wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 13°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Miasto kontynuuje akcję „Wrocław dla pszczół”. Odbierz nasiona i zasiej kwietną łąkę

Sianie kwietnej łąki na Tarnogaju w 2021 r. mat. prasowe / archiwum
Sianie kwietnej łąki na Tarnogaju w 2021 r.

Zarząd Zieleni Miejskiej, przy wsparciu firmy Saatbau Polska, kontynuuje akcję „Wrocław dla pszczół”. Projekt polega na rozdawaniu paczuszek z nasionami roślin miododajnych, które każdy może zasiać choćby na balkonie. ZZM dystrybucję rozpocznie w drugiej połowie maja, ale pierwsza partia nasion będzie rozdawana na stoisku Zielonego Wrocławia już 14 maja, podczas Dnia Odry – od g. 14.00 do wyczerpania zapasów.

Reklama

Wrocław dla pszczół ma w założeniu promować zakładanie w mieście łąk kwietnych i rozpropagować ideę ich tworzenia wśród mieszkańców.

– Chcielibyśmy równoważyć skutki powiększającej się zabudowy i kurczenia się terenów zielonych – wyjaśnia Katarzyna Szymczak-Pomianowska, dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju UMW.

Przypomnijmy, że już w 2021 roku mieszkańcy z powodzeniem siali takie łąki. Pierwsza  pojawiła się przy ulicy Gazowej na wrocławskim Tarnogaju. Akcję wspomagało Stowarzyszenie Osiedla dla Wrocławia. Porcje nasion „Pszczeli pożytek” przygotowała firma Saatbau Polska. Jedna saszetka powinna wystarczyć do obsiania ok. 2 metrów kwadratowych.

Dzień Odry

Dzień Odry

Zobacz Wydarzenie z serwisu go.wroclaw.pl

„Pszczeli pożytek” - oprócz sobotniego Dnia Odry - będzie wkrótce dostępny również w dni powszednie w specjalnym „nasionomacie” przy wejściu do siedziby Zarządu Zieleni Miejskiej (al. Śląska 1, Tarczyński Arena).

20 maja Światowy Dzień Pszczół

20 maja przypada Światowy Dzień Pszczół. Środowisko jest dzisiaj dosyć ubogie dla tych pożytecznych owadów, mają one coraz mniej miejsc do zdobywania pokarmu. Przy tej okazji szczególnie warto przypomnieć o trwającej akcji „Wrocław dla pszczół”.

– Pielęgnacja zieleni nie może kończyć się na sianiu sadzeniu, nawożeniu, i przycinaniu. Dbać trzeba o cały ekosystem. Zieleni, którą się zajmujemy potrzebna jest równowaga w środowisku, w tym np. owady zapylające, zwłaszcza pszczoły. Ważne, byśmy wszyscy mieli świadomość tych potrzeb, dlatego z przyjemnością wspieramy akcję, która pomaga zapylaczom i jest przydatna w edukacji wrocławian – podkreśla Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama