4. Przynieś paprotkę do... muzeum. Druga odsłona #GreenhouseSilentDisco
Trwa zbiórka roślin, które staną się częścią wystawy #GreenhouseSilentDisco materiały organizatorów
Trwa zbiórka roślin, które staną się częścią wystawy #GreenhouseSilentDisco

Chcesz wiedzieć, czego pragnie twoja domowa paprotka albo dowolna inna (byle nie za duża) roślina doniczkowa? Weź ją pod pachę i przynieś ją do Muzeum Architektury, by stała się częścią #GreenhouseSilentDisco – najbardziej zielonej instalacji artystycznej we Wrocławiu. Sprawdź, do kiedy możesz to zrobić i co dostaniesz w zamian.

Chcecie dowiedzieć się, o czym opowiadają wasze domowe paprotki, draceny, sansewiery, fiołki, skrzydłokwiaty, czy epipremnum? Przynieście je do nas, a my przełożymy mowę roślin na światło i dźwięki, których będziemy mogli bezpośrednio doświadczyć.
Organizatorzy wystawy #GreenhouseSilentDisco w Muzeum Architektury we Wrocławiu

Zorganizowana przez Muzeum Architektury we Wrocławiu zbiórka kwiatów doniczkowych trwa do 19 marca.

#GreenhouseSilentDisco

Dostarczone do muzeum rośliny zostaną tam do połowy października i staną się częścią instalacji artystycznej – kolejnej odsłony wystawy #GreenhouseSilentDisco, która w zeszłym roku gościła na 23. Triennale Sztuk Dekoracyjnych i Architektury Współczesnej w Mediolanie. Goście mediolańskiej wystawy mogli wsłuchiwać się w mowę roślin przywiezionych do Włoch z podmilickich lasów, natomiast we Wrocławiu od 31 marca  będziemy podsłuchiwać rośliny domowe.

Umieścimy je w specjalnie zaprojektowanych, ceramicznych donicach wykonanych przez studentki i studentów Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Każda donica zostanie wyposażona w cyfrowe sensory połączone z systemami komputerowymi, które na bieżąco będą śledzić i rejestrować „mowę” roślin. Następnie zostaną one zamontowane na drewnianej konstrukcji zaprojektowanej przez MiastoPracownia, tworząc w Sali Romańskiej zieloną, tętniącą światłem szklarnię. A wszystko po to, aby monitorować kondycję i dobrostan roślin i wsłuchać się w ich potrzeby.
Organizatorzy wystawy #GreenhouseSilentDisco w Muzeum Architektury we Wrocławiu

Dokąd można przynosić rośliny?

Rośliny można przynosić do infopunktu w Muzeum Architektury przy ul. Bernardyńskiej 5. Wygląd doniczki jest bez znaczenia – rośliny i tak zostaną przesadzone. Ważne natomiast jest to, by były zdrowe i miały nie więcej niż 40 cm.

Bezpłatne wejściówki do muzeum

Każdej osobie, która przyniesie roślinę do muzeum, placówka oferuje dwie bezpłatne wejściówki, które można wykorzystać w dowolnym momencie.

Źródło: materiały organizatorów