Wrocław z miejscem w zarządzie Europejskiej Koalicji Miast Przeciwko Rasizmowi

Od 3 grudnia 2021 Wrocław jest w Zarządzie ECCAR/fot. Facebook Bartłomieja Ciążyńskiego

– Europejska Koalicja Miast Przeciwko Rasizmowi doceniła pracę Wrocławia w obszarze przeciwdziałania rasizmowi i ksenofobii i zaproponowano nam miejsce w Zarządzie, czyli Komitecie Sterującym ECCAR – nie kryje radości Bartłomiej Ciążyński, doradca prezydenta Wrocławia ds. Tolerancji i Przeciwdziałania Ksenofobii, który wraca ze zgromadzenia ogólnego organizacji w Bordeaux.

Europejska Koalicja Miast Przeciwko Rasizmowi (European Coalition of Cities against Rasism) to inicjatywa powołana w 2004 roku. Należą do niej m.in. Berlin, Bruksela, Londyn, Paryż, Madryt, Barcelona, Ateny.

Podczas corocznego zjazdu członków ECCAR omawiane są najważniejsze kwestie, wybiera się także członków uzupełniających organizacji. W tym roku Wrocław, w uznaniu zasług, dołączył do prestiżowego kilkunastoosobowego grona zasiadającego w Komitecie Sterującym (w którym kadencja wynosi 4 lata).

– Ta decyzja ECCAR, która została przegłosowana i wchodzi w moc 3 grudnia 2021 roku oznacza dla nas, że będziemy mieli zasadniczy wpływ na podejmowane przez organizację decyzje, a pamiętajmy, że z opinią ECCAR liczy się Komisja Europejska – zwraca uwagę Bartłomiej Ciążyński.

Obok Wrocławia w Komitecie Sterującym są też m.in. Berlin, Dortmund, Bolonia.

Wrocław został przyjęty do Koalicji Miast Przeciwko Rasizmowi w grudniu 2020 roku.