wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

25°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. 13. Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa już 26-28 maja na Tarczyński Arena Wrocław [GODZINY]

Warsztaty piwowarskie, oryginalne jedzenie, atrakcje dla dzieci, szkolenia sensoryczne, muzyka i piwa z najlepszych polskich browarów rzemieślniczych a także... szyszki chmielu wysłane w stratosferę - m.in. to czeka odwiedzających podczas 13. edycji Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa. Największy i najstarszy festiwalu piwa kraftowego w Polsce odbywa się już w ten weekend, 26-28 maja na Tarczyński Arena Wrocław. Zobaczcie program atrakcji i godziny otwarcia! Wstęp wolny.

Reklama

Na esplanadzie stadionu stanie około 80 stoisk najlepszych polskich browarów serwujących piwa w wielu stylach i smakach. Lagery, treściwe portery, stouty, kwaśnie soury, pszeniczne, pachnące chmielami IPA czy te z nietypowymi dodatkami - to tylko wycinek piwnego świata, jaki będziemy mogli poznać na 13. WFDP.

Nie zabraknie również browarów z Wrocławia i z Dolnego Śląska. Będzie też Strefa Debiutantów, czyli browarów, które na WFDP pojawią się po raz pierwszy. Będzie też, jak co roku, specjalnie zaprojektowane, kolekcjonerskie szkło festiwalowe.

Spotkanie piwowarów i festiwalowe piwo

Tradycyjnie – już po raz 19. - odbędzie się spotkanie piwowarów podczas Wrocławskich Warsztatów Piwowarskich. Piwo festiwalowe na 13. WFDP uwarzy Browar TankBusters - ich Pastry Killer vol.2, czyli piwo w stylu sour z owocowymi dodatkami (m.in. z mango, morelą i kokosem) wygrał w głosowaniu uczestników 12. edycji na najlepsze piwo festiwalu. Było to prawdziwe „wejście smoka” - TankBusters byli na ubiegłorocznym festiwalu gościem Strefy Debiutantów.

Galeria zdjęć

W tym roku również zostaną wręczone Laury, czyli nagrody za najlepsze piwo 13. WFDP, które wybierze festiwalowa publiczność. Po raz trzeci przyznane zostaną też Honorowe Nagrody WFDP.

Piwne szkolenia i pyszne jedzenie

Jak co roku w ramach WFDP odbędą się piwne szkolenia o różnym stopniu zaawansowania. Będzie coś „nie tylko dla piwowarów”, szkolenie dla sędziów piwnych oraz szkolenie degustatorskie.

Podczas festiwalu będzie okazja poznać inne trunki rzemieślnicze, czyli m.in. wina, cydry i miody pitne.

Nie zabraknie pysznego jedzenia - o strefę gastronomiczną zadbają po raz kolejny Wrocławscy Ulicożercy, świetnie znani w stolicy Dolnego Śląska tropiciele i specjaliści od oryginalnych smaków.

Będą też dyskusje, spotkania z osobami z branży piwowarskiej i gastronomicznej, konkursy z nagrodami na festiwalowej scenie i strefa sportów miejskich. Dla najmłodszych będą kolorowe „dmuchańce” i inne wesołe atrakcje.

Atrakcje wokół stadionu i chmiel w stratosferze

Będzie się działo na terenach zielonych wokół Tarczyński Areny Wrocław. Analiza składu ciała i konsultacje kosmetologiczne ze Studiem Figura, koncert z okazji Dnia Mamy, zabawy z animatorką, beer joga, Bitwa we Flanki, wyścigi konne z Wyższą Szkółką Jazdy z Partynic, nauka pierwszej pomocy z Centrum Ratownictwa, pokazy sprzętu i nauka bezpiecznego zachowania nad wodą z Wodną Służbą Ratowniczą, tworzenie kosmicznych rakiet, kurs rysunku, prowadzone przez Ekostraż warsztaty z pierwszej pomocy dla zwierząt i dmuchańce - to tylko niektóre atrakcje, jakie na gości Festiwalu będą czekać poniżej poziomu esplanady.

Ponadto w sobotę, 27 maja o godz. 13.00, z terenów zielonych wystartuje festiwalowa "misja kosmiczna" - wspólnie ze Stowarzyszeniem WroSpace organizatorzy wyślą w stratosferę szyszki chmielu. Polecą bezzałogowym balonem na wysokość prawie 30 km (gdzie panują warunki zbliżone do tych z przestrzeni kosmicznej - temperatura wynosi tam około minus 60 stopni Celsjusza, a ciśnienie atmosferyczne jest kilkaset razy mniejsze, niż na powierzchni Ziemi), wrócą na spadochronie i trafią do browaru, który zwycięży w tegorocznej edycji konkursu na najlepsze piwo Festiwalu. Browar ten uwarzy piwo na 14 WFDP i być może użyje do tego właśnie tych "stratosferycznych" szyszek.

Zero jednorazowego plastiku na stoiskach piwnych

Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa dbając o środowisko w ubiegłym roku całkowicie wyeliminował ze stoisk piwnych plastikowe kubki jednorazowe. Tak będzie też w tym roku.

Piwo najlepiej smakuje ze szkła. Zachęcamy do zakupu szkła festiwalowego, które dostępne będzie w sklepiku festiwalowym i na stoiskach piwnych. Browary będą mieć też swoje szkło, poza tym można przyjść na festiwal z własnym kuflem lub szklanką.
organizatorzy Festiwalu Dobrego Piwa

Na terenie festiwalu będą punkty do własnoręcznego płukania szkła.

Na stoiskach piwnych będą też kubki wielorazowe Kocham Piwo - będzie je można kupić i zabrać ze sobą do domu. Będą też punkty wypożyczania kubków wielorazowych. Aby je wypożyczyć wystarczy wpłacić kaucję - pieniądze zostaną zwrócone, gdy oddamy kubek w punkcie wypożyczenia.

Dodatkowe linie tramwajowe na 13. WFDP

Wrocławskie MPK uruchomi w weekend 26-28 maja dodatkowe tramwaje, które będą kursować na Tarczyński Arenę Wrocław.

Linia specjalna T1 będzie kursować na trasie Galeria Dominikańska - Kazimierza Wielkiego - św. Mikołaja - pl. Jana Pawła II - Legnicka - Milenijna - Pilczycka - Tarczyński Arena (Królewiecka), a w kierunku powrotnym na trasie Tarczyński Arena (Królewiecka) - Pilczycka - Starogroblowa - Długa - Dmowskiego - most Mieszczański - Dubois - Drobnera - pl. Bema - Sienkiewicza - Wyszyńskiego - pl. Społeczny - Traugutta - Oławska - Galeria Dominikańska.

T1 będzie jeździć z częstotliwością co około 15 minut w godz. 21-01 (ostatni kurs z Tarczyński Areny) w nocy z 26 na 27 i z 27 na 28 maja.

Od godz. 21 kursy linii tramwajowej 33 zostaną przedłużone do Leśnicy. Będą się odbywać co 20 minut.

Dodatkowo od około godziny 22.30 do godz. 1 linia 33 będzie kursować z częstotliwością co 15 minut tylko w relacji Leśnica - Galeria Dominikańska. W stronę stadionu tramwaj pojedzie przez Kazimierza Wielkiego, św. Mikołaja, pl. Jana Pawła II, Legnicką, Lotniczą, Kosmonautów i Średzką. Trasa powrotna przebiegać będzie przez Średzką, Kosmonautów, Lotniczą, Legnicką, pl. Jana Pawła II, Ruską, Kazimierza Wielkiego do Galerii Dominikańskiej.

Kursy będą realizowane w nocy z z 26 na 27 i z 27 na 28 maja.

Liniami T1 i 33 można będzie podróżować na podstawie biletów jednorazowych lub na podstawie biletów czasowych i okresowych.

Godziny otwarcia Festiwalu Dobrego Piwa na Tarczyński Arena

  • 26 maja (piątek) – godz. 16:00-24:00,
  • 27 maja (sobota) – godz. 12:00-24:00,
  • 28 maja (niedziela) – godz. 12:00-20:00.

Tarczyński Arena Wrocław, Al. Śląska. 1. Wstęp wolny.

Więcej informacji na stronie Festiwalu Dobrego Piwa na Tarczyński Arena oraz na Facebooku.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl