wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:15

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Zapraszamy na konferencję "Wrocław Type Forum" 7-8 grudnia 2018.

Spotkanie poświęcone typografii i projektowania krojów pisma.

Reklama

„Wrocław Type Forum” (7-8 grudnia 2018) to konferencja poświęcona współczesnej typografii i projektowaniu krojów pisma. Typografia jest dziedziną, która łączy sztukę i naukę oraz działalność badawczą z działalnością komercyjną. Kluczowym celem konferencji jest refleksja i dyskusja nad przyszłością typografii w kontekście bardzo dynamicznych zmian technologicznych, które wpływają na formy projektowania i typografii.

Pismo przestaje być zbudowane z jednorodnych i statycznych czcionek. Typografia cyfrowa zmienia się w dynamiczny i responsywny algorytm. Typografia cyfrowa, mimo wizualnego podobieństwa do typografii drukowanej, oferuje więcej możliwości przystosowania projektu dla różnych grup użytkowników. Typografia pozostaje też wciąż głównym medium komunikacji i rozpowszechniania wiedzy. O kształcie typografii decydują projektanci we współpracy z podmiotami zajmującymi się technologią. Podstawowym budulcem typografii są kroje pisma. Jednocześnie, można zaobserwować zainteresowanie dawnymi technikami, dawnym warsztatem jak kaligrafia i liternictwo (np. ręczne malowanie szyldów). Te dwa światy: analogowy i cyfrowy przenikają się wzajemnie w komunikacji wizualnej. Dzięki referatom światowej klasy projektantów można poznać procesy powstawania współczesnej typografii. Konferencja Wrocław Type Forum to miejsce do dyskusji nad kierunkami rozwoju typografii.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl