4. Powoli dobiega końca przebudowa dwóch alejek Olgi Boznańskiej na Biskupinie
Prace nad odcinkiem ul. Olgi Boznańskiej na odcinku od ul. A. Orłowskiego do ul. H.H. Rodakowskiego są na ostatniej prostej fot. Maciej Wołodko / www.wroclaw.pl

Przebudowywane od kilku miesięcy alejki biegną od ul. Aleksandra Orłowskiego do ul. Henryka Hipolita Rodakowskiego. Prace związane z remontem drogi są już zaawansowane. Prawie wszystkie etapy remontu powinny zostać ukończone wraz z końcem sierpnia 2022 roku. Do inwestycji dołożyli się mieszkańcy osiedla.

Pierwsze prace remontowe w tym rejonie przeprowadzono jeszcze w 2020 roku

Latem 2020 r. poprawiliśmy tam nawierzchnię pierwszego odcinka chodnika, od Pautscha do Orłowskiego, wraz z fragmentem ul. Pautscha.
Klaudia Piątek, rzeczniczka ZDiUM

Drugi etap prac rozpoczął się pod koniec maja tego roku. Ich zakres obejmuje 170-metrowy odcinek pomiędzy ulicami Orłowskiego i Rodakowskiego.

– Postępowanie przetargowe ogłaszaliśmy dwukrotnie, ponieważ pierwsze postępowanie zostało unieważnione, ze względu na to, że oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamierzaliśmy przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, o ponad 100 tys. zł. Drugie postępowanie ogłoszone już w marcu tego roku pozwoliło jednak na wybranie wykonawcy. – informuje Klaudia Piątek.

Ostatecznie za remont odpowiedzialna jest firma RADPOL Sp. z o.o. z Wrocławia. Koszt inwestycji wynosi ok. 866 tys. zł.

Jak obecnie wygląda sytuacja?

Wykonawca ma trzy miesiące na realizację zadania od daty zawarcia umowy. Wszystko wskazuje na to, że w tym terminie uda mu się zrealizować zdecydowaną większość zadań.

Udało się wykonać bowiem już fundamenty pod słupy oświetleniowe, pierwszą warstwę podbudowy z kruszywa, obrzeża na całym odcinku remontowanej ścieżki, a także zasilanie, które przełożone zostało metodą przeciskową pod skrzyżowaniami z ul. Rodakowskiego, Orłowskiego i Michałowskiego. W chwili obecnej układana jest druga warstwa podbudowy z kruszywa.

Ze względu na prowadzone tam prace, ul. Piotra Michałowskiego w miejscu przecięcia z ul. Boznańskiej jest obecnie wyłączona dla ruchu samochodowego.

Do zrobienia pozostało m.in. ułożenie masy bitumicznej na całej trasie, zamontowanie słupów z oprawami ledowymi, a także budowa bitumicznych progów zwalniających na przecznicach. Wszystkie te etapy, z wyjątkiem ostatniego, powinny został ukończone do końca sierpnia 2022.

Zadanie współfinansowane przez mieszkańców

Zadanie będzie zrealizowane w ramach Programu Inicjatyw Lokalnych, czyli na wniosek i z udziałem mieszkańców. To bardzo ważne, aby takie inwestycje powstawały we współpracy z Radami Osiedla oraz lokalnymi społecznościami.
Klaudia Piątek, rzeczniczka ZDiUM

Co więcej, mieszkańcom osiedla udało się zebrać wkład własny w wysokości 10 proc. wartości inwestycji na kolejny odcinek Olgi Boznańskiej. Chodzi o remont trzech dalszych alejek – od ulicy Rodakowskiego, do ulicy Pankiewicza.