Znamy terminy meczów Impela Wrocław w Pucharze CEV

Ustalone zostały terminy meczów pomiędzy Galatasaray Istanbul, a Impelem Wrocław w ramach Challenge Round Pucharu CEV. Oba spotkania zostaną rozegrane jeszcze w lutym.

  • fot:archiwum


Impel Wrocław nie kończy przygody z europejskimi pucharami. Trzecie miejsce w grupie E Ligi Mistrzyń i dobry bilans punktowy pozwoliły drużynie z Wrocławia kontynuować grę w międzynarodowych rozgrywkach. Impelki zagrają w Challenge Round Pucharu CEV z Galatasaray Istanbul. Pierwszy mecz odbędzie się 11 lutego o godzinie 19:00 lokalnego czasu na terenie rywala. Dwa tygodnie później, a więc 24 lutego konfrontacja przeniesie się do Hali Orbita. Mecz rozpocznie się o godzinie 18:00. Oba spotkania zostaną transmitowane w telewizji Polsat Sport. Zwycięzca dwumeczu awansuje do półfinału rozgrywek.

Galatasaray Istanbul to znana marka nie tylko na krajowym podwórku, ale i w Europie. To ośmiokrotny Mistrz Turcji i sześciokrotny zdobywca Pucharu tego kraju. Ilość tytułów należących do Galatasaray robi wrażenie, mimo iż lata największej świetności ma już za sobą. Część z tych tytułów została zdobyta jako Mistrzostwo Stambułu. Jednakże patrząc na specyfikę tureckiej ligi – gdzie o najwyższe cele od lat biją się zespoły z jednego miasta, rozgraniczenie i wartościowanie ich trofeów może nie mieć sensu.

Jakkolwiek nie rozpatrując powyższych faktów – Galatasaray to jeden z trudniejszych rywali, który mógł się przytrafić Impelowi Wrocław w Challenge Round. Obecnie zespół zajmuje 3 miejsce w rodzimej lidze z 32 punktami, 12 zwycięstwami i 2 porażkami. W pierwszej czwórce tabeli mieszczą się takie drużyny jak: Fenerbahce Grundig Istanbul (1), VakifBank Istanbul (2) oraz Eczacibasi Istanbul (4). Z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że wśród tych czterech zespołów znajduje się tegoroczny Mistrz Turcji, ponieważ od lat tytuł ten dzielony jest pomiędzy wymienione zespoły.

Impel chcąc kontynuować grę w rozgrywkach na szczeblu euroepjskim, musi przeciwstawić się tureckiemu oponentowi. O tym, która z drużyn awansuje do półfinału dowiemy się 24 lutego. W przypadku remisu w ilości wygranych meczów i zdobytych setów – o awansie zadecyduje tzw. „złoty set”.

Zgłoś uwagę