wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Akademicki Wrocław
 3. Aktualności
 4. Trwają zapisy na studia. Zobacz, na które kierunki we Wrocławiu jest najwięcej chętnych
Budynek Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej www.wroclaw.pl
Budynek Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej

Trwają zapisy na studia we Wrocławiu. Lista najbardziej obleganych kierunków nie zmienia się, z jednym wyjątkiem: bardzo popularna jest koreanistyka na Uniwersytecie Wrocławskim. Zobaczcie najpopularniejsze kierunki studiów we Wrocławiu!

Reklama

Trwa rekrutacja na studia. Wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych zostaną ogłoszone 7 lipca, lecz kandydaci na studia już mogą wybierać spośród setek kierunków studiów na blisko dwudziestu wrocławskich uczelniach.

Tłok na koreanistyce

Gdyby brać pod uwagę liczbę zgłoszeń (kandydaci mogą zapisywać się na więcej niż jeden kierunek studiów) to preferencje młodych ludzi nie zmieniają się od lat. Na Uniwersytecie Wrocławskim najwięcej zgłoszeń jest na:

 • psychologię;
 • prawo;
 • komunikację wizerunkową;
 • dziennikarstwo i komunikację społeczną.

Kolejne miejsca na liście zajmują: anglistyka, ekonomia i koreanistyka.

Jeśli jednak zainteresowanie mierzyć liczbą chętnych na miejsce, to największe oblężenie jest właśnie na koreanistykę (11 osób na miejsce), a kolejne są: psychologia (9,2 osoby na miejsce) i komunikacja wizerunkowa (5 osób na miejsce).

W sumie Uniwersytet Wrocławski proponuje studia na 80 kierunkach (studia I stopnia). W tym na nowo otwarte: medyczną biotechnologię, prawo e-biznesu oraz etykę.

Politechnika czeka na zgodę ministra nauki

Na Politechnice Wrocławskiej trwa niecierpliwe wyczekiwanie na zgodę Ministerstwa Nauki i Edukacji na uruchomienie Wydziału Medycznego. Baza, kadry, program są gotowe od wielu miesięcy, a minister Przemysław Czarnek deklarował pełne poparcie dla pomysłu, jednak formalności nie zostały jeszcze dopełnione. Jeśli resort nauki pozwoli, to od października na Wydziale Medycznym naukę rozpocznie 60 osób.

Tymczasem trwa rejestracja kandydatów na już działające studia. Niespodzianek nie ma, czyli znowu najwięcej osób chciałoby studiować:

 • architekturę;
 • informatykę stosowaną;
 • cyberbezpieczeństwo;
 • budownictwo;
 • informatykę techniczną.

Weterynaria ze wskazaniem

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu oferuje 26 kierunków studiów dla wszystkich, którzy swoją przyszłość chcą związać ze środowiskiem, żywnością, zwierzętami czy inżynierią. Najwięcej osób zarejestrowało się na weterynarię, biotechnologię i architekturę krajobrazu.

Natomiast na Uniwersytecie Ekonomicznym (na studia stacjonarne I i II stopnia przyjmie 3050 osób) najwięcej zgłoszeń odnotowano na:

 • finanse i rachunkowość (300),
 • zarządzanie (205),
 • ekonomię (190).

Rekordową liczbę chętnych przyjmie w tym roku na studia wojskowe wrocławska Akademia Wojsk Lądowych. Ministerstwo Obrony Narodowej wyznaczyło limit na poziomie 596. Do 15 czerwca zarejestrowało się blisko 1200 kandydatów.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl