Chcecie dowiedzieć się, o czym opowiadają wasze domowe paprotki, draceny, sansewiery, fiołki, skrzydłokwiaty, czy epipremnum? Przynieście je do nas, a my przełożymy mowę roślin na światło i dźwięki, których będziemy mogli bezpośrednio doświadczyć.Organizatorzy wystawy #GreenhouseSilentDisco w Muzeum Architektury we Wrocławiu
Zorganizowana przez Muzeum Architektury we Wrocławiu zbiórka kwiatów doniczkowych trwa do 19 marca.
#GreenhouseSilentDisco
Dostarczone do muzeum rośliny zostaną tam do połowy października i staną się częścią instalacji artystycznej – kolejnej odsłony wystawy #GreenhouseSilentDisco, która w zeszłym roku gościła na 23. Triennale Sztuk Dekoracyjnych i Architektury Współczesnej w Mediolanie. Goście mediolańskiej wystawy mogli wsłuchiwać się w mowę roślin przywiezionych do Włoch z podmilickich lasów, natomiast we Wrocławiu od 31 marca będziemy podsłuchiwać rośliny domowe.
Umieścimy je w specjalnie zaprojektowanych, ceramicznych donicach wykonanych przez studentki i studentów Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Każda donica zostanie wyposażona w cyfrowe sensory połączone z systemami komputerowymi, które na bieżąco będą śledzić i rejestrować „mowę” roślin. Następnie zostaną one zamontowane na drewnianej konstrukcji zaprojektowanej przez MiastoPracownia, tworząc w Sali Romańskiej zieloną, tętniącą światłem szklarnię. A wszystko po to, aby monitorować kondycję i dobrostan roślin i wsłuchać się w ich potrzeby.Organizatorzy wystawy #GreenhouseSilentDisco w Muzeum Architektury we Wrocławiu
Dokąd można przynosić rośliny?
Rośliny można przynosić do infopunktu w Muzeum Architektury przy ul. Bernardyńskiej 5. Wygląd doniczki jest bez znaczenia – rośliny i tak zostaną przesadzone. Ważne natomiast jest to, by były zdrowe i miały nie więcej niż 40 cm.
Bezpłatne wejściówki do muzeum
Każdej osobie, która przyniesie roślinę do muzeum, placówka oferuje dwie bezpłatne wejściówki, które można wykorzystać w dowolnym momencie.