Freedom Games to gra miejska, która – jak czytamy na jej stronie internetowej – „pokazując historyczne i kulturowe, szczególne miejsca na mapie Wrocławia, uczy dzieci i młodzież, czym jest społeczeństwo obywatelskie, jak ważna jest kultura i sztuka, dlaczego postawy społeczne są istotne, na czym polega demokratyczny rozwój państwa i społeczeństwa.”
Gra w czerwcu 2025, ale najpierw warsztaty
Gra odbędzie się 4 czerwca przyszłego roku, a więc w Dniu Wolności i Praw Obywatelskich, w parku Szczytnickim we Wrocławiu i ma wziąć w niej udział 200 uczniów wrocławskich szkół średnich, natomiast rekrutowana już teraz (do 18 października) 12-osobowa grupa uczennic i uczniów będzie pracowała nad promocją wydarzenia.
Zrobi to podczas cyklu ośmiu 1,5-godzinnych warsztatów online, prowadzonych przez wykładowców Katedry Grafiki Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu oraz specjalistkę ds. social mediów. koordynującą na co dzień duże kampanie.
Uczestnicy warsztatów będą mogli zdobyć wiele praktycznych umiejętności. Dowiedzą się m.in. jak tworzyć strategię promocyjną wydarzenia, jak określić grupę docelową i zaplanować wydatki, jak skutecznie wykorzystywać w tym celu social media, jak korzystać przy tym ze sztucznej inteligencji. Udział w tych zajęciach będzie mocną pozycją w ich CV. Każdy uczestnik warsztatów otrzyma również upominki-niespodzianki oraz bon o wartości 100 zł na zakupy w Empiku.Małgorzata Lech-Krawczyk ze Stowarzyszenia Ogród Wyobraźni
Freedom Games - jak można się zapisać?
Formularz zgłoszeniowy można pobrać na stronie organizatora.
Warsztaty będą się odbywały od października 2024 roku do lutego 2025 roku. Ich harmonogram, regulamin i tematyka zostanie podana na stronie www.freedomgames.pl do 25 października. Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie przez szkołę maksymalnie dwóch osób: jednej uczestniczki i jednego uczestnika.
Po co to wszystko?
Jak informują organizatorzy, udział w projekcie – zarówno w samej grze miejskiej, jak i w jej promocji – ma na celu zachęcenie młodzieży do zaangażowania się w sprawy kraju i udziału w codziennym życiu lokalnych społeczności, zainicjowanie dyskusji na temat demokracji w Polsce, najważniejszych uregulowań zapisanych w Konstytucji RP i standardów międzynarodowych dotyczących praw człowieka.
Organizatorem warsztatów jest Stowarzyszenie Ogród Wyobraźni z siedzibą przy ul. Młodych Techników 58. Projekt dofinansowany jest z funduszy Unii Europejskiej.