wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 18:15

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Młodzi ludzie i zmiany klimatu. 16 marca startuje Szkolna Konferencja Klimatyczna
Kliknij, aby powiększyć
Szkolna Konferencja Klimatyczna - jedna z poprzednich edycji fot. Żytomir Borowski
Szkolna Konferencja Klimatyczna - jedna z poprzednich edycji

Miasta w obliczu globalnego ocieplenia i wpływ zmian klimatycznych na społeczne emocje to tylko dwa z wielu tematów, które będą poruszane na rozpoczynającej się w czwartek, 16 marca we Wrocławiu Szkolnej Konferencji Klimatycznej. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych. Sprawdź szczegóły.

Reklama

Rozpoczynająca się w czwartek (16 marca) i trwająca do niedzieli IV Szkolna Konferencja Klimatyczna to wydarzenie tworzone od 2020 roku przez Młodzieżową Radę Miasta Wrocławia i Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. W tym roku współorganizatorami są również Zakład Porównawczej Administracji Publicznej WPAiE Uniwersytetu Wrocławskiego i koło studenckie ISKRA.

Konferencja ma charakter naukowy i będzie odbywać się pod nazwą „Odpowiedzialność za klimat. Partycypacja młodzieży w zrównoważonym rozwoju planety Ziemi”.

Konferencję kierujemy przede wszystkim do naszych rówieśników, uczniów i studentów, jednak nie zamykamy wyłącznie się na te grupy. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą posłuchać i porozmawiać o zmianach klimatu.
Jagoda Pijaczyńska, jedna z organizatorek

"Nie było nas, był las. Nie będzie nas, będzie las?"

Powyższe pytanie to tytuł jednej z prelekcji, która odbędzie się podczas Konferencji.

Udało nam się w tym roku zaprosić naprawdę znakomitych prelegentów i prelegentki. Będą z nami m.in. Kasia Gandor, Johnny Dabrowski, Laura Kwoczała, Cezary Grochowski, a ze świata nauki m.in. dr hab. Bożena Ryszawska z UEWr, dr hab. Inż. Tomasz Kowalczyk z UPWr, czy dr hab. Marcin Napiórkowski. Nasi goście będą brali udział w panelach i będą wygłaszali prelekcje, m.in. o podstawach mechanizmu zmian klimatu, uchodźstwie klimatycznym, klimatycznym storytellingu, istotności bagien, wodzie, retencji i lasach.
Jakub Janas, jeden z organizatorów wydarzenia

Będzie także mowa m.in. o klimacie we Wrocławiu, przyjaznym planecie transporcie, wpływie zmian klimatu na ludzi i zwierzęta, wycinkach lasów i energetyce atomowej, a także o tym, dlaczego tak wielu ludzi wciąż nie wierzy, że klimat się zmienia.

Panele i prelekcje będą się odbywały od czwartku do soboty na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego w budynkach C (ul. Więzienna 8-12) i D (ul. Uniwersytecka 7-10), natomiast na niedzielę zaplanowany jest spacer przyrodniczy po parku Grabiszyńskim.

Warsztaty, w tym o odpowiedzialnej modzie

Podczas Konferencji odbędą się także warsztaty, dotyczące m.in. odpowiedzialnej mody (a więc tego, jakie ubrania wybierać, by w jak najmniejszym stopniu szkodzić planecie) i prawa (od zakazu wyrzucania śmieci w lesie po porozumienie paryskie).

Źródło: materiały organizatorów

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl