Budynki zaznaczone kolorem zielonym, są własnością Miasta. Do gminy należą także zaznaczone na żółto podwórka i inne tereny zewnętrzne. Kolorem czerwonym zaznaczone zostały budynki wspólnotowe, w których gmina jest współwłaścicielem części lokali.
Mapę znajdziecie pod tym adresem.
Działanie mapy jest bardzo proste. Można ją przybliżać i oddalać. Po kliknięciu w daną nieruchomość, wyświetla się okienko z danymi kontaktowymi do zarządcy.
Funkcjonalność mapy ograniczona jest zasięgiem działania ZZK. W północnej i wschodniej części miasta operatorem mienia komunalnego jest inna spółka - Wrocławskie Mieszkania (WM). Jak informuje Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego Wrocławia, w WM także pracują nad podobnym narzędziem. Powinno być ono dostępne na przełomie I i II kwartału 2025.
Do tego czasu właściciela budynku lub gruntu możecie ustalić tutaj także przy pomocy miejskiego geoportalu, na którym umieszczona została mapa własności.
Do czego może się przydać mapa?
Niezależnie od tego czy chcesz zgłosić potrzebę remontu, zorganizować na podwórku wydarzenie, albo czy widzisz coś niepokojącego co dzieje się w sąsiedniej kamienicy i nie wiesz kogo zaalarmować – takie narzędzie może być przydatne.
Mapa własności i kontakt do zarządcy może się przydać także liderom projektów WBO. Zarówno na etapie składania projektu (od razu widzimy, czy jest to teren gminny), jak i później przy jego promocji. – Jeśli skontaktujecie się z zarządcą budynku, być może pozwoli wam np. powiesić przed głosowaniem w WBO plakaty z informacją.
Nabór projektów do WBO 2025 trwa do 10 lutego.