wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

22°C Pogoda we Wrocławiu

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 16:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. CharITy Hackathon. Ten weekend dla programistów będzie pracujący

Na CharITy Hackathon, czyli maraton dla programistów, może przyjść każdy. A warto, bo zobaczyć 120 programistów, którzy w grupach tworzą koncepcje programu, to nie lada widok. To skupienie! Te emocje! A do tego można wziąć udział w wykładach, spotkaniach i prezentacji efektów trzydniowych zmagań.

Reklama

– Nasz Hackathon jest wyjątkowy, bo działamy charytatywnie – mówi Łukasz Bujło, pomysłodawca wydarzenia.

Celem trzydniowych zmagań programistów jest bowiem stworzenie koncepcji programu, który zautomatyzuje i usprawni pracę Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt Ekostraż.

Najpierw koncepcja, potem realizacja

Programiści będą pracowali w technologii stworzonej przez Salesforce, która wykorzystywana jest głównie przez przedsiębiorców do przetwarzania danych w chmurze. W zeszłym roku w ramach CharITy Hackathon programiści usprawnili działanie Fundacji Jagoda, która pomaga osobom poparzonym. W tym roku będą działali z myślą o Ekostraży.

Przez trzy dni (1–3 września) 120 programistów będzie w grupach pracowało nad koncepcją oprogramowania. Zaczną w piątek wieczorem. W nocy mogą spać, ale nie muszą. Ważne, aby przygotowali kreatywne i nieszablonowe pomysły na usprawnienie pracy Ekostraży. W niedzielę koncepcje muszą być gotowe.

Najlepsze rozwiązanie zaprogramuje nasz partner wdrożeniowy. I to też nas wyróżnia spośród innych hackathonów. Chcemy realnie pomagać organizacjom, które tego potrzebują.
Łukasz Bujło, pomysłodawca CharITy Hackathonu

Nad czym będą pracowali programiści

Potrzeby Ekostraży są konkretne i dotyczą trzech obszarów:

  • wolontariuszy (ustalanie grafików, usprawnianie komunikacji);
  • zwierząt (interwencje, ewidencjonowanie zwierząt, zarządzanie adopcją);
  • partnerów (obsługa wsparcia finansowego, rzeczowego i wolontariatu pracowniczego).

W całym wydarzeniu chodzi o to, aby przygotować funkcjonalny i zautomatyzowany system.

– Liczymy na to, że programiści z tak różnych środowisk spojrzą na problemy organizacji świeżym okiem i zaproponują kreatywne rozwiązania – przyznaje Łukasz Bujło.

Każdy może dołączyć

CharITy Hackathon jest imprezą otwartą, co znaczy, że każdy może przyjść do Strefy Kultury Studenckiej Politechniki, zobaczyć, jak pracują programiści, zagrać z nimi w minigolfa lub zjeść lody na tarasie i wziąć udział w przygotowanych wydarzeniach.

W sobotę organizatorzy zapraszają na wykłady specjalistów z Salesforce: o godz. 9.30 Barnie Otobaevy, o godz. 13.30 Simy Samara, o godz. 16.30 Niny Jachny.

W niedzielę można zaś zobaczyć efekty pracy programistów. Początek o godz. 11.00. Każdy zespół będzie miał 7–8 minut na przedstawienie swojej koncepcji. A o godz. 15.00 – ogłoszony zostanie zwycięzca.

Więcej informacji na stronie wydarzenia

Organizatorami CharITy Hackathonu są Wrocławskie Trailblazer Community oraz Fundacja Coffee & Force. CharITy Hackathonu potrwa trzy dni od 1 do 3 września w Strefie Kultury Studenckiej Politechniki ul. Hoene-Wrońskiego 10.

Zobacz zdjęcia z poprzedniej edycji:

  

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama