapark Wrocław, ul. Borowska 99, bezpłatne dla gości basenów rekreacyjnych W programie błyskotliwa komedia kryminalna />>Scoop. Gorący temat< Woody Allena w gwiazdorskiej obsadzie - na ekranie zobaczymy Scarlett Johansson i Hugh Jackmana oraz samego reżysera. Oprócz tego organizatorzy zapraszają umiejących pływać do zabawy na wodnym torze przeszkód o długości aż 16 m. Specjalne pokazy fontanny multimedialnej godz. 22.00, sobota-niedziela, pergola przy Hali Stulecia Fontanna zajmuje powierzchnię bliską 1 ha, a na jej dnie umieszczono aż 800 punktów świetlnych, 300 dysz wodnych oraz 3 dysze ogniowe. sobota, 24 lipca: Cztery żywioły niedziela, 25 lipca: Nowy pokaz Dzień dobry Marylin Wstęp na teren pergoli jest bezpłatny. Pokazy można oglądać z tarasu widokowego Wrocławskiego Centrum Kongresowego w cenie 5 zł/os. Bilety dostępne są w dniu wydarzenia w holu głównym WCK. Nowe Horyzonty: pokazy plenerowe na Rynku godz. 22.00, Rynek, wstęp wolny Co wieczór (od 24 lipca do 2 sierpnia) w Rynku na specjalnie ustawionym ekranie będzie można oglądać filmy />>pod chmurką<>Boyhood< Richarda Linklatera, />>Dzikie historie< Damiána Szifróna, />>Turysta< Rubena Östlunda, />>Lewiatan< Andrieja Zwiagincewa i />>Obywatel< Jerzego Stuhra. sobota 25 lipca />>La strada< niedziela 26 lipca />>Matka królów< Klub festiwalowy T-Mobile Nowe Horyzonty w Arsenale dziedziniec Arsenału, ul. Cieszyńskiego 9, W Arsenale, jak co roku, mieścić się będzie Klub Festiwalowy. Na niektóre koncerty wstęp bezpłatny. Program: 25 lipca (sobota), godz. 23.00 Yasmine Hamdan, bilety 50 zł (normalny), 45 zł (dla posiadaczy karnetów) 25 lipca (sobota), godz. 00.30 DJ Romek Rege 26 lipca (niedziela), godz. 22.30 Pere Ubu, bilety: 40 zł (normalny), 35 zł (dla posiadaczy karnetów filmowych) Plenerowe Kino Letnie godz. 22.20, Pergola przy Hali Stulecia, wstęp wolny 25 lipca po pokazie specjalnym Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej, na Pergoli przy Hali Stulecia odbędzie się projekcja filmu />>Wielkie Biografie< pt. />>Hitchcock<, w reż. Sacha Gervasi. Koncert Yasmine Hamdan Arsenał, ul. Cieszyńskiego 9, godz. 23.00, bilety 45-50 zł Koncert w ramach 15. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty. Yasmine stała się znana dzięki duetowi Soapkills z Beirutu, prawdopodobnie pierwszemu zespołowi grającemu mieszankę indie i muzyki elektronicznej na Bliskim Wschodzie. Niemal od początku działalności zespołu muzyka Soapkills towarzyszyła budowaniu energicznej artystycznej sceny powojennego Libanu, nadając grupie status undergroundowej ikony, który do dziś otacza Yasmine w niemal wszystkich krajach arabskich. Od kilku lat tworzy w Paryżu. Niedziela, 26 lipca 2015 r. XII Spacery z przewodnikiem - cykl wycieczek tematycznych sobota-niedziela, wycieczki bezpłatne Koło Przewodników Miejskich Oddziału Wrocławskiego PTTK oraz Urząd Miejski Wrocławia zapraszają na bezpłatne letnie spacery z przewodnikiem w każdą sobotę i niedzielę od 13 czerwca do 12 września 2015 roku. 26.07.2015 (niedziela) 1. W górę biegu rzeki Oławy. Zbiórka godz. 10.00 Rynek (obok pomnika Aleksandra Fredry) - przejazd MPK do przystanku />>Urząd Wojewódzki< i spacer od ujścia Oławy przy moście Grunwaldzkim, most Oławski, Na Grobli, most Rakowiecki, kładka Siedlecka, Park Wschodni 2. dla rodzin z dziećmi: Między Odrą i Oławą. Zbiórka godz. 10.00 Rynek (obok pomnika Aleksandra Fredry) - most Grunwaldzki, Wybrzeże Słowackiego, most Oławski, Na Grobli, Kładka Zwierzyniecka, most Zwierzyniecki (ew. powrót Polinką) 26.07.2015 (niedziela) Spacer po Ostrowie Tumskim - dla wrocławian i ich gości (1) oraz wycieczka tematyczna: Legendy Ostrowa Tumskiego i Piaskowego (2). Zbiórka o godz. 15.00 pod katedrą (koszt biletu do kaplic w katedrze - 4 zł). Wrocławski Bazar Smakoszy godz. 10.00-16.00, każda niedziela przez cały rok, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44, wstęp wolny W każdą niedzielę przez cały rok kilkadziesiąt wspaniałych wystawców oferuje wysokiej jakości produkty polskie i zagraniczne oraz wyroby certyfikowane. Na Bazarze znaleźć można produkty wytwarzane w tradycyjny, nieprzemysłowy sposób. Bazarowy koszyk wypełnić można gęstą wiejską śmietaną, pysznym kremowym masłem, twarożkiem, krowim i kozim mlekiem, ekologicznym drobiem, certyfikowanymi warzywami, przetworami, miodami, olejami, przyprawami, sokami, serami, wędlinami, wypiekami i wieloma innymi rarytasami. Gwarantujemy zakupy w miłej atmosferze i rodzinne piknikowanie przy muzyce i jedzeniu z wrocławskich food trucków. Bezpłatne porady zdrowotne - Centrum dla Zdrowia pl. Nowy Targ, 4 lipca-31 sierpnia, w godz. 10.00-20.00 Do końca sierpnia na pl. Nowy Targ stoją dwa pawilony, w których każdy chętny może bezpłatnie sprawdzić kondycję swojego organizmu i dowiedzieć się, jak poprawić swoje zdrowie. Można m.in. sprawdzić indeks BMI, grubość tkanki tłuszczowej, ilość wody w organizmie, mineralizacje kości, wagę mięśni i przekonać się, jaki jest wiek biologiczny organizmu. W weekend Ale Talerz! Niedziela, 26 lipca godz. 12.00 - Naturalne pyszności - warsztaty kulinarne, na których będzie można poznać przepisy, m.in na czekoladę z awokado. godz. 15.30 - Postaw na olej! Andrzej Ziółkowski przedstawi zalety olei tłoczonych na zimno oraz przygotuje pastę olejowo-serową. Poranki filmowe dla dzieci na MFF T-Mobile Nowe Horyzonty godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty W tym roku na festiwalu dwadzieścia filmów dla dzieci. Są to najnowsze produkcje (z lat 2013-2015) z mistrzowskimi przykładami zastosowań animacji rysunkowej, wycinankowej i lalkowej. Wszystkim pokazom towarzyszyć będą bezpłatne warsztaty zainspirowane filmami. Podczas niedzielnych warsztatów będziemy konstruować przedmioty ułatwiające zasypianie. Dla dzieci dzieci w wieku od 5 lat. Niedziela 26 lipca Awokadowy miś/Wielka Brytania 2014 / 5>>'<< Kostka o imieniu Ture/Szwecja 2015 / 9>>'<< Mały rondelek Anatola/ Francja 2014 / 6>>'<< Policz barany/ Francja, Belgia 2015 / 7>>'<< Prawo silniejszego/ Francja, Belgia 2015 / 6>>'<< Przyjacielski wróg/ Niemcy 2014 / 6>>'<< Serce Hermana/ Norwegia 2014 / 9>>'<< Plaża na Solnym Godz. 9.00-21.00, pl. Solny, wstęp wolny Do 2 sierpnia plaża towarzyszy festiwalowi T-Mobile Nowe Horyzonty. Do korzystania będą leżaki, specjalne białe pufy festiwalowe, wakeboard (w specjalnie przygotowanym basenie można się ślizgać na desce), w razie potrzeby można kupić chłodne napoje i kawę. Festiwal Smaków Dolnośląskich godz. 10.00-16.00, ul. Zwycięska 4-8 - teren przy Hotelu AGRO, wstęp wolny Będzie smacznie, zdrowo, kolorowo. Zagości wielu wystawców. Będą ekologiczne warzywa i owoce w przystępnej cenie, sery krowie, owcze, kozie, twarożki i dojrzewające. Nie zabraknie świeżego mleka koziego, go tego chleb żytni i na serwatce. Nie zabraknie pachnącej kawy w różnych odsłonach oraz naturalnych soków owocowych. Mamy dla Was koce, stoły i ławy; dla najmłodszych - Zaczarowany Autobus. Paintball z Rojem godz. 9.00-15.00, Citypaintball Wrocław Stadion Olimpijski AWF obok krytej pływalni; cena za jeden dzień 109 zł, rejestracja: http://paintballzrojem.pl, wiek 13+ Rozgrywka trwa cały dzień. Osoby od 13 do 17 roku życia mogą wziąć udział - za pisemną zgodą rodziców lub w ich obecności. Cena obejmuje (można mieć swój sprzęt, jednak nie uprawnia to do żadnych zniżek): maska, umundurowanie, marker, butla, całodniowe ładowanie, 500 kulek, instruktaż, prowadzenie potyczek.Dodatkowo:- Tryby TDM/CTF (wszyscy na wszystkich) oraz MORDOR (nowicjusze kontra weterani);- Wspólne filmy, zabawy i losowanie nagród (gry, smycze, opaski, koszulki, naklejki);- Dyplomy uczestnictwa dla wszystkich z 5% zniżką na artykuły w Kansusie;- Całe wydarzenie rejestrowane aparatami, kamerami FULLHD, Dronem.- Gastronomia, sanitarka, zaplecze medyczne;- Udział w teledysku, który będzie formą oficjalnej relacji video Joga w Parku, czyli darmowe zajęcia jogi w parku Słowackiego godz. 10.15, park Słowackiego (za Panoramą Racławicką) Jak co roku w wakacje, Fabryka Energii - Centrum Jogi Wrocław zachęca wrocławian do wspólnej praktyki jogi w parku - na świeżym powietrzu, w słońcu, na trawie i w pozytywnej i serdecznej atmosferze. Joga w Parku to akcja non profit - zajęcia prowadzone przez doświadczanych nauczycieli Fabryki Energii są darmowe i skierowane do wszystkich, zarówno do tych, którzy praktykowali jogę, jak i tych osób, które dopiero rozpoczynają praktykę. Wystarczy przynieść matę lub koc i wygodny strój. Poranki z />>Agi Bagi< godz. 10.30, Multikino Pasaż Grunwaldzki i Arkady Wrocławskie Bajki dla dzieci powyżej 2. roku życia. Podczas pokazów dzieci zobaczą II cześć projektu />>Agi Bagi<>Agi Bagi< opowiada o przygodach mieszkańców planety, która ma dwie strony: Agi i Bagi oraz o wzajemnych relacjach pomiędzy jej mieszkańcami, plemionami Agingów i Bagingów. Każdy epizod porusza wątek związany ze środowiskiem, pokazuje, jak sobie radzić wspólnymi siłami, żeby żyć w harmonii z naturą. AKTORZY użyczający głosów: Waldemar Barwiński, Jarosław Boberek, Ewelina Kordy, Agnieszka Kunikowska, Agnieszka Mrozińska. Wakacyjne warsztaty w Humanitarium sobota-niedziela, ul. Stabłowicka 147a, bilety od 12 zł Obecnie w Humanitarium prezentowana jest wystawa poświęcona optyce />>Szkiełko i oko - tajemnice optyki<>'<>Parki ESK< - parki pełne kultury: przestrzenie oddane w ręce wrocławian Park Południowy (na polanie, nieopodal pomnika Chopina), park Grabiszyński (w pobliżu ul. Solskiego, nieopodal placu zabaw) i park Staszica (w okolicach fontanny), godz. 12.00-19.00 (w razie potrzeby dłużej) Z inicjatywy Europejskiej Stolicy Kultury powstały />>Parki ESK< w parkach - Południowym, Grabiszyńskim i Staszica. Pawilony otwarte są w czasie wakacji w każdą sobotę i niedzielę od godz. 12.00 do 19.00. Funkcję, jaką będą pełnić, przypiszą im sami mieszkańcy i osoby odwiedzające parki. Park Grabiszyński niedziela, 26 lipca, godz. 17.00 />>Czytanki dla dzieci< - mądre książki przynosi ze sobą do pawilonu kultury Asia Gala, twórczyni bloga mamaizonabyc.pl niedziela, 26 lipca godz. 18.00 wykład lekarza psychiatry Kingi Mikusek />>Smutek, lenistwo czy depresja<; w przystępny sposób o oznakach depresji, możliwościach leczenia oraz o miejscach, gdzie warto zwrócić się po poradę Koordynatorzy Koordynator parku Południowego: [email protected], tel. 883 044 377 Koordynator parku Grabiszyńskiego: [email protected], tel. 883 044 378 Koordynator parku Staszica: [email protected], tel. 883 044 372
Lato na Pergoli 2015 – weekend 25-26 lipca
godz. 12.00-18.00, wstęp wolny
Liczne sportowe atrakcje, gry i zabawy dla dzieci. Tegoroczny program został przygotowany z myślą o promowaniu aktywnych form wypoczynku, dodatkowo dla chętnych dostępna będzie wypożyczalnia sprzętu sportowego.
