Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)
- Sportowo-rekreacyjne inwestycje we Wrocławiu
- Modernizacja Tarczyński Areny
- Trybuna i prace budowlane na stadionie na Zakrzowie
- Aquaparki we Wrocławiu
- Wrocławskie Centrum Sportu (WCS)
- Zielony Klin przy Żmigrodzkiej - latarnie i wybieg dla psów
- Wielofunkcyjna hala sportowa przy ul. Racławickiej
- Rolkowisko/lodowisko przy Sukielickiej na Nowym Dworze
- Hala tenisowe przy ul. Spiskiej
- Hala tenisowa przy ul. Pułtuskiej
- Hala KGHM Ślęza Arena na Kłokoczycach
Sportowo-rekreacyjne inwestycje we Wrocławiu
We Wrocławiu w ostatnich latach oddano do użytku lub trwa budowa wielu inwestycji sportowo-rekreacyjnych. Wszystkie służą do czynnego uprawiania sportu dla zawodowców i mieszkańców oraz do spacerów i ruchu na świeżym powietrzu.
Kilka lat temu postawiliśmy na miasto bliskie mieszkańcom, miasto, które w końcu zmierzy się z chaotycznym rozporządzaniem gruntami i budową na potęgę obiektów deweloperskich bez zapewniania dobrej komunikacji. Ale równie istotne jak komunikacja miejska jest to, by miasto dawało szansę do rekreacji. Najlepiej w pobliżu domu. To dlatego postawiliśmy na osiedlowe Aquaparki - mamy takie obiekty na Brochowie od dwóch lat i na Zakrzowie od roku. Kolejne dwa szykujemy. Sam główny obiekt Aquaparku pożera obecnie Wzgórze Andersa bo rozszerzamy jego powierzchnię. A w Aquaparkach uczymy dzieciaki pływania i organizujemy zajęcia WF na siłowniach.Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia
– Dziś Wrocław to 1400 km dróg przyjaznych rowerzystom (mamy w planach wspólne działania z Wodami Polskimi, by poprawić nawierzchnię tych wiodących koronami wałów) oraz cztery nowe skateparki. Zmodernizowaliśmy strzelnicę Śląska przy ul. Świątnickiej, blok sportowy w LO XIII i szykujemy się do modernizacji w LO nr III. Mamy świetną halę KGHM Ślęza Wrocław czy muzeum Śląska Wrocław na stadionie. Mamy rower miejski dostępny aglomeracyjnie, całorocznie i w perspektywie wieloletniej – mówi Jacek Sutryk i dodaje:
– To, co roku remonty kilku boisk przyszkolnych i rozmowy z dyrektorami, aby te tereny były dostępne także poza lekcjami. Ale to także nowe obiekty. Kilkanaście miesięcy temu uruchomiliśmy wielofunkcyjną halę sportową przy ul. Racławickiej, a także miejskie zadaszone i otwarte kompleksy tenisowe przy ul. Spiskiej, ul Trwałej i przy ul. Pułtuskiej.
Miasto przygotowuje się też do przyjęcia kibiców, którzy 28 maja przyjadą na stadion Tarczyński Arena na finał Ligi Konferencji Europy. Dba również o mniej znane dyscypliny sportu niż piłka nożna, takie jak np. baseball i w związku z tym remontuje stadion dla drużyny Barons Wrocław. Trwają inwestycje w sport zarówno profesjonalny, jak i amatorski.
Trwa modernizacja Tarczyński Areny przed finałem Ligi Konferencji Europy, powstaje Zielony Klin na północy przy ul. Żmigrodzkiej i na południu między Wojszycami i Jagodnem. Na Zakrzowie budujemy nową trybunę i zaplecze sportowe dla stadionu baseballowego. Budujemy Wrocławskie Centrum Sportu (WCS). Mamy nowy balon ze sztucznym oświetleniem piłkarskim przy ul. Lubińskiej, czy trasę specerowo-biegową wokół toru na Partynicach. Wrocław to miasto, w którym sport - zarówno ten profesjonalny, jak i amatorski - ma swoje stałe miejsce, a najlepiej świadczy o tym liczba chętnych do startu w półmaratonie. Gdybyśmy dopuścili wszystkich byłby to bieg na 100 tysięcy osób, bo tylu jest co roku chętnych na pakiety startowe.Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia
Oto niektóre z najważniejszych inwestycji sportowo-rekreacyjnych w ostatnich latach we Wrocławiu.
Modernizacja Tarczyński Areny
We Wrocławiu trwają przygotowania do finału Ligi Konferencji Europy, który odbędzie się 28 maja. W związku z imprezą kończy się modernizacja stadionu Tarczyński Arena.
Przed finałem Ligi Konferencji UEFA zaplanowaliśmy szereg prac modernizacyjnych. Wszystkie z nich przyniosą długofalowe efekty, podwyższające jakość infrastruktury stadionowej nie tylko na największe od czasów EURO 2012 wydarzenie piłkarskie we Wrocławiu, ale i na wiele najbliższych lat. Wśród najważniejszych prac należy wyróżnić: wymianę wszystkich sprawdzarek, czyli urządzeń umożliwiających wejście na poszczególne sektory po odczytaniu danych z biletu. Nowe urządzenia są bardziej energooszczędne, łatwiejsze w konserwacji i potrafią bezproblemowo odczytać dane z dowolnego telefonu komórkowego (niezależnie od jego rozmiaru i jasności) i w każdych warunkach atmosferycznych i oświetleniowych.Marcin Janiszewski, rzecznik prasowy Tarczyński Arena
Zmodernizowane zostało również oświetlenie stadionowej esplanady, które wymieniono na nowe i bardziej energooszczędne, zapewniające więcej światła oraz dające lepsze możliwości sterowania. Innymi ważnymi urządzeniami wymienionymi na nowe były także procesory dźwięku i wzmacniacze odpowiedzialne za jakość komunikatów mówionych przez spikera, ekran w sali prasowej, system WiFi dla dziennikarzy oraz urządzenie odpowiadające za obsługę telebimów. Obecnie trwa także wymiana murawy płyty głównej.
Łączna wartość tych inwestycji wyniesie około 4 mln złotych. Wszystkie prace mają się zakończyć przed zaplanowanym na 28 maja finałem.