Kampania społeczna „Planuję długie życie”
Polska plasuje się (pomimo zaistnienia i wdrożenia wielu nowatorskich rozwiązań diagnostyczno-terapeutycznych) na jednym z ostatnich miejsc w Unii Europejskiej pod względem dostępności do diagnostyki i leczenia onkologicznego.
Umieralność z powodu chorób nowotworowych jest wyższa niż w większości krajów europejskich. W związku z tym niezwykle ważne stało się wdrożenie długofalowych rozwiązań polegających na zapobieganiu i wczesnym wykrywaniu tych chorób.czytamy w komunikacie Wojewody Dolnośląskiego, Jarosława Obremskiego
Głównym celem kampanii „Planuję długie życie” realizowanej w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2030, jest obniżenie zachorowalności na choroby nowotworowe, w tym: piersi, płuca, jelita grubego i szyjki macicy przez edukację zdrowotną, promocję zdrowia i profilaktykę.
Profilaktyczne programy zdrowotne realizowane są we Wrocławiu od lat, a mieszkańcy mają w czym wybierać. Zobaczcie!
Czytaj więcej: Profilaktyczne programy zdrowotne we Wrocławiu dla dzieci i dorosłych
Umów się na darmową kolonoskopię
Wśród badań profilaktycznych jest kolonoskopia. Mogą skorzystać osoby, które nie miały jej wykonanej w przeciągu ostatnich 10 lat i spełniają kryterium wiekowe:
- 50-65 lat,
- 40-49 lat, jeśli ich krewny pierwszego stopnia miał rozpoznany nowotwór jelita grubego.
Rak jelita grubego jest drugim najczęstszym nowotworem złośliwym w Polsce. Każdego roku rozpoznaje się ponad 18 tys. nowych przypadków. Jak się zapisać na darmową kolonoskopię we Wrocławiu? Szczegóły w naszym poprzednim artykule.
Czytaj więcej: Program badań przesiewowych raka jelita grubego