O programie Wrocławskie Konferencje Naukowe
Do wzięcia udziału w programie zostały zaproszone wrocławskie uczelnie akademickie publiczne i niepubliczne, instytuty badawcze PAN oraz Zakład Narodowy um. Ossolińskich organizujące konferencje naukowe o szczególnym znaczeniu promocyjnym dla Wrocławia, umacniające jego wizerunek jako miasta nauki.
Jak wnioskować o wsparcie
Decyzje o przyznaniu wsparcia w organizacji konferencji - na podstawie złożonych wniosków – podejmowane będą przez Komisję Programu, powołaną przez Prezydenta Wrocławia.
Wymagane dokumenty: wypełniony wniosek wraz z załącznikami tj. programem konferencji oraz proponowanym budżetem, należy złożyć w Biurze Współpracy z Uczelniami Wyższymi (Rynek 13, II p., 50-101 Wrocław).
Termin składania wniosków o dofinansowanie konferencji naukowych planowanych do realizacji w roku 2020: 02 grudnia 2019 r.
FAQ – najczęściej zadawane pytania
1. Kto może wziąć udział w programie?
Do wzięcia udziału w programie zapraszamy wrocławskie uczelnie akademickie publiczne i niepubliczne oraz instytuty badawcze.
2. Czy w ramach programu mogą aplikować jednostki organizacyjne Uczelni- Instytuty, Katedry oraz Koła Naukowe działające przy uczelniach?
Zarówno instytuty, katedry jak i koła naukowe mogą wnioskować o wsparcie organizowanych przez siebie konferencji (jako organizator lub współorganizator) w takim przypadku niezbędna jest jednak zgoda Rektora danej Uczelni.
3. Do kiedy i w jakiej formie należy składać wnioski?
Wymagane dokumenty: wypełniony wniosek, program i proponowany budżet konferencji należy składać w formie papierowej w Biurze Współpracy z Uczelniami Wyższymi (Rynek 13, II piętro). Dokumenty muszą być podpisane przez osobę upoważnioną/osoby upoważnione i odpowiednio opieczętowane.
4. W jakim terminie należy składać wnioski o dofinansowanie?
Nabór wniosków odbywa się do 02.12.2019 r.
5. W ilu egzemplarzach należy złożyć wniosek ?
Wniosek o dofinansowanie konferencji należy złożyć w jednym egzemplarzu.
6. Ile wniosków w jednej edycji programu może złożyć uczelnia/instytut?
Nie ma ograniczeń co do liczby złożonych wniosków.
7. W jakim języku powinien być wypełniony wniosek?
Wszystkie dokumenty, wniosek oraz załączniki muszą być wypełnione w języku polskim.
8. Kto opiniuje wnioski ?
Wnioski będą rozpatrywane przez Komisję Programu, powołaną przez Prezydenta Wrocławia.
9. Jak powinien wyglądać budżet? Co jest finansowane w ramach Programu, a czego dofinansowanie Programu nie dotyczy?
- W ramach programu nie są finansowane usługi tłumaczenia, a także organizacja uroczystych kolacji i przyjęć; materiałów konferencyjnych (długopisy, notesy, torby itp.,
- W ramach programu finansowane są materiały pokonferencyjne w formie publikacji naukowych etc, podróż, wyżywienie oraz nocleg dla prelegentów.
10. Jak jest sformalizowana współpraca między Miastem, a uczelnią/instytutem?
Na okoliczność organizacji konferencji uczelnia/instytut zawierają jedną umowę dotacyjną z Gminą Wrocław obejmującą wszystkie zaakceptowane wnioski, na kwotę zatwierdzoną przez Komisję z przeznaczeniem na opłacenie wydatków związanych z organizacją konferencji. Środki zostają przekazane na wskazany rachunek bankowy uczelni/instytutu, po przedłożeniu przez nie „oferty realizacji zadania” i podpisaniu umowy dotacyjnej.
11. Kto podpisuje umowę dotacyjną?
Umowę dotacyjną podpisuje rektor uczelni/dyrektor instytutu bądź inna osoba przez nich upoważniona (na podstawie przedłożonego upoważnienia).
12. Czy trzeba się będzie rozliczać z wydanych funduszy, jeśli tak to w jakiej formie?
Uczelnia/instytut, który otrzymał dofinansowanie ma obowiązek przedłożyć sprawozdanie z realizacji zadania do 30 dni od zakończenia realizacji umowy (o czym mowa w umowie dotacyjnej; wzór sprawozdania stanowi załącznik do umowy).
13. Jak będzie wyglądać przekazanie środków?
Środki zostają przekazane na wskazany rachunek bankowy uczelni/instytutu, po przedłożeniu przez nich „oferty realizacji zadania” i podpisaniu umowy.
14. Czy są narzucone kryteria? Jak powinna wyglądać konferencja? Jakie wnioski będą pozytywnie rozpatrywane?
W pierwszej kolejności Komisja przyznaje dofinansowanie na organizacje konferencji o ściśle naukowym charakterze i szczególnym znaczeniu promocyjnym dla Wrocławia, umacniające jego wizerunek jako miasta nauki.
Pliki do pobrania
- Wrocławskie Konferencje Naukowe - wniosek dla Uczelni 156 KB otworzy się w nowej karcie
- Wrocławskie Konferencje Naukowe - wniosek dla Instytutów 157 KB otworzy się w nowej karcie
- Wrocławskie Konferencje Naukowe - regulamin 130,5 KB otworzy się w nowej karcie
- Wrocławskie Konferencje Naukowe - wzór budżetu Konferencji Naukowej 29,5 KB otworzy się w nowej karcie