Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)
Nowy CAL mieści się przy ul. Zachodniej 1, w pawilonie zaprojektowanym przez architektkę Marię Molicką, w którym kiedyś był sklep mięsny i mały supersam, a później klub osiedlowy i pustostan.
200 m kw do dyspozycji mieszkańców
Mieszkańcy osiedla będą mieć do dyspozycji 200 m kw.
CAL działa od 1 stycznia, ale potrzebuje jeszcze kilku tygodni na rozruch.
– W sylwestra był odbiór techniczny, zostało nam jeszcze malowanie, urządzanie itd. – mówi Joanna Klima. – Otwarcie zaplanowaliśmy po feriach.
Szydełkowanie, joga, a nawet ukulele
W CAL-u przy Zachodniej będą się odbywały warsztaty (szydełkowania, kreatywne, kulinarne i wiele innych), będzie można ćwiczyć tu jogę, uczyć się gry na ukulele, malować i robić mnóstwo innych rzeczy. Będą się tu odbywać także spotkania seniorów oraz zuchów i harcerzy ze szczepu „Czarna Trzynastka”, prelekcje podróżników i najróżniejsze inne wydarzenia – takie, jakich chcą mieszkańcy.
– W 2023 roku na zlecenie Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia zbadaliśmy potrzeby mieszkańców Szczepina i można powiedzieć, że to, co proponujemy w CAL-u jest skrojone na miarę. Stawiamy również na aktywność ludzi, którzy tu mieszkają. Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy chcą się podzielić swoją pasją albo mają pomysł na ciekawe działania – podkreśla Joanna Klima.
Serce Szczepina działa na osiedlu od lat
Stowarzyszenie „Serce Szczepina”, operator nowego CAL-a, działa na Szczepinie od 8 lat i jest doskonale znane mieszkańcom osiedla.
W ramach WBO doprowadziło wraz z nimi do spektakularnej metamorfozy 1,5-hektarowej przestrzeni między ulicami Inowrocławską, Zachodnią i Młodych Techników, czyli skweru św. o. Damiana de Veuster, na którym są teraz dwa świetnie wyposażone place zabaw, ławki, a do tego siłownia terenowa, pawilon ESK i bardzo lubiane miejsce wydarzeń plenerowych.
Serce Szczepina organizowało m.in. Pchli Targ w Sercu Szczepina, potańcówki, kino plenerowe, cieszące się ogromnym powodzeniem… kino samochodowe z kolorowymi autkami z kartonu, a także Teatralny Dzień Dziecka, podczas którego 5 podwórek zamieniło się w 5 scen, Święto Dyni, nocowanie pod namiotami przy ognisku i z gitarami i mnóstwo kolorowych wydarzeń. Jest ich tyle, że najlepiej śledzić je na profilu Stowarzyszenia na Facebooku.
Galeria zdjęć
Więcej zdjęć zobaczycie w naszej galerii