wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

11°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 20:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Dla mieszkańca
 3. Aktualności
 4. Zobacz wyjątkowe serce na Psim Polu

Wystawa w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym Fama powstawała trzy tygodnie. Stopniowo, nabierała kształtu, aż w końcu utworzyła wielkie serce. – Na każdej karteczce jest jedno wyznanie. Większość dotyczy miłości. Ale są też karteczki o antypatiach i antymiłościach, bo nienawiść to też uczucie – mówi Paweł Bukowski, opiekun wystaw w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym Fama.

Reklama

Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)

– Podobne serce widziałem w Madrycie w walentynki. I zrobiło ono na mnie ogromne wrażenie. Chciałem, aby podobne powstało w Famie – mówi Paweł Bukowski, pomysłodawca wystawy w Famie.

Wszystkie odcienie kochania

To nie różowe karteczki post-in – choć jest ich niemal 700 sztuk – są ważne, ale zapisane na nich wyznania. Dlatego też serce nie powstawało w porywie, ale z rozmysłem, stopniowo i niespiesznie. Przez trzy tygodnie.

To był proces: każdy, kto przychodził do Famy – czytelnicy, uczestnicy warsztatów, które Fama organizuje, i ich instruktorzy oraz pracownicy – brali karteczkę i pisali swoje wyznanie do ludzi, miejsc, przedmiotów, a nawet abstrakcyjnych idei.

– Wyznanie miłości w przestrzeni publicznej, nawet jeśli anonimowe, jest bardzo ekscytującym doświadczeniem. Myślę, że to dlatego kolejne osoby tak chętnie naklejały karteczki – mówi Paweł Bukowski.

Każda miłość jest ważna

Treść karteczek jest różna. Na jednych są obrazki: bałwan, kwiat, usta; na innych słowa:

 • Je t'aime - francuski
 • Lato
 • Miłość jest tam, gdzie szczęśliwy dom
 • # Free hugs
 • Miłość to nasza Helenka
 • Kosmos
 • Miłości nie można kupić, trzeba na nią zapracować 

– Najbardziej lubię karteczką, na której ktoś narysował tęczę – mówi Paweł Bukowski. – I jeszcze podoba mi się ta z napisem Love is love – dodaje.

Serce jest już skończone. Teraz zapraszamy do czytania.

Wystawa będzie wisiała w oknie Centrum Biblioteczno-Kulturalnego Fama (przy ul. Bolesława Krzywoustego 286) do końca lutego.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl