Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)
Pierwsze prace remontowe w tym rejonie przeprowadzono jeszcze w 2020 roku
Latem 2020 r. poprawiliśmy tam nawierzchnię pierwszego odcinka chodnika, od Pautscha do Orłowskiego, wraz z fragmentem ul. Pautscha.Klaudia Piątek, rzeczniczka ZDiUM
Drugi etap prac rozpoczął się pod koniec maja tego roku. Ich zakres obejmuje 170-metrowy odcinek pomiędzy ulicami Orłowskiego i Rodakowskiego.
– Postępowanie przetargowe ogłaszaliśmy dwukrotnie, ponieważ pierwsze postępowanie zostało unieważnione, ze względu na to, że oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamierzaliśmy przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, o ponad 100 tys. zł. Drugie postępowanie ogłoszone już w marcu tego roku pozwoliło jednak na wybranie wykonawcy. – informuje Klaudia Piątek.
Ostatecznie za remont odpowiedzialna jest firma RADPOL Sp. z o.o. z Wrocławia. Koszt inwestycji wynosi ok. 866 tys. zł.
Galeria zdjęć
Jak obecnie wygląda sytuacja?
Wykonawca ma trzy miesiące na realizację zadania od daty zawarcia umowy. Wszystko wskazuje na to, że w tym terminie uda mu się zrealizować zdecydowaną większość zadań.
Udało się wykonać bowiem już fundamenty pod słupy oświetleniowe, pierwszą warstwę podbudowy z kruszywa, obrzeża na całym odcinku remontowanej ścieżki, a także zasilanie, które przełożone zostało metodą przeciskową pod skrzyżowaniami z ul. Rodakowskiego, Orłowskiego i Michałowskiego. W chwili obecnej układana jest druga warstwa podbudowy z kruszywa.
Ze względu na prowadzone tam prace, ul. Piotra Michałowskiego w miejscu przecięcia z ul. Boznańskiej jest obecnie wyłączona dla ruchu samochodowego.
Do zrobienia pozostało m.in. ułożenie masy bitumicznej na całej trasie, zamontowanie słupów z oprawami ledowymi, a także budowa bitumicznych progów zwalniających na przecznicach. Wszystkie te etapy, z wyjątkiem ostatniego, powinny został ukończone do końca sierpnia 2022.
Zadanie współfinansowane przez mieszkańców
Zadanie będzie zrealizowane w ramach Programu Inicjatyw Lokalnych, czyli na wniosek i z udziałem mieszkańców. To bardzo ważne, aby takie inwestycje powstawały we współpracy z Radami Osiedla oraz lokalnymi społecznościami.Klaudia Piątek, rzeczniczka ZDiUM
Co więcej, mieszkańcom osiedla udało się zebrać wkład własny w wysokości 10 proc. wartości inwestycji na kolejny odcinek Olgi Boznańskiej. Chodzi o remont trzech dalszych alejek – od ulicy Rodakowskiego, do ulicy Pankiewicza.