Niedziela 26 lipca
- 12.00-18.00 – letnia księgarnia Ossolineum
- 13.00 – pokaz wykonywania słodyczy
- 16.30 – pokaz wykonywania słodyczy
- 12.00-18.00 – gry i zabawy dla rodzin z dziećmi – stowarzyszenie ZłotaCooltura
- 11.00-20.00 – duchańce Olinek
Pocztówka z wakacji - warsztaty dla dzieci
godz. 12.00, Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, ul. Z. Krasińskiego 1, wstęp wolny
Warsztaty, podczas których będziemy wykonywać kartki pocztowe (wyszywane, wyklejane, kolorowane). Wstęp do Muzeum oraz warsztaty - bezpłatnie.
Godziny otwarcia muzeum: pon.-pt. 10-15, wt. - nieczynne, śr. 10-17, sob. 10-15, niedz. 11-16, wstęp wolny; www. muzeum.wroclaw.pl, www.facebook.com/MPiTWr.
Poranki dla dzieci „Kosmoloty”
godz. 12.00, Multikino Arkady Wrocławski i Pasaż Grunwaldzki
W lipcu w każdą sobotę i niedzielę Multikino zaprasza dzieci powyżej 2 lat w intergalaktyczną podróż wraz z elitarną grupą statków kosmicznych dzięki bajce „Kosmoloty”. Orzeł, przywódca Kosmolotów, wraz ze swoją drużyną, zabierze najmłodszych w zapierającą dech w piersiach wyprawę po Układzie Słonecznym. Bajka pokazuje dzieciom, że nauka to przede wszystkim dobra zabawa, pełna ekscytujących odkryć, eksperymentów i doświadczeń.
Videomapping w Hali Stulecia
godz. 10.00, 12.00, 14,00 i 16.00, Hala Stulecia, bilety od 12 do 45 zł
W Hali Stulecia zobaczyć można niezwykły pokaz mappingu, który prezentuje fenomen konstrukcji wnętrza jedynego wrocławskiego obiektu z listy UNESCO. Zastosowanie najnowszych technologii jest jednocześnie niepowtarzalną prezentacją videoartu. W trakcie pokazu videomappingu wyróżniającym elementem jest czerwone światło, rozbłyskujące w sercu kopuły. Videomapping jest dopełnieniem stałej wystawy multimedialnej Centrum Poznawczego Hali Stulecia, która przedstawia zwiedzającym genezę powstania obiektu i historię jego przemian na przestrzeni lat.
Kiermasz rękodzieła w Przejściu Żelaźniczym
godz. 12.00-20.00, Przejście Żelaźnicze
Kilkudziesięciu wrocławskich młodych twórców rękodzieła w ostatni weekend lipca (24-26 lipca) i sierpnia (28-30 sierpnia) będzie prezentować i sprzedawać swoje wyroby.
Biżuteria, zabawki, ubrania, torby, dekoracje, ceramika, malarstwo oraz wiele niespotykanych w sklepach drobiazgów będzie można znaleźć na kolorowych stoiskach artystów. Podczas trzech ostatnich dni każdego letniego miesiąca trwać będzie prawdziwe lokalne święto wrocławskich artystów rękodzieła.
Tajemnicze zakamarki Hali Stulecia – spacer z przewodnikiem
godz. 12.00, bilet 5 zł, Centrum Poznawcze Hali Stulecia
Miłośnicy Wrocławia oraz amatorzy niedzielnych wędrówek z przewodnikiem będą mieli okazję zobaczyć m.in. szatnie sportowe, z których korzystali mistrzowie świata w piłce siatkowej mężczyzn 2014, czyli reprezentanci Polski, słynni tenisiści, a wśród nich Jerzy Janowicz oraz zawodnicy Konfrontacji Sztuk Walki. Uczestnicy spaceru zwiedzą garderoby, w których do występów przygotowywały się takie sławy, jak Seal, Deep Purple, a całkiem niedawno Garou.
Bilety w cenie 5 zł dostępne w kasie Centrum bezpośrednio przed spacerem. W przypadku wątpliwości, czy ze względu na warunki pogodowe, spacer odbędzie się, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 71 347 50 47 albo 71 347 51 51.
Festiwal YOKOHAMA JAPFEST 2015
godz. 10.00-17.00, Tor Rakietowa, ul. Rakietowa 39, bilety 20 zł
Oryginalne japońskie pojazdy, pokazy i zawody driftingowe – to tylko część atrakcji tegorocznej edycji festiwalu JAPFEST 2015, który skupia miłośników japońskiej motoryzacji i dobrej zabawy.
Organizatorzy zapowiadają pokaz ponad 200 najciekawszych japońskich samochodów z całego kraju, zawody driftingowe JAPFEST Drift Battle i TimeAttack, a dla amatorów mocnych wrażeń driftowe przejażdżki w formie Drift Taxi. W programie także spotkania z ekspertami i prezentacja najnowszych rozwiązań technicznych firm, zajmujących się tuningiem i sprzedażą części do japońskich pojazdów.
Niedzielne Poranki Filmowo we WRO
godz. 12.30, Centrum Sztuki WRO, ul. Widok 7, wstęp wolny
Ostatni przed wakacyjną, sierpniową przerwą, Niedzielny Poranek Filmowy.
Podczas pokazu poznamy animację „Zimne serce” Hannesa Ralla, zgłoszoną na Biennale WRO i wybraną premierowo do programu Małego WRO. To baśniowa historia dziejąca się w niemieckim Schwarzwaldzie w XIX wieku: młody, uczciwy acz ubogi węglarz, desperacko próbuje się wzbogacić. Pragnie tego tak bardzo, że spotkawszy po śmierci swych rodziców złego ducha lasu, nie waha się zamienić u niego swego własnego, czystego i dobrego serca na zimny kamień.
Wyspa Gier: gry logiczne
godz. 13.00-19.00, Wyspa Słodowa, wstęp wolny
Wakacyjne Coniedzielne Warsztaty Rodzinne
godz. 13.30-15.00, Muzeum Współczesne Wrocław, pl. Strzegomski 2, wstęp wolny
W każdą niedzielę organizowane są warsztaty dla rodziców i dzieci. Tematyką najbliższych, 26 lipca, jest „Sztuka na zakupach”. Na wystawie ,,Vot ken you mach” przed jedną z prac stoi stary sklepowy wózek. Ciekawe dlaczego? Dowiecie się tego podczas warsztatów. Przyjrzymy się także sztuce tworzonej przez artystów, którzy wykorzystują produkty, które zazwyczaj kupujemy w sklepie oraz temu, co z nich robią. Też odbędziecie wycieczkę do supermarketu, aby znaleźć w nim dla siebie obiekt, a potem twórczo go przekształcić.
Biblioteka Plenerowa na Wyspie Słodowej – legendy miejskie i murale wrocławskie
Wyspa Słodowa, godz. 14.00-19.00, wstęp wolny
Pod nazwą Biblioteka Plenerowa kryje się zarówno prowadzona w otwartej przestrzeni wypożyczalnia książek, jak również cykl rodzinnych warsztatów inspirowanych książką „Wspólnie czyli razem...”.
Cykl zajęć rodzinnych przygotowany został w sposób angażujący do współpracy dzieci i rodziców. Podczas nadchodzących warsztatów przybliżone zostaną legendy miejskie i murale wrocławskie. W programie m.in. spacer po artystycznym Nadodrzu oraz wysyłanie „muralowych” pozdrowień z pleneru.
Warsztaty kultury japońskiej: kendo, szachy i „Pojedynek Ninja”"
Wyspa Słodowa, w godzinach 14.00-19.00, wstęp wolny
W programie m.in. pokazy, warsztaty i gry przygotowane przez Fundację Przyjaźni Polsko-Japońskiej NAMI. Dla dzieci, młodzieży i dorosłych
Każdy będzie mógł uczestniczyć w warsztatach kendo lub obejrzeć pokazy tej niezwykle widowiskowej sztuki walki. Zarówno na dorosłych, jak i dzieci czekać będą japońskie szachy oraz „Pojedynek Ninja” – czyli gra planszowa oparta na japońskich motywach. Chętni mogą skorzystać także z japońskiej garderoby i przymierzyć tradycyjne stroje dla pań, panów i dzieci. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Klasyka na Wyspie: koncert od Chopina do Jacksona na dwie gitary
Wyspa Słodowa, godz. 17.00, wstęp wolny
W niedzielę, 26 lipca, na Wyspie wystąpi zespół DomasVoyo, który specjalizuje się w tworzeniu muzyki dla szerokiej publiczności. Duet wykonuje muzykę klasyczną, filmową i popową, tworząc oryginalne aranżacje.
W programie koncertu m.in.:
- Muzyka filmowa: „Amelia”, „Neverending Story”
- Muzyka klasyczna: F. Chopin „Mazurek F-dur”, J. Rodrigo „Concierto de Aranjuez”, J.S. Bach „Preludium C-dur”
- Muzyka pop: P. Collins „Another Day in Paradise”, M. Jackson „Human Nature”
Więcej informacji znajdziesz na stronie wydarzenia.
Popołudniowa herbatka z książką
godz. 17.00, w każdą niedzielę do 30 sierpnia, Park Południowy w ramach akcji „Parki ESK”
Wybory Literackie zapraszają na „Popołudniową herbatkę z książką” na scenie w ramach akcji „Parki ESK”. Podczas spotkania będą prezentowane bardziej i mniej znane perełki polskiej literatury – fragmenty książek oraz wiersze. Spotkanie umili herbatka, którą będą serwować wolontariusze Wyborów Literackich. Spotkania dla małych i dużych, dla każdego coś miłego. Kolejne niedziele upłyną w towarzystwie tekstów innego autora i gatunku literackiego. W najbliższą niedzielę spotkanie z pierwszą polską powieścią s.f. – aktorzy amatorskiego Teatr Ej.Aj i wolontariusze Wyborów Literackich będą czytać „Trylogię księżycową” Jerzego Żuławskiego.
Taneczna Wyspa: zumba
Wyspa Słodowa, godz. 18.30, wstęp wolny
26 lipca na Wyspie Słodowej Centrum Sportowe Hasta la Vista wraz z fitWRO poprowadzi energetyczne zajęcia zumbowe w rytmach afro i latino.
Zumba Fitness to miks gorących latynoamerykańskich tańców i aerobiku pozwala na intensywny trening połączony z doskonałą zabawą i pozytywną energią. Zajęcia łączą ćwiczenia o charakterze interwałowym, trening aerobowy, wytrzymałościowy oraz cardio.
Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Wakacyjny Wieczór Tumski
godz. 18.00, Aula Papieskiego Wydziału Teologicznego, pl. Katedralny 1, wstęp wolny
Wykład "Czy piękno zbawi nasz świat?" wygłosi Marek Dyżewski – były rektor Akademii Muzycznej we Wrocławiu, komentator radiowy i telewizyjny wielu wydarzeń muzycznych oraz laureat Nagrody im. św. Brata Alberta.
W części muzycznej koncert duetu gitarowego: Moniki Konik i Tomasza Radziszewskiego. W ich wykonaniu usłyszymy kompozycje m.in.: Johanna Sebastiana Bacha, Antonia Vivaldiego oraz Izaaka Albeniza.
NON SOLA SCRIPTA, Wrocławskie Lato Organowe
19.00, kościół Św. Krzyża na Ostrowie Tumskim, pl. Katedralny 18, bilety: 20/15 zł
Miesiąc Spotkań Autorskich
Mediateka, pl. Teatralny 5, wstęp wolny
Odbywa się codziennie między 1 lipca a 4 sierpnia w Brnie, Koszycach, Ostrawie i Wrocławiu. Gościem honorowym tegorocznej piętnastej edycji jest UKRAINA. W ramach głównego programu festiwalu przedstawi się 21 pisarzy polskich, 10 czeskich/słowackich i 31 ukraińskich.
Niedziela 26 lipca
Aniello Desiderio: Mistrz z Neapolu
godz. 19.00, Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1, bilety 30-40 zł
Kiedy Aniello Desiderio w wieku 8 lat po raz pierwszy wystąpił publicznie, krytycy zaczęli nazywać go „cudownym dzieckiem gitary”. 20 lat później artysta został okrzyknięty „gitarzystą stulecia”. Dziś gitarzysta znany jest z tego, że sugestywnością swoich interpretacji, wprowadza publiczność w stan głębokiego zachwytu. Tak będzie zapewne również 26 lipca na koncercie we wrocławskim klubie Stary Klasztor.
Koncert jest częścią Letniego Kursu Gitary Krzyżowa 2015.
MACIEK CZEMPLIK: DUETY
godz. 20.00, Vertigo Jazz Club & Restaurant, ul. Oławska 13
W każdą niedzielę wakacji gitarzysta Maciek Czemplik zaprasza na koncerty, podczas których – w duetach z wokalistkami lub instrumentalistami – będzie prezentował różne kolory, kształty i odcienie jazzu, soulu i muzyki popularnej.
Czarne Słońce w Teatrze Polskim we Wrocławiu w ramach MFF T-Mobile Nowe Horyzonty
godz. 19.00 i 20.15wejście od podwórka na tyłach teatru (od ul. Bogusławskiego, tam, gdzie mural), podczas seansów zostaną użyte światła stroboskopowe!
Bezpłatne wejściówki będą wydawane wyłącznie w kasach festiwalowych w Kinie Nowe Horyzonty w dniu pokazu na dzień bieżący. Liczba miejsc ograniczona.
Żywiec Miejskie Granie: SMOLIK/KEV FOX
godz. 20.00, Plac Społeczny, wstęp wolny
Żywiec Miejskie Granie to mniejszy brat Męskiego Grania, jest cyklem cotygodniowych, darmowych koncertów uznanych artystów z kręgu szeroko pojętej muzyki alternatywnej. Wspólny projekt Smolika i Fox'a zaowocuje albumem tej jesieni, a już wkrótce poznamy jego koncertową moc. Dwie indywidualności, które łączy pasja do pokonywania granic i odkrywania nowych przestrzeni artystycznych.
Specjalne pokazy fontanny multimedialnej
godz. 22.00, sobota-niedziela, pergola przy Hali Stulecia
Fontanna zajmuje powierzchnię bliską 1 ha, a na jej dnie umieszczono aż 800 punktów świetlnych, 300 dysz wodnych oraz 3 dysze ogniowe.
- niedziela, 25 lipca: Nowy pokaz Dzień dobry Marilyn
Wstęp na teren pergoli jest bezpłatny. Pokazy można oglądać z tarasu widokowego Wrocławskiego Centrum Kongresowego w cenie 5 zł/os. Bilety dostępne są w dniu wydarzenia w holu głównym WCK.
Nowe Horyzonty: pokazy plenerowe na Rynku
godz. 22.00, Rynek, wstęp wolny
Co wieczór (od 24 lipca do 2 sierpnia) w Rynku na specjalnie ustawionym ekranie będzie można oglądać filmy „pod chmurką”. Bezpłatne pokazy towarzyszą 15. Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu T- Mobile Nowe Horyzonty. W programie kilka najważniejszych filmów ostatniego roku, m.in. „Boyhood” Richarda Linklatera, „Dzikie historie” Damiána Szifróna, „Turysta” Rubena Östlunda, „Lewiatan” Andrieja Zwiagincewa i „Obywatel” Jerzego Stuhra.
- niedziela 26 lipca „Matka królów”
Klub festiwalowy T-Mobile Nowe Horyzonty w Arsenale
dziedziniec Arsenału, ul. Cieszyńskiego 9
W Arsenale jak co roku mieścić się będzie Klub Festiwalowy. Na niektóre koncerty wstęp bezpłatny.
Program 26 lipca (niedziela), godz. 22.30 Pere Ubu, bilety: 40 zł (normalny), 35 zł (dla posiadaczy karnetów filmowych).
Atrakcje we Wrocławiu
Zabytkowe tramwaje we Wrocławiu
Zabytkowe linie tramwajowe kursują w weekendy. Za przejazd zabytkowym składem trzeba zapłacić 4 i 2 zł (lub 3 i 6 zł w obie strony). Obie linie – „czerwona” i „żółta” kursują na trasie pl. Teatralny-Hala Stulecia. W tym roku na trasy wyjeżdżają tramwaje „Juliusz” i „Baba Jaga”.
Rozkłady jazdy, trasyPunkt widokowy w Kotowicach
wieża otwarta codziennie od 10.00 do 20.00, zwiedzanie bezpłatne
Unikatowy obiekt turystyczny położony jest w przysiółku Utrata nad brzegiem Odry w miejscowości Kotowice. Wieża jest położona 20 km od centrum Wrocławia.
Wieżę można uznać za najoryginalniejszy obiekt turystyczny, jaki powstał w ostatnich latach w bezpośrednim sąsiedztwie Wrocławia. Ma wysokość 40 metrów. Położona jest tuż przy brzegu Odry. Widać z niej ciekawą panoramę terenów przyrodniczych Natura 2000 gminy Siechnice, gminy Czernica oraz Wrocławia. Przy dobrej pogodzie podziwiać można piękną panoramę aglomeracji wrocławskiej i dużej części Dolnego Śląska: Masyw Ślęży, Wzgórza Niemczańsko-Strzelińskie oraz zarys Sudetów. Więcej o wydarzeniach na wieży: https://pl-pl.facebook.com/WIEZAwKOTOWICACH.
Wyspa Przygody Opatowicka
ul. Braci Gierymskich 131, godz. 9.00-19.00
Bilet dziecięcy kosztuje 15 zł, ulgowy 25 zł, a normalny 35 zł.
- Trasy łatwe: Małpka, Myszka
- Trasy średnie: Wiewiórka, Dzięcioł, Świstak
- Trasy trudne: Goryl, Pantera
Największa w Polsce makieta kolejki
codziennie od 10.00 do 18.00, Dworzec Świebodzki, bilety 15/19 zł
Wystawa podzielona jest na kilka części. Jedna z nich poświęcona jest gospodarce leśnej i rolnej. Widać na niej zwierzęta hodowlane, a w głębi pięknie odwzorowane gospodarstwo agroturystyczne. W drugiej części znajduje się Karpacz oraz Śnieżka z wiernie odwzorowanym obserwatorium. Dalej natrafiamy na wrocławski Rynek z wiernie odwzorowanymi kamienicami, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka.
Afrykarium we wrocławskim zoo
godz. 9.00-18.00
Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.
- Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
- Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne;Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
- Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
- Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
- Wybrzeże Namibii – to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
- Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków.
Interaktywna wystawa zwierząt egzotycznych
Budynek Dworca Świebodzkiego, pl. Orląt Lwowskich 20D, godz. 9.00-17.00
Zapraszamy do odwiedzenia Wystawy Zwierząt Egzotycznych znajdującej się w budynku Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu (równolegle do ul. Tęczowej). Proponujemy wszystkim dzieciom niezapomniane spotkanie ze zwierzętami, które na co dzień można zobaczyć jedynie w programach przyrodniczych lub zoo. Podczas zwiedzania wystawy dzieci dowiedzą się różnych ciekawostek o zwierzętach, dodatkowo będą mogły dotknąć je, pogłaskać, zrobić sobie z nimi zdjęcie.
Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej – Polinka
Polinka kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 21.00, a w sobotę i niedzielę od godziny 11.00 do 18.00. Startuje ze stacji przy Wybrzeżu Wyspiańskiego i ul. Na Grobli. Na darmowe przejazdy mogą studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej. Pozostali muszą kupić bilet. Cena jednorazowego przejazdu wynosi 3 zł za bilet normalny i 1,5 zł za bilet ulgowy.
Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra
Czwórka znajomych spotyka się w sercu miasta, żeby za chwilę zniknąć w ciemnym pokoju jednej z kamienic. Wchodząc do chłodnego wnętrza budynku, jeszcze nie podejrzewają, co za chwilę się wydarzy. Wiedzą tylko, że idą „zagrać w grę”, i że chodzi o to, żeby wyjść z pokoju – łatwizna, myślą. 60 minut później w pokoju, w którym są zamknięci wybucha bomba i nic już nie jest takie, jak wcześniej...
Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo – godziny, wystawy
Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia
Punkty widokowe we Wrocławiu
Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.
... więcej