Janusz Krzeszowski to znany wrocławski fotograf i nasz redakcyjny kolega. Jego sposób patrzenia na Wrocław jest wyjątkowy. Często fotografuje miasto o wschodach słońca i zachodach słońca. Publikuje zdjęcia pełne kolorów i spektakularnych widoków. Jest także operatorem drona.
Dla wroclaw.pl wybrał swoje zdjęcia z drona, ale inne niż zwykle pokazuje w internecie. Tym razem zobaczymy Wrocław z perspektywy top down. To taki widok na obiekty pionowo z góry. Zobaczcie, jak intrygująco wyglądają na nich najciekawsze budowle i place we Wrocławiu.
Czym są zdjęcia wykonane z drona, z perspektywy top down?
- Perspektywa "top down" na zdjęciach z drona oznacza, że kamera drona jest skierowana pionowo w dół, prosto na ziemię. Taki sposób fotografowania daje widok z góry, jakby patrzyło się na świat z lotu ptaka - wyjaśnia Janusz Krzeszowski.
Ta perspektywa jest często używana do:
- Kartografii i geodezji - np. przy tworzeniu map.
- Monitorowania rolnictwa - do sprawdzania, w jakim stanie są uprawy.
- Inspekcji infrastruktury - dzięki niej można ocenić stan budynków, mostów, dróg itp.
- Fotografii krajobrazowej - do uchwycenia unikalnych widoków.
- Planowania urbanistycznego - do analizy zagospodarowania przestrzennego.
Wrocław - zdjęcia z drona. Nowe spojrzenie na miasto
- Zdjęcia wykonane z perspektywy "top down" charakteryzują się symetrią, ciekawymi wzorami i mogą dostarczyć zupełnie nowych kadrów, które nie są widoczne z tradycyjnej, poziomej perspektywy. Doskonałym tego przykładem jest tzw. "zagajnik miłości" pod Trzebnicą. Z ziemi po prostu kępa drzew na środku pola. Z powietrza, zagajnik w kształcie pięknego serca - tłumaczy Krzeszowski.
Kliknij w przycisk i zobacz więcej zdjęć:
Chcesz zobaczyć inne niesamowite zdjęcia Wrocławia z drona? Kliknij poniżej!