wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:50

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Wystawy, recitale i koncerty: top 8 darmowych wydarzeń
Kliknij, aby powiększyć
Wystawa studentów ASP "Magenta 2.0" w Famie Magdalena Pasiewicz
Wystawa studentów ASP "Magenta 2.0" w Famie

W lutym na uczelniach dominuje jeden typ wydarzeń: egzaminy. Nie oznacza to jednak, że w środowisku studenckim nic się nie dzieje. Teraz aktywne są szkoły artystyczne. Na Akademii Muzycznej można posłuchać recitali dyplomowych, na Akademii Sztuk Teatralnej – zobaczyć nowe premiery. Wystawy organizują studenci Akademii Sztuk Pięknych i Wydział Chemii Politechniki Wrocławskiej. Zobacz szczegóły.

Reklama

Chemia w malarstwie – od 7 do 29 lutego

Na wrocławskim Rynku w środę 7 lutego stanęła wystawa udowadniająca, że chemia jest wszędzie. Ekspozycję „Chemia w malarstwie” przygotowała prof. Elżbieta Wojaczyńska z Wydziału Chemicznego we współpracy ze studentem W3 Rafałem Różyckim i malarzem Wojciechem Siudmakiem, pracownikami Muzeum Narodowego w Krakowie, Uniwersytetu w Pizie i artystką z Wielkiej Brytanii.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: <p><span style="font-size: 12.0pt; line-height: 107%; font-family: 'Calibri',sans-serif; mso-ascii-theme-font: minor-latin; mso-fareast-font-family: Calibri; mso-fareast-theme-font: minor-latin; mso-hansi-theme-font: minor-latin; mso-bidi-theme-font: minor-latin; mso-ansi-language: PL; mso-fareast-language: PL; mso-bidi-language: AR-SA;">Chemia w malarstwie - wystawa na Rynku</span></p> Magdalena Pasiewicz
Chemia w malarstwie - wystawa na Rynku

Organizatorzy wydarzenia nie tylko zwracają uwagę na chemiczne aspekty sztuki malarskiej, ale też przypominają sylwetkę Jana Matejki, jednego z patronów 2023 roku w Polsce. Na północnej pierzei Rynku stanęło 16 plansz informacyjnych o:

  • powstawaniu wrażenia barwy,
  • historii odkrywania i otrzymywania pigmentów,
  • toksyczności i trwałość pigmentów,
  • nowych możliwościach, jakie przed artystami otwierają zjawiska termochromii i fotochromii,
  • jaki skład mają farby wodne i olejne,
  • sposobach analizowania i konserwowania dzieł sztuki.

Wystawę można oglądać do końca lutego.

Wystawa w kolorze magenty – 9 lutego (piątek)

Wystawa „Magenta 2.0” jest organizowana przez koło malarskie #f(zero)f, które tworzą studenci wrocławskiego ASP. To druga wystawa poświęcona zgłębianiu oblicza koloru położonego gdzieś między głębokim różem a fioletem.

W lutym magenta będzie tematem wystawy w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym FAMA (ul. Krzywoustego 286). Wernisaż i spotkanie z autorami wystawy zaplanowano 9 lutego (w piątek) o godzinie 18:00. 

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: <p>"Magenata 2.0" wystawa w Famie Centrum Biobioteczno-Kulturalnym&nbsp;</p> Magdalena Pasiewicz
"Magenata 2.0" wystawa w Famie Centrum Biobioteczno-Kulturalnym 

Nowy spektakl na AST – 9 i 10 lutego (piątek i sobota)

Premiera spektaklu dyplomowego studentek i studentów wydziału lalkarskiego „Trojanki” w reżyserii Konrada Dworakowskiego.

Troja upadła. Ale wojna trwa, wojna jest wieczna – czytamy w zapowiedzi spektaklu. – Nie ma w niej zwycięzców, nikogo nie czyni szczęśliwym.

Spektakl „Trojanki” 9 i 10 lutego o godzinie 19.00. Kolejne spektakle: 12–16 lutego o godzinie 18.00. Więcej informacji na stronie Akademii Sztuk Teatralnej.

Wystawa „Cegły” i kiermasz – 10 i 11 lutego (sobota i niedzielna)

Wystawa zinu „Cegła” z okazji wydania jego 50. numeru. Każdy numer jest unikalnym, eksperymentalnym projektem wydawniczym i w niczym nie przypomina tradycyjnego – nawet zinowego – czasopisma. Teksty kryły się już w pudełku od papierosów, w kartach służących do flirtu towarzyskiego, we vlepkach, pieczątkach. Najnowszy numer to winyl.

Wystawę można oglądać na Bulvarach (ul. Księcia Witolda 11) do 18 lutego.

Z kolei 10 i 11 lutego  w godz. 12.00–18.00 organizowany jest kiermasz płyt winylowych, CD i kaset. Zagra DJ Dotyk Dźwiękiem.

Recital dyplomowy – 12 lutego (poniedziałek)

Recital dyplomowy Anny Wąsik. Artystka kończy klasę wiolonczeli doktora Krzysztofa Karpety. Zagra utwory C. Debussy’ego i Z. Kodály przy akompaniamencie fortepianowym Jakuba Madyniaka.

Recital dyplomowy w Sali Teatralnej (bud. A, III p.) Akademii Muzycznej przy pl. Jana Pawła II nr 2 zaczyna się o godz. 17.00.

Koncert nie tylko o miłości… – 13 lutego (wtorek)

W Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego (pl. Uniwersytecki 1) będzie koncert (prawie) walentynkowy – nie tylko o miłości.

Wystąpią: Artur Caturian, Stanisław Śliwiński, Łukasz Trojan, Aleksandra Urbanek, Alicja Zalewska, Chór Uniwersytetu Wrocławskiego Gaudium oraz Alan Urbanek – dyrygent. Wstęp wolny.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: <p>Plakat informacyjny koncetru w Oratorium Marianum</p> Uniwersytet Wrocławski
Plakat informacyjny koncetru w Oratorium Marianum

Recital dyplomowy – 14 lutego (środa)

Recital dyplomowy Katarzyny Siakuluk. Artystka kończy klasę skrzypiec doktora Chrystiana Danowicza i magister Katarzyny Szydłowskiej. Zagra utwory E. Ysaya, W.A. Mozarta i J. S. Bacha przy akompaniamencie fortepianowym barbary Karaśkiewicz.

Recital dyplomowy w Sali Teatralnej (bud. A, III p.) Akademii Muzycznej przy pl. Jana Pawła II nr 2 zaczyna się o godz. 12.00.

Dyskusyjny Klub Filmowy – 15 lutego

W Czasoprzestrzeni (ul. Tramwajowa 1–3) podyskutuj o kinie: klasycznym, niezależnym i niszowym. Tytuł filmu jest niespodzianką aż do samego końca. Po seansie będzie prezentacja i dyskusja, którą poprowadzi Łukasz Iwaniuk. Początek seansu o godz. 19.00.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl