Tym razem okazja do sąsiedzkich spotkań, zabawy i edukacji w duchu EKO będzie w Leśnicy - na parkingu przy ul. Prochowickiej 1. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11:00 i potrwa do godz. 14:00. Wstęp wolny.
Atrakcje dla mieszkańców Leśnicy
Na mieszkańców czeka moc atrakcji przygotowanych przez partnera wydarzenia, czyli spółkę Ekosystem. Będzie o tym, jak segregować odpady, aby nie płacić podwójnej opłaty za odbiór śmieci. Czekają gry, zabawy i quizy. Najaktywniejsi uczestnicy mogą liczyć na drobne upominki.
Ruszyliśmy z cyklem spotkań sąsiedzkich dla naszych mieszkańców w duchu „eko”, mając świadomość, jak ważna jest właściwa segregacja odpadów. Zaczęliśmy od największych osiedli TBS we Wrocławiu, ale planujemy zorganizować takie spotkania także na pozostałych. Tutaj każda, nawet niewielka, zmiana ma znaczenie. Musimy bowiem pamiętać, że właściwa segregacja jest nie tylko ekologiczna, lecz także ekonomiczna. Segregując nasze odpady właściwe, zyskujemy pewność, że nie będziemy płacić podwójnie za odbiór naszych śmieci.Aleksandra Palus, kierownik biura komunikacji społecznej TBS Wrocław
Tym razem w EKOspotkaniu uczestniczyć będą policjanci z komisariatu Wrocław – Leśnica. W ramach programu „Mój rower – moja własność” będzie można bezpłatnie oznakować bicykl, po okazaniu dowodu zakupu i numeru roweru z ramy.
Kolejny festyn z cyklu „Sąsiedzkie EKOspotkania” zaplanowano na Brochowie:
- w sobotę, 26 października - Brochów, ul. Cedrowa 1-3 (parking).
Okazja do oddania elektroodpadów
W sobotę podczas festynu na osiedlu zaparkuje też SZOP, czyli Samochód Zbierający Odpady Problemowe. To doskonała okazja, by bezpłatnie oddać mały, zużyty sprzęt elektroniczny, przeterminowane leki, zużyte baterie, akumulatory, farby i opakowania po nich. Wypatrujcie go przy stoisku Ekosystemu.
Co można oddać do SZOP-a?
- mały zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,
- chemikalia (rozpuszczalniki, przepracowane lub przeterminowane oleje silników samochodowych, detergenty, lepiszcze i żywice) w opakowaniach umożliwiających ich identyfikację, np. poprzez etykietę,
- kleje i opakowania po klejach (w opakowaniach umożliwiających ich identyfikację, np. poprzez etykietę),
- środki ochrony roślin (w opakowaniach umożliwiających ich identyfikację, np. poprzez etykietę),
- lampy fluoroscencyjne, świetlówki, lampy energooszczędne,
- oleje i tłuszcze jadalne (w opakowaniach umożliwiających ich identyfikację, np. poprzez etykietę),
- farby, opakowania po farbach (w opakowaniach umożliwiających ich identyfikację, np. poprzez etykietę),
- tusze, tonery do drukarek,
- termometry rtęciowe,
- zużyte baterie i akumulatory,
- przeterminowane leki.
Więcej informacji na temat segregacji odpadów przeczytacie na stronie Ekosystemu.