wroclaw.pl strona główna Sport i rekreacja we Wrocławiu – najświeższe wiadomości Sport i rekreacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

26°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Sport i rekreacja
  3. Śląsk Wrocław z szóstą frekwencją w lidze! Ilu kibiców przychodzi na mecze?

Przed Śląskiem Wrocław jeszcze jeden mecz w tym sezonie PKO BP Ekstraklasy – w Warszawie z Legią. WKS rozegrał już za to wszystkie domowe spotkania w ramach rozgrywek 2022/23. Średnia frekwencja na meczach Śląska wyniosła 10 365 kibiców. To szósty wynik w całej lidze, liczącej osiemnaście drużyn!

Reklama

Tarczyński Arena od lipca do maja była świadkiem siedemnastu meczów wrocławskiego Śląska. Kibice Trójkolorowych licznie przychodzili na stadion wspierać drużynę, udowadniając, jak ważny jest dla nich wrocławski klub. Ostatecznie na trybunach pojawiło się łącznie 176 213 kibiców.

Galeria zdjęć

10 365 kibiców średnio na meczach Śląska – szósty wynik w lidze

Choć do zakończenia rozgrywek pozostała jeszcze jedna kolejka, już teraz wiadomo, że Śląsk Wrocław zajmie szóste miejsce w lidze pod względem frekwencji na domowych meczach. Więcej fanów na swoje mecze przyciągają tylko Legia, Lech, Widzew, Pogoń i Górnik.

Bilans Śląska na swoim stadionie to sześć zwycięstw, sześć remisów i pięć porażek. Co ciekawe, bilans bramkowy domowych spotkań jest idealnie równy: 23:23. Gdyby tabelę Ekstraklasy formułować jedynie na podstawie meczów w roli gospodarza, WKS zajmowałby dziewiąte miejsce.

Najwięcej widzów na meczu z Legią – prawie 22 tys. na Tarczyński Arena

Najwyższą frekwencję Śląsk zanotował podczas starcia z Legią Warszawa, które oglądało z trybun aż 21 947 osób. Ostatni mecz rundy jesiennej stanowił jednocześnie okazję do wyjątkowego jubileuszu 75-lecia wrocławskiego klubu.

– Jedyna w swoim rodzaju oprawa, specjalny trzeci komplet koszulek meczowych i wizyta legend WKS-u – to wszystko sprawiło, że pojedynek z Legią będzie wspominany przez długie lata – mówi Jędrzej Rybak, rzecznik prasowy WKS-u Śląska Wrocław.

Inne mecze z bardzo wysoką frekwencją w tym sezonie to niedawne starcie z Miedzią Legnica (16 005) oraz Widzewem Łódź (15 145) i Lechem Poznań (13 922). Na przeciwległym biegunie są mecze z Wartą Poznań, Koroną Kielce, Piastem Gliwice i Stalą Mielec.

Co ciekawe - w czterech meczach z najwyższą frekwencją Śląsk zdobył 8 punktów, a w czterech z najniższą tylko 2. Wyraźnie widać więc, że doping licznie zgromadzonych fanów WKS-u jest w stanie ponieść drużynę do lepszej gry i wyników.
Jędrzej Rybak, rzecznik prasowy WKS-u Śląska Wrocław

Kto najchętniej „chodzi na Śląsk”?

Bardzo dużą grupę kibiców Śląska stanowi młodzież - około 35 procent wszystkich kibiców to osoby poniżej 18 roku życia. Osoby między 19. a 30. rokiem życia stanowią 25 proc. kibiców, mniej więcej tak samo prezentują się dane dot. przedziału 31-50. Kibice powyżej 50. roku życia stanowią około 15 procent wszystkich fanów na stadionie.

Warto podkreślić, że Wojskowi z Wrocławia znaleźli się w gronie zaledwie ośmiu drużyn w kraju i siedmiu w Ekstraklasie, które mogą pochwalić się średnią frekwencją na poziomie co najmniej 10 tys. osób.

– Wszystkim kibicom Śląska Wrocław bardzo dziękujemy za ich wsparcie w sezonie 2022/23 – zarówno na meczach domowych, jak i wyjazdowych. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę karnetowiczów, którzy wspierają WKS w wyjątkowy sposób. Do zobaczenia w nowym sezonie – podkreślają przedstawiciele klubu.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl