wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

6°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:23

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Inwestycje
  4. Mieszkania Bernardyńska. Budowlańcy są na drugim i trzecim piętrze. Pokazujemy zdjęcia z budowy i wizualizacje
Kliknij, aby powiększyć
Na zdjęciu: wizualizacja architektów, budynek Bernardyńska przy kościele pobernardyńskim Pracownia Zbigniewa Maćkowa / Toscom
Na zdjęciu: wizualizacja architektów, budynek Bernardyńska przy kościele pobernardyńskim

Jak wyobrażacie sobie mieszkanie za ponad dwadzieścia tysięcy? Jest w centrum, w budynku z kortem, siłownią, saunami i pokojem do jogi. Stojącym pomiędzy dwoma zabytkami. A właściwie budowanym, bo Bernardyńska jest na etapie drugiego i trzeciego piętra. Będzie gotowa w 2024 roku.

Reklama

Pomiędzy ulicami Janickiego a Bernardyńską od kilkunastu miesięcy deweloper Toscom buduje budynek wielorodzinny pod nazwą Bernardyńska. Aktualnie twa montaż konstrukcji żelbetowych oraz murowanie na drugim i trzecim piętrze, a także stawianie ścian pomiędzy mieszkaniami a lokalami usługowymi na parterze. Przedstawiciele dewelopera informują nas, że budowa przebiega zgodnie z harmonogramem i powinna zakończyć się w trzecim kwartale przyszłego roku.

Bernardyńska to m.in.

  • 5 pięter,
  • 80 mieszkań,
  • poziomy podziemne z garażami,
  • lokale usługowe na parterze,
  • lobby o wysokości 8 metrów,
  • strefa sportu i relaksu: kort do squasha, siłownia, dwie sauny, jacuzzi, pokoje do masażu i jogi.

Uwaga! Teraz ceny mieszkań. Minimalna wynosiła w maju 18 tysięcy złotych za metr kwadratowy. Teraz ceny są w przedziale od 23,5 do 29,5 tys. zł. 23,5 tysiąca złotych to równowartość około pięciu średnich pensji na rękę na Dolnym Śląsku w sektorze przedsiębiorstw. Komu mieszkanie?

Pomiędzy kościołem a dawną pocztą

Bernardyńska powstaje według projektu pracowni Zbigniewa Maćkowa. Wizje architektów są takie:

W projekcie zależało nam na stworzeniu wielkomiejskiej architektury, materiałem i detalem nawiązującej do najlepszych wrocławskich dziejowych tradycji. Miejscowo obniżone, poszczególne bryły budynku idealnie dopełniają historyczne sąsiedztwo inwestycji. Stosując charakterystyczne dla Wrocławia środki wyrazu architektonicznego - gzymsy koronujące, wycofanie ostatnich dwóch kondygnacji czy podcięte partery - idealnie wpisaliśmy nowy budynek w otoczenie. Na to nałożyliśmy współczesny język architektury oparty na gramatyce klinkieru, odwołujący się do szlachetnego kontekstu budynku poczty.
Zbigniew Maćków

Architekt wspomniał powyżej o budynku dawnej Poczty Paczkowej i Telegrafu, który pochodzi z początku XX wieku. Dziś mieści się w nim siedziba firmy Orange, która stara się sprzedać zabytkowy obiekt (ostatnia cena to 35 milionów złotych).

Bernardyńska ma jeszcze jednego wiekowego sąsiada – kościół pobernardyński, pamiętający średniowiecze, w którym obecnie mieści się muzeum architektury. Od strony ulicy Janickiego świątynia pokazuje późnobarokową attykę. To z uwagi na nią bryły Bernardyńskiej są częściowo obniżone do czterech pięter.

Płot w płot prowadzona jest druga budowa. Firma Akrop stawia tam 4-piętrowy budynek mieszkalny z garażem podziemnym o nazwie Centro Domini. Jemu poświęcimy więcej uwagi wkrótce, w osobnym tekście. Na zdjęciach naszego fotografa jest również ta budowa.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl