wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 18°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Książki „Samotnica. Dwa życia Marii Dulębianki” Karoliny Dzimiry-Zarzyckiej od Wydawnictwa Marginesy [ZAKOŃCZONY]

Redakcja www.wroclaw.pl,
Do wygrania niezwykła biografia Marii Dulębianki fot. Mat
Do wygrania niezwykła biografia Marii Dulębianki

Mamy dla Was 3 egzemplarze książki wrocławskiej historyczki sztuki i polonistki Karoliny Dzimiry-Zarzyckiej poświęconej Marii Dulębiance, malarce, orędowniczce o prawa kobiet, partnerce Marii Konopnickiej. Tom ukazał się nakładem Wydawnictwa Marginesy. Konkurs trwa do 2 sierpnia do 9.00.

Reklama

Książka wrocławskiej historyczki sztuki do wzięcia

3 egz. tomu „Samotnica. Dwa życia Marii Dulębianki” Karoliny Dzimiry-Zarzyckiej

Autorka mówi o swojej bohaterce: „Dulębianka była trochę przypisana do biografii Marii Konopnickiej. Jeśli ktoś kojarzył nazwisko, to najczęściej w kontekście poetki i różnych kontrowersji z tym związanych. Ja starałam się pokazać, że Dulębianka była pełnoprawną postacią działającą przede wszystkim na dwóch polach.

Z jednej strony jako pionierka malarstwa, jedna z pierwszych polskich artystek, które studiowały w Paryżu, zbierająca świetne recenzje i otrzymująca nagrody. Z drugiej strony jako jedna z pierwszych emancypantek, która zasłużyła się dla ruchu emancypacyjnego, jeśli chodzi m.in. o walkę o prawa wyborcze czy dostęp do edukacji.”

Jak wygrać książkę Karoliny Dzimiry-Zarzyckiej

Aby wygrać książkę trzeba do wtorku 2 sierpnia do godz. 9.00 wysłać formularz konkursowy wpisując w jego treść imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego oraz odpowiadając na pytanie, w jakim wieku Maria Dulębianka wyjechała na studia malarskie do Wiednia? 

Podpowiedź znajdziecie w rozmowie: Wrocławianka napisała biografię Marii Dulębianki - partnerki Konopnickiej

Nagrodę wygrają pierwsza i dwie ostatnie osoby, które przyślą prawidłową odpowiedź. Zwycięzcy o wygranej, miejscu i czasie odbioru nagrody zostaną poinformowani telefonicznie w dniu rozwiązania konkursu.

ZAKOŃCZONO PRZYJMOWANIE ZGŁOSZEŃ KONKURSOWYCH.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl