II edycja programu MOZART (2013/2014)
To już druga edycja Miejskiego Programu Wsparcia Partnerstwa Szkolnictwa Wyższego i Nauki oraz Sektora Aktywności Gospodarczej "MOZART". Sprawdź, co się wydarzyło!
-
dr inż. Joanna Chmielewska - Meli MElum: Cydr Meli Melum – smak i technologia
Pozytywne reakcje przedstawicieli branży alkoholowej oraz restauracyjnej skłoniły nas do podjęcia próby stworzenia wrocławskiej receptury cydru, wykorzystującej polskie i dolnośląskie odmiany jabłek.
-
dr inż. Jarosław Dąbrowski - MIR ENERGIA: Kalkulator Energii Odnawialnej „MEKEO” do analizy możliwości wykorzystania energii odnawialnej w budynkach mieszkalnych
Celem projektu jest przygotowanie programu komputerowego - MIR Energia Kalkulator Energii Odnawialnej "MEKEO" do analizy energetycznej wykorzystania energii odnawialnej względem nieodnawialnej w budynku mieszkalnym dla różnej kombinacji zastosowanych instalacji.
-
dr Agnieszka Dejnaka - Technox: Innowacyjność ekonomiczna w służbie innowacyjności biologiczno-medycznej
Przedmiotem współpracy jest transfer wiedzy ekonomicznej do przedsiębiorstwa w celu zwiększenia efektywności działań komunikacyjno-rozwojowych i sprzedażowych przedsiębiorstwa.
-
dr inż. Damian Derlukiewicz - LEDIKO: Opracowanie nowej - innowacyjnej, ekonomicznej i spełniającej warunki wytrzymałościowe konstrukcji oświetlenia LED
Przedmiotem stażu jest Opracowanie nowej - innowacyjnej, ekonomicznej i spełniającej warunki wytrzymałościowe konstrukcji oświetlenia LED lub rozwiązania innowacyjnego możliwego do zastosowania w istniejącym już produkcie (zwiększającą jego innowacyjność).
-
dr Grzegorz Filcek - NEL: Pro-ekologiczne, oszczędne elektroniczno-informatyczne systemy sterowania ogrzewaniem w domach jedno- i wielorodzinnych oraz małych obiektach przemysłowych
Opracowane rozwiązanie pozwoli w prosty sposób przekładać reguły zarządzania procesem grzewczym formułowane przez użytkownika na program zarządzania zrozumiały i interpretowalny przez urządzenia (elementy systemu grzewczego) podlegające zarządzaniu.
-
dr Dorota Frydecka - Infermedica: Weryfikacja użyteczności i przystosowanie do praktycznego użytku diagnostycznego systemu ekspertowego
System ekspertowy Doktor Medi jest zestawem programów komputerowych, którego celem ma być wspomaganie prowadzenia poszerzonej diagnostyki różnicowej przez lekarzy różnych specjalności.
-
dr Jarosław Ignacy - JP Weber: Analiza atrakcyjności inwestycyjnej gmin Aglomeracji Wrocławskiej
Terytorialny aspekt zjawisk i procesów mających wpływ na planowanie oraz realizację inwestycji przez inwestorów krajowych i zagranicznych zostanie przeanalizowany na podstawie doświadczeń firmy JP Weber oraz badań własnych naukowca.
-
dr Łukasz Jurek - KRUK S.A: Zatrudnienie i rozwój zawodowy osób z pokolenia Y: problemy i wyzwania z perspektywy polityki personalnej
Celem partnerstwa jest wsparcie merytoryczne firmy KRUK S.A. w zakresie kreowania polityki personalnej nastawionej na zatrudnianie i rozwój zawodowy osób z pokolenia Y. Tak sformułowany cel główny można podzielić na dwa cele szczegółowe: deskryptywny i normatywny.
-
dr inż. Artur Kierzkowski - Port Lotniczy Wrocław: Analiza i modelowanie zależności między potokami pasażerskimi
Celem projektu jest opracowanie modułu symulacji komputerowej modelu wsparcia logistycznego funkcjonowania Portu Lotniczego Wrocław.
-
dr inż. Krystian Krawczyk - IZAR: Nowoczesne elastyczne połączenia wysokoprądowe.
Firma PPHU IZAR działa na niszowym rynku złączy wysokoprądowych, gdzie technologiczne know-how jest ściśle chronione. Z tego względu rozwój nowych produktów jest ograniczony dostępem do specjalistycznej wiedzy elektrotechnicznej z zakresu połączeń wysokoprądowych.
-
dr Teresa Kupczyk - Work Service S.A.: Bank talentów kierowniczych na potrzeby rozwoju Work Service S.A.
Przedmiot badań jest m.in. kluczowe kompetencje kadry kierowniczej najwyższego szczebla na potrzeby realizacji strategii rozwoju grupy kapitałowej Work Service S.A. (na podstawie badań literaturowych i opinii badanej kadry kierowniczej).
-
dr Maja Leszczyńska - 4-Tune IT: Zaprojektowanie modelu systemu informatycznego LexCrm wspierającego zarządzanie relacje z klientami w kancelariach prawnych wraz z jej implementacją.
Celem stażu jest opracowanie spójnej, całościowej koncepcji nowego produktu informatycznego – systemu LexCRM dedykowanego dla kancelarii prawnych z uwzględnieniem zarówno jego zakresu funkcjonalnego, jak i praktycznych aspektów pozwalających na implementację programistyczną tego systemu i jego wprowadzenie na rynek.
-
dr inż. Przemysław Matkowski - LEDIKO: Badanie niezawodności oraz zmian starzeniowcyh półprzewodnikowych źródeł światła oraz opraw oświetleniowych przemysłowych i ulicznych.
Przedmiotem projektu jest ocena niezawodności oraz zmian starzeniowych półprzewodnikowych źródła światła oraz opraw oświetleniowych przemysłowych i ulicznych.
-
dr inż. Paweł Myszkowski - MP2 Pol: Metody sztucznej inteligencji w rozwiązywaniu problemu harmonogramowania.
Współpraca obejmuje praktyczne wykorzystanie badań nad metodami sztucznej inteligencji i ich zastosowaniach w rozwiązywaniu problemów harmonogramowania.
-
dr Maciej Nikodem - MT-Silesia: System lokalizacji i komunikacji dla górnictwa.
Celem projektu jest opracowanie rozwiązania, które pozwoli na określanie położenia obiektów (ludzi i maszyn) w chodnikach i wyrobiskach górniczych oraz będzie zintegrowane z urządzeniami produkowanymi przez firmę MT-Silesia.
-
dr Łukasz Olipra - Port Lotniczy Wrocław: Zwiększenie liczby pasażerów w Porcie Lotniczym we Wrocławiu poprzez poprawę jakości funkcjonowania portu i świadczonych usług oraz poszerzenie i uatrakcyjnienie siatki połączeń lotniczych.
Realizowany projekt składa się z trzech projektów cząstkowych.
-
dr inż. Tomasz Olszewski - Apeiron Catalysts: aktywność rutenowych katalizatorów metatezy olefin.
Znaczenie katalizy i katalizatorów we współczesnym świecie jest ogromne. Obecnie ponad 90% związków chemicznych wytwarzanych przemysłowo powstaje przy użyciu katalizatorów.
-
dr Łukasz Piwowar - Imagination Technologies Limited: Zbadanie dokładności operacji zmiennoprzecinkowych.
Projekt polega na zaprojektowaniu i zbudowaniu biblioteki, która umożliwiała będzie oszacowanie błędu wprowadzanego przez hardware oraz sterownik na poszczególnych etapach przetwarzania grafiki 3D.
-
dr inż. Marcin Jacek Plewa - WPO ALBA: Model systemu wsparcia logistycznego procesu zagospodarowania odpadów komunalnych w aspekcie integracji jego podsystemów (zbiórki, transportu, przeładunku oraz sortowania).
Celem projektu realizowanego w ramach stażu jest opracowanie modelu symulacyjnego systemu logistycznego wspierającego proces zagospodarowania odpadów komunalnych przez przedsiębiorstwo WPO ALBA S.A.
-
dr Zbigniew Damian Telec - GTB: Kompleksowa realizacja wysoko wydajnego oprogramowania serwera do inteligentnego sterowania halowymi oraz ulicznymi lampami ledowymi.
Przedmiotem stażu jest zastosowanie praktyczne wyników badań w dziedzinie inżynieria oprogramowania.
-
dr Ewa Tomaszewska-Ciosk - OLEOFARM: Próba stworzenia innowacyjnych produktów przekąskowych i galanterii śniadaniowej z wykorzystaniem wytłoków lnianych pozostających po procesie tłocznia oleju lnianego.
Firma Oleofarm specjalizuje się w produkcji wyrobów kojarzonych ze zdrowym odżywianiem. Sztandarowymi produktami firmy Oleofarm są produkty wytwarzane z siemienia lnianego.
-
dr Jerzy Witkowski - RST: Systemu wspomagania opieki nad osobami starszymi.
Staż realizowany jest w obszarze elektroniki i technologii informacyjnych w zakresie opieki nad osobami starszymi, samodzielnymi, wymagającymi interwencji sporadycznie, tylko w nagłych przypadkach.
-
dr inż. Małgorzata Urszula Zakrzewska - Pure Biologics: Opracowanie technologii uzyskiwania indukowanych pluripotencjalnych komórek macierzystych (komórek iPS) do zastosowań w medycynie.
Celem projektu jest opracowanie nowoczesnej technologii uzyskiwania komórek iPS, a następnie ich różnicowania w wybrane typy komórek.