wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

7°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 10:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Noc Muzeów 2023 we Wrocławiu. Zgłoszenia można nadsyłać do 20 marca

We Wrocławiu Noc Muzeów 2023 odbędzie się w sobotę 20 maja. Do wielu muzeów i instytucji ustawią się kilometrowe kolejki zwiedzających, a wydarzenia gromadzą nawet 20 tysięcy uczestników! Wydział Kultury Miejskiego Wrocławia, organizator Nocy Muzeów 2023, zaprasza instytucje kultury zainteresowane udziałem w tegorocznej Nocy Muzeów. Zgłoszenia można wysyłać do 20 marca korzystając ze specjalnego formularza w tekście.

Reklama

Noc Muzeów 2023 we Wrocławiu

Noc Muzeów we Wrocławiu odbędzie się w sobotę 20 maja. A jeszcze do poniedziałku 20 marca instytucje mogą nadsyłać swoje zgłoszenia. 

Noc Muzeów to wydarzenie kulturalne, które polega na udostępnianiu galerii, muzeów oraz instytucji kultury w godzinach nocnych.

Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na specjalne atrakcje, takie jak warsztaty, spotkania czy koncerty. To także wyjątkowa okazja, aby zwiedzić miejsca, które zazwyczaj są niedostępne. Noc Muzeów przywędrowała do nas z Berlina, gdzie po raz pierwszy odbyła się w 1997 roku. Impreza okazała się sukcesem, dlatego w kolejnych latach zaczęły przyłączać się inne europejskie miasta.

Podczas pierwszej edycji (w 2009 roku) koordynowanej przez Wydział Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia w wydarzeniu wzięło udział 7 muzeów i 1 galeria. Przez lata formuła rozszerzała się, dołączyły galerie, instytucje i domy kultury, kościoły różnych wyznań, kina i inne ciekawe miejsca.

W Nocy Muzeów 2022 wzięło udział 76 instytucji (muzea, galerie, instytucje prowadzone przez organizacje pozarządowe, domy kultury, kino Nowe Horyzonty, Narodowe Forum Muzyki, Hydropolis i inne), zorganizowano ponad 150 wydarzeń (m.in. wernisaże, warsztaty, pokazy filmowe, wykłady, koncerty).

Noc Muzeów 2023 we Wrocławiu – zgłoś swoją instytucję

Zgłoszenia można przesyłać na specjalnym formularzu zgłoszeniowymdo poniedziałku 20 marca 2023. Zerknijcie także na Regulamin Nocy Muzeów 2023

Program i szczegółowe informacje o Nocy Muzeów 2023 opublikowane zostaną w kwietniu na oficjalnej stronie Nocy Muzeów we Wrocławiu na facebooku oraz na www.wroclaw.pl 

Noc Muzeów 2023 organizuje miasto, za koordynację tego wydarzenia odpowiada Wydział Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Koordynacja wydarzenia Noc Muzeów Wrocław 2023

Maja Kowalska-Komar, Wydział Kultury tel. 71 777 83 98

Anna Tatarska, Wydział Kultury tel. 71 777 81 13

e-mail: nocmuzeow(at)um.wroc.pl

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl