wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Znamy laureatów 5. edycji programu Fundusz Aktywności Studenckiej!
Znamy laureatów 5. edycji programu Fundusz Aktywności Studenckiej! Obraz autorstwa Freepik.com

Podobnie jak w latach ubiegłych konkurs, organizowany przez Wrocławskie Centrum Akademickie, cieszył się dużym zainteresowaniem wśród studentów działających w kołach naukowych, organizacjach i nieformalnych grupach studenckich. Do tegorocznej edycji wpłynęło aż 101 wniosków z 11 wrocławskich uczelni publicznych i niepublicznych i Instytutów PAN.

Reklama

Wybór nie był łatwy. W ciągu dwóch dni Komisja konkursowa złożona z przedstawicieli WCA oraz środowiska akademickiego obradowała, by wyłonić najlepsze propozycje. Po zaciętych dyskusjach poprzedzonych dogłębną analizą nadesłanych wniosków, wybrano 17 projektów, które zostaną dofinansowane na łączna kwotę 100 tys. zł i będą realizowane przez koła naukowe do końca tego roku.

Tradycyjnie studenci nie zawiedli, wykazali się dużą pomysłowością, otwartością i zaangażowaniem. Zwycięskie projekty podobnie jak w latach ubiegłych są bardzo ciekawe, zróżnicowane i poruszają wiele ważnych problemów. Wśród zaproponowanych tematów dominowały te o charakterze technicznym i medycznym, ale wśród zwycięzców nie zabrakło również projektów z dziedzin takich jak ekologia, sztuka, ekonomia czy turystyka.

W tym roku komisja zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami preferowała projekty stanowiące zamkniętą, odrębną całość, które oprócz walorów naukowych mają również wymiar społeczny oraz wpływ na lokalne środowisko. Wyżej punktowane były również projekty, których organizatorzy zaproponowali w ramach realizacji dodatkowe wydarzenia o charakterze otwartym, z których mogliby skorzystać zainteresowani wrocławianie.

Dziś już wiemy, że dzięki wygranym projektom mieszkańcy będą mogli między innymi wziąć udział w kursie budowy dronów organizowanym przez Akademicki Klub Lotniczy, posłuchać odgłosów nietoperzy w mieście za pomocą specjalnych detektorów dzięki SKN Nauczycieli „Sowa”, jak również wziąć udział w warsztatach w duchu „zero waste” organizowanych przez SKN Zarządzania Bezpieczeństwem w Organizacji z Uniwersytetu Ekonomicznego, podczas których będzie można dowiedzieć się jak wykorzystywać pozostałości produktów spożywczych tak, by nie marnować żywności.

Poniżej publikujemy listę zwycięskich projektów. Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy a także trzymamy kciuki za realizację zamierzonych planów.

Wszystkim uczestnikom natomiast dziękujemy za udział w konkursie i czas poświęcony na przygotowanie wniosków. Zapraszamy do wzięcia udziału w przyszłych edycjach programu. Już dziś zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz mediów społecznościowych.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl