wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 09:30

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławska Konferencja Muzykologiczna: Konteksty - Znaczenia - Perspektywy
Wrocławska Konferencja Muzykologiczna: Konteksty - Znaczenia - Perspektywy

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Reklama

Przez dwa najbliższe dni zebrani we Wrocławiu muzykolodzy będą rozmawiać o roli mecenatu w kształtowaniu kultury muzycznej. Badania naukowe, zaprezentowane na Uniwersytecie Wrocławskim w ramach międzynarodowej konferencji, obejmą wczesną nowoczesność i czasy późniejsze.

Gościem honorowym konferencji będzie profesor Reinhard Strohm z Uniwersytetu Oxfordzkiego.

Profesor Strohm jest autorem monografii poświęconej transformacji muzyki europejskiej w latach 1380-1500. W tym czasie muzyka europejska nabrała cechującego ją dziś uniwersalizmu, a rola kompozytora jako twórcy znacząco wzrosła. Oprócz zmian gospodarczych i politycznych w europejskich miastach ważną rolę w tych przemianach odegrał mecenat.

Dwudziestego drugiego maja profesor Strohm opowie w swoim wykładzie o mecenacie muzycznym króla Prus Fryderyka II Wielkiego.

Wieczorem po wydarzeniach konferencyjnych uczestnicy będą mogli udać się do Narodowego Forum Muzyki, aby wysłuchać Wielkiej Mszy h-moll Johanna Sebastiana Bacha. Bach skomponował to arcydzieło ubiegając się o patronat Augusta III, Króla Polski, Wielkiego Księcia Litewskiego i Elektora Saskiego.

Po więcej szczegółów zapraszamy na:  http://wkm.uni.wroc.pl/

Wykład prof. Strohma, który odbędzie się 22 maja jest finansowany ze środków gminy Wrocław (Biuro Współpracy z Uczelniami Wyższymi Urzędu Miejskiego, program Wrocławskie Centrum Akademickie, www.wca.wroc.pl).

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl