wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Jak walczyć z dyskryminacją? We Wrocławiu trwa spotkanie przedstawicieli europejskich miast

Jak walczyć z dyskryminacją? We Wrocławiu trwa spotkanie przedstawicieli europejskich miast

Data publikacji: Autor:

Kliknij, aby zobaczyć galerię
Kliknij, aby powiększyć
Mężczyzna ubrany w szarą marynarkę i brązową koszulę stoi przed mikrofonem. Bartłomiej Ciążyński, wiceprezydent ECCAR, otwiera Europejską Koalicję Miast przeciwko Rasizmowi. W tle wyświetlony i powiększony pulpit komputera z twarzami uczestników online. Tomasz Hołod
Mężczyzna ubrany w szarą marynarkę i brązową koszulę stoi przed mikrofonem. Bartłomiej Ciążyński, wiceprezydent ECCAR, otwiera Europejską Koalicję Miast przeciwko Rasizmowi. W tle wyświetlony i powiększony pulpit komputera z twarzami uczestników online.

Wrocław gości kilkunastu przedstawicieli miast zrzeszonych w Europejskiej Koalicji Miast przeciwko Rasizmowi. Członkowie organizacji wymieniają się doświadczeniami w walce z różnymi formami dyskryminacji. Na spotkaniu w Barbarze o swoich działaniach antyrasistowskich opowiadali też przedstawiciele Wrocławia.

Reklama

Dzisiejsze spotkanie w Barbarze ma charaktery hybrydowy i potrwa dwa dni (19-20.06). Agenda przewiduje m.in. głosowanie nad przyjęciem do koalicji kolejnych czterech miast oraz prace w grupach z omówieniem dobrych praktyk członków koalicji w zakresie walki z dyskryminacją.

Wrocław dołączył do Europejskiej Koalicji Miast przeciwko Rasizmowi (ECCAR) w 2020 r. i już w październiku 2022 r. Bartłomiej Ciążyński, wiceprezydent Wrocławia, został wybrany na wiceprezydenta ECCAR.

Dzisiejsze spotkanie było okazją, aby pokazać wyniki programu, które Wrocław wdrożyło, aby walczyć z rasizmem. Zaprezentowały je Ewa Żmuda i Paulina Tarasiewicz, przedstawicielki Wrocławskiego Centrum Sprawiedliwości Naprawczej.

<p>Prezentacja dotycząca wroclawskiego rozwiązania walki z rasizmem&nbsp;</p> Tomasz Hołod
Prezentacja dotycząca wroclawskiego rozwiązania walki z rasizmem 

Program polega na organizowaniu zasądzonych prac społecznych, w tym zamalowywanie obraźliwych napisów, które pojawiają się na murach. Zaletą tego rozwiązania jest angażowanie wrocławian, którzy mogą zgłosić takie napisy. Jak to zrobić?

W zgłoszeniu należy podać: lokalizację napisu (najlepiej dokładny adres lub współrzędne), zdjęcie napisu i opcjonalnie adres e-mailowy.

Europejska Koalicja Miast Przeciwko Rasizmowi (European Coalition of Cities against Rasism) to inicjatywa powołana w 2004 r. Należy do niej ponad 180 miast, w tym Berlin, Bruksela, Londyn, Paryż, Madryt, Barcelona, Ateny. Prezydentem ECCAR jest Benedetto Zacchiroli, który również gości we Wrocławiu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama