Wrocław jest w czołówce miast wspierających rozwój innowacyjnych technologii. Testowanie nowych rozwiązań i ich potencjalne wdrażanie to szansa na poprawę jakości życia mieszkańców. Tym razem w ramach projektu pilotażowego nawiązana została współpraca z firmą Traffic and Mobility Management Technologies PL sp. z o.o, która działa w ramach programu rozwoju biznesu dla zagranicznych startupów, realizowanego przez Concordia Design Accelerator.
Deeptraffic – platforma zarządzania ruchem
Program w większości finansowany jest przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) w ramach projektu Poland Prize.
Rozwiązanie proponowane przez firmę to Deeptraffic 101 to dynamiczna platforma, która wykorzystuje technologie kooperacyjnych inteligentnych systemów transportowych (C-ITS) do celów operacyjnego zarządzania ruchem.
Platforma daje możliwość aktywnego włączania poszczególnych użytkowników ruchu. Przykładem praktycznego wykorzystania aplikacji jest sytuacja, w której kierowcy otrzymują z wyprzedzeniem informację o nieoczekiwanym zdarzeniu drogowym jakim jest np. wypadek, co daje im czas na wybór alternatywnej trasy dojazdu. Taka decyzja, podjęta z odpowiednim wyprzedzeniem, pozwala na rozładowanie zatoru drogowego i upłynnia ruch miejski.Ewa Kaucz, szefowa Concordia Accelerator i dyrektor zarządzająca Concordia Design Wrocław
Testowanie aplikacji mobilnej we Wrocławiu
Kluczowym etapem projektu pilotażowego jest testowanie aplikacji mobilnej, która została udostępniona kierowcom na okres czterech miesięcy za pośrednictwem Google Play.
Testowanie aplikacji w ramach pilotażu możliwe będzie wyłącznie w obszarze ograniczonym ulicami: Żmigrodzką, Trzebnicką, placem Stanisława Staszica, Władysława Reymonta i Bałtycką oraz w rejonie skrzyżowania ulic Osobowickiej i Bałtyckiej.