Czwartek, 28 listopada rozpoczął się spotkaniami w Centrum Ukraińskiej Kultury i Rozwoju (CUKR) przy ul. Ruskiej 46A/201. Sesje edukacyjne dotyczyły m.in. przybliżenia miasta Wrocławia jako miasta akademickiego i wielu aspektów kulturowych, historycznych i praktycznych oraz zagadnień bezpieczeństwa w przestrzeni miejskiej. Uczestnicy spotkań dowiedzieli się, jak korzystać z lokalnej infrastruktury, zostali wyposażeni w najistotniejsze informację, które pierwszoroczny student zagraniczny przyswoić powinien. Osobne spotkanie dotyczyło zagrożeń oraz jak zadbać o swoje bezpieczeństwo na co dzień.
Piątek, 29 listopada, również w CUKR, spotkania zostały poświęcone bardziej formalnym aspektom życia w Polsce. Eksperci z Instytutu Praw Migrantów opowiedzieli o legalizacji pobytu oraz udzielili praktycznych wskazówek dotyczących poszukiwania pracy przez studenta. Ta sesja szczególnie zainteresowała studentów zagranicznych, ponieważ studiując odpłatnie wielu z nich planuje łączyć naukę z pracą zawodową.
Sobota, 30 listopada, była dniem integracji. W południe, przy wrocławskim pręgierzu rozpoczęła się gra miejska. Uczestnicy, podzieleni na drużyny, odkrywali Rynek i okolice starego miasta, rozwiązując zadania i poznając historię Wrocławia. Wydarzenie zakończyło się podsumowaniem Akademii oraz losowaniem nagród, co wzbudziło wiele pozytywnych emocji.
Wsparcie na każdym kroku
Organizację Akademii Study in Wroclaw wsparły liczne instytucje, w tym wrocławskie partnerskie uczelnie wyższe:
- Uniwersytet Wrocławski
- Politechnika Wrocławska
- Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
- Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
- Uniwersytet WSB Merito Wrocław
- Uniwersytet Dolnośląski DSW Wrocław
- Coventry University Wrocław
Partnerami wydarzenia były również organizacje miejskie i fundacje, takie jak Fundacja Ukraina, Straż Miejska we Wrocławiu oraz Wrocławskie Centrum Akademickie. Dzięki ich wsparciu wydarzenie było nie tylko merytoryczne, ale także inspirujące.
Naszym celem było zapewnienie nowym studentom najlepszego startu we Wrocławiu. Chcemy, aby czuli się tutaj bezpiecznie i komfortowo.Mirosław Lebiedź, kierownik projektu Study in Wroclaw
Akademia — początek wspaniałej przygody
Akademia Study in Wroclaw to przykład, jak miasto otwiera się na młodych ludzi, oferując im wsparcie i możliwości rozwoju. Dla uczestników była to okazja do zdobycia cennych informacji, nawiązania znajomości oraz lepszego poznania miasta, które przez najbliższe lata stanie się ich drugim domem.
Nie mogłeś wziąć udziału w Akademii? Śledź profile Study in Wroclaw w mediach społecznościowych, aby nie przegapić kolejnych podobnych wydarzeń, które otwierają wiele możliwości dla integracji i rozwoju!