wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 10:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Pomóż ratować tygrysy sumatrzańskie i zwiedź zoo za darmo

Spotkanie "ZOO i DODO NA RATUNEK TYGRYSOM" rozpocznie się dzisiaj (29 listopada) o godz. 15.00 przy wybiegu tygrysów. To okazja, by zobaczyć maluchy, ale także, a o godzinie 15.45 w Afrykarium w sali audytoryjnej rozpocznie się wykład Pawła Sroki, kierownika wydziału ssaków drapieżnