38. PKO Wrocław Maraton w tym roku się nie odbędzie

Zaplanowany na wrzesień 38. PKO Wrocław Maraton został odwołany. To kolejny bieg masowy w stolicy Dolnego Śląska, który w 2020 roku nie dojdzie do skutku. Wcześniej poinformowano o odwołaniu 8. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu.

  • fot. Paweł Prochowski

    fot. Paweł Prochowski


Decyzja została podjęta po konsultacjach z prezydentem Wrocławia, Jackiem Sutrykiem i partnerem imprezy - Gminą Kąty Wrocławskie. Przypomnijmy, że w tym roku wrocławski bieg miał rozpoczynać się właśnie w Kątach Wrocławskich, a finisz zaplanowany był na torze żużlowym Stadionu Olimpijskiego.

Jedyna możliwa decyzja

– Z żalem, ale i poczuciem obowiązku podejmujemy tę trudną, choć jedyną możliwą w obecnych okolicznościach decyzję – podkreśla Wojciech Gęstwa, dyrektor Wrocław Maratonu. – Organizacja tak ogromnego przedsięwzięcia jak bieg na dystansie 42 195 metrów, po trasie wytyczonej po drogach publicznych na terenie dwóch gmin wymaga podjęcia szeregu decyzji i zaciągnięcia zobowiązań z należytym wyprzedzeniem. Nie możemy ryzykować. Najważniejsze jest zdrowie naszych biegaczy. Termin, od kiedy będzie można organizować imprezy masowe pozostaje nieznany. To zobowiązuje nas do przeniesienia maratonu na kolejny rok – podkreśla.

Wszyscy biegacze, którzy opłacili pakiet startowy otrzymają w najbliższym czasie całkowity zwrot kosztów. Odpowiednie instrukcje, jak ubiegać się o zwrot, zostaną opublikowane na stronie maratonu.

„Wrocław wróci silniejszy”

– Parafrazując apel Winstona Churchilla z lat wojennych: nie traktujmy dni pandemii jako tych mrocznych – niech będą to wielkie dni, w których mamy okazję wykazać się swoją odpowiedzialnością. Razem z olimpijczykami, piłkarzami ze Starego Kontynentu i wszystkimi innymi, którzy w tym roku nie wezmą udziału w rywalizacji – poczekamy. Wrocław wróci silniejszy. Sport wróci silniejszy! – podkreśla Gęstwa.

Ze względu na pandemię wszystkie biegu w Polsce są odwoływane lub przekładane. Wcześniej na Dolnym Śląsku przełożono m.in. Półmaraton Ślężański oraz odwołano 8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton. Czytaj więcej o zmianach terminów imprez biegowych w regionie.Zgłoś uwagę