Dlaczego warto kupować ubrania w lumpeksach?
Second handy to przede wszystkim tańsza alternatywa dla klasycznych sklepów z ubraniami. Dostaniemy tam unikalne przedmioty, które w porównaniu do sieciówek, są dostępne wyłącznie w pojedynczych sztukach.
We wrocławskich lumpeksach najczęściej natrafimy na rzeczy lepsze jakościowo: z wełny, jedwabiu czy kaszmiru. Znajdziemy tam także przebrania na każdą okazję: od karnawału po komunię. Wszystko oczywiście w znacznie niższej cenie.
Wybierając rzeczy z drugiej ręki wspieramy również działania na rzecz ekologii. Produkcja odzieży na skalę masową zużywa ogromne ilości wody. Decydując się na zakupy w sklepach z używanymi ubraniami, oszczędzamy więc nie tylko nasze pieniądze, ale i zasoby środowiska. Zmniejszamy tym samym ilość odpadów i energię potrzebną do produkcji nowych przedmiotów.
Second handy we Wrocławiu [ADRESY]
W stolicy Dolnego Śląska nie brakuje miejsc z odzieżą używaną, do których podczas dostawy towaru ustawiają się kolejki. Gdzie można znaleźć ubraniowe perełki? Sprawdź poniżej, jakie lumpeksy we Wrocławiu cieszą się największą popularnością:
- Second Hand from London – ul. Podwale 37-38;
- Mufka Second Hand – ul. Dubois 6;
- ŁAPciuch Markowa Odzież Używana – pl. Legionów 14, ul. Białowieska 24A, ul Strzegomska 206, pl. Kościuszki 19;
- MARGO – ul. Ładna 16, pl. Nowy Targ 27, ul. Kilińskiego 21, ul. Hubska 80;
- Lumpex De Lux – ul. Popowicka 26;
- Sklep BaBu – ul. Jedności Narodowej 49;
- Waam – odzież używana, ul. Borowska 1;
- Tani Armani odzież używana – ul. Ładna 9;
- Revia – aleja Jana Kasprowicza 1, ul. Litewska 16, ul. Bacciarellego 10b;
- Vena Studio Mody – ul. Dubois 12, ul. Świdnicka 30/32, ul. Oławska 9.
Inne inicjatywy na rzecz zrównoważonej mody – butiki, bazary
- Butiki cyrkularne – bulwar Ikara 25, Centrum Handlowe Pasaż Grunwaldzki
We wrocławskich butikach cyrkularnych klienci mają do dyspozycji już wyselekcjonowane, odświeżone ubrania z drugiej ręki. Na wieszakach znajdziemy zarówno odzież vintage, jak i markową. W sklepie można na spokojnie przymierzyć wybrane rzeczy, a nawet skorzystać z porad modowych ekspedientów.
W tym miejscu oddamy także własne niepotrzebne ubrania, z których dochód trafi do organizacji charytatywnych. Więcej na ten temat pisaliśmy w tekście poniżej:
- Bazar Miejski Wrocław – ul. Brodatego 11
To miejsce, w którym można kupić i sprzedać każdego rodzaju używane towary. Idea jest prosta – promocja ekologii oraz korzystania z dóbr w obiegu zamkniętym. Wystarczy wynająć stanowisko online i rozłożyć swoje rzeczy na sklepowym regale. Resztą zajmuje się już Bazar Miejski we Wrocławiu, który pobiera prowizję od sprzedaży.
Komisy i sklepy vintage
Ubrania z drugiej ręki to nie tylko odzież na kilogramy, w której trzeba przebierać, aby odnaleźć perełki. W stolicy Dolnego Śląska znajdziemy również sklepy vintage i komisy, gdzie dokładnie tak, jak w zwykłym sklepie na półkach ułożone są wyselekcjonowane rzeczy.
Tam też zazwyczaj dostaniemy odzież z sekcji premium: stare kolekcje domów modowych czy luksusowe torby oraz akcesoria po renowacji. Sprawdź poniżej, gdzie zlokalizowane są sklepy vintage we Wrocławiu:
- Cindy Vintage – ul. Pomorska 15;
- PRE-LOVED. Vintage sklep – ul. Świętokrzyska 39A;
- Vintage Paprotka – ul. Podwale 36;
- Rudy Biznes Vintage Shop – ul. Wita Stwosza 12a;
- VINTAGE Straganik – ul. Chrobrego 6;
- Stay With Me Clothes – pl. Orląt Lwowskich 2.
Znasz inne miejsca, do których warto się wybrać? Zgłoś je! Lokalizacje przesyłajcie na adres redakcja[at]araw.pl.