Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)
Na esplanadzie stadionu stanie około 80 stoisk najlepszych polskich browarów serwujących piwa w wielu stylach i smakach. Lagery, treściwe portery, stouty, kwaśnie soury, pszeniczne, pachnące chmielami IPA czy te z nietypowymi dodatkami - to tylko wycinek piwnego świata, jaki będziemy mogli poznać na 13. WFDP.
Nie zabraknie również browarów z Wrocławia i z Dolnego Śląska. Będzie też Strefa Debiutantów, czyli browarów, które na WFDP pojawią się po raz pierwszy. Będzie też, jak co roku, specjalnie zaprojektowane, kolekcjonerskie szkło festiwalowe.
Spotkanie piwowarów i festiwalowe piwo
Tradycyjnie – już po raz 19. - odbędzie się spotkanie piwowarów podczas Wrocławskich Warsztatów Piwowarskich. Piwo festiwalowe na 13. WFDP uwarzy Browar TankBusters - ich Pastry Killer vol.2, czyli piwo w stylu sour z owocowymi dodatkami (m.in. z mango, morelą i kokosem) wygrał w głosowaniu uczestników 12. edycji na najlepsze piwo festiwalu. Było to prawdziwe „wejście smoka” - TankBusters byli na ubiegłorocznym festiwalu gościem Strefy Debiutantów.
Galeria zdjęć
W tym roku również zostaną wręczone Laury, czyli nagrody za najlepsze piwo 13. WFDP, które wybierze festiwalowa publiczność. Po raz trzeci przyznane zostaną też Honorowe Nagrody WFDP.
Piwne szkolenia i pyszne jedzenie
Jak co roku w ramach WFDP odbędą się piwne szkolenia o różnym stopniu zaawansowania. Będzie coś „nie tylko dla piwowarów”, szkolenie dla sędziów piwnych oraz szkolenie degustatorskie.
Podczas festiwalu będzie okazja poznać inne trunki rzemieślnicze, czyli m.in. wina, cydry i miody pitne.
Nie zabraknie pysznego jedzenia - o strefę gastronomiczną zadbają po raz kolejny Wrocławscy Ulicożercy, świetnie znani w stolicy Dolnego Śląska tropiciele i specjaliści od oryginalnych smaków.
Będą też dyskusje, spotkania z osobami z branży piwowarskiej i gastronomicznej, konkursy z nagrodami na festiwalowej scenie i strefa sportów miejskich. Dla najmłodszych będą kolorowe „dmuchańce” i inne wesołe atrakcje.
Atrakcje wokół stadionu i chmiel w stratosferze
Będzie się działo na terenach zielonych wokół Tarczyński Areny Wrocław. Analiza składu ciała i konsultacje kosmetologiczne ze Studiem Figura, koncert z okazji Dnia Mamy, zabawy z animatorką, beer joga, Bitwa we Flanki, wyścigi konne z Wyższą Szkółką Jazdy z Partynic, nauka pierwszej pomocy z Centrum Ratownictwa, pokazy sprzętu i nauka bezpiecznego zachowania nad wodą z Wodną Służbą Ratowniczą, tworzenie kosmicznych rakiet, kurs rysunku, prowadzone przez Ekostraż warsztaty z pierwszej pomocy dla zwierząt i dmuchańce - to tylko niektóre atrakcje, jakie na gości Festiwalu będą czekać poniżej poziomu esplanady.
Ponadto w sobotę, 27 maja o godz. 13.00, z terenów zielonych wystartuje festiwalowa "misja kosmiczna" - wspólnie ze Stowarzyszeniem WroSpace organizatorzy wyślą w stratosferę szyszki chmielu. Polecą bezzałogowym balonem na wysokość prawie 30 km (gdzie panują warunki zbliżone do tych z przestrzeni kosmicznej - temperatura wynosi tam około minus 60 stopni Celsjusza, a ciśnienie atmosferyczne jest kilkaset razy mniejsze, niż na powierzchni Ziemi), wrócą na spadochronie i trafią do browaru, który zwycięży w tegorocznej edycji konkursu na najlepsze piwo Festiwalu. Browar ten uwarzy piwo na 14 WFDP i być może użyje do tego właśnie tych "stratosferycznych" szyszek.
Zero jednorazowego plastiku na stoiskach piwnych
Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa dbając o środowisko w ubiegłym roku całkowicie wyeliminował ze stoisk piwnych plastikowe kubki jednorazowe. Tak będzie też w tym roku.
Piwo najlepiej smakuje ze szkła. Zachęcamy do zakupu szkła festiwalowego, które dostępne będzie w sklepiku festiwalowym i na stoiskach piwnych. Browary będą mieć też swoje szkło, poza tym można przyjść na festiwal z własnym kuflem lub szklanką.organizatorzy Festiwalu Dobrego Piwa
Na terenie festiwalu będą punkty do własnoręcznego płukania szkła.
Na stoiskach piwnych będą też kubki wielorazowe Kocham Piwo - będzie je można kupić i zabrać ze sobą do domu. Będą też punkty wypożyczania kubków wielorazowych. Aby je wypożyczyć wystarczy wpłacić kaucję - pieniądze zostaną zwrócone, gdy oddamy kubek w punkcie wypożyczenia.