wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

11°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:12

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Grill lawowy czy wodny? Studenci Uniwersytetu Przyrodniczego uczą się obu technik. Zobacz ich kuchnię

Pracownia technologii gastronomii na Uniwersytecie Przyrodniczym to kuchnia z 8 stanowiskami do indywidualnej pracy, 3 piecami konwekcyjno-parowymi, 3 grillami i wieloma innymi urządzeniami. Zobacz zdjęcia obecnej kuchni oraz przestrzeni, w której od listopada będą gotowali studenci.

Reklama

Co robią studenci w pracowni technologii gastronomii na UPWr? Gotują. A do dyspozycji mają osiem stanowisk do indywidulanej pracy. Każde z nich wyposażone jest w kuchenkę elektryczną, lodówkę do przechowywania składników w czasie gotowania oraz szafki z przyrządami, które kucharz powinien mieć pod ręką.

Oprócz tego do dyspozycji studentów są specjalistyczne urządzenia – zobacz zdjęcia wraz z opisami.

Kto gotuje na Uniwersytecie Przyrodniczym?

Po pracowni technologii gastronomii oprowadzał nas dr inż. Maciej Bienkiewicz z Katedry Żywienia Człowieka. Opowiadał o pracy w kuchni, poszczególnych urządzeniach i kształceniu na UPWr.

Nie można być dobrym dietetykiem bez wiedzy technologii, dlatego w kuchni oprócz studentów technologii żywności i żywienia człowieka pracują też studenci żywienia człowieka i dietetyki, jak i studiów podyplomowych: żywienie, dietetyka i sztuka kulinarna innych kierunków.
dr inż. Maciej Bienkiewicz z Katedry Żywienia Człowieka

Nowa kuchnia już w listopadzie

Jednak obecna pracownia technologii gastronomii niedługo pójdzie w zapomnienie. W 2018 r. ruszył projekt wybudowania nowej kuchennej: większej i znacznie nowocześniej wyposażonej. Przestrzeń jest już gotowa, teraz trwa kompletowanie urządzeń, z których będą korzystali studenci.

Galeria zdjęć

Nowa kuchnia powstaje w ramach CIT-u, czyli Regionalnego Centrum Innowacyjnych Technologii Produkcji, Przetwórstwa i Bezpieczeństwa Żywności Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Wartość inwestycji wynosi 130 mln zł, z czego 70 mln zł to środki unijne.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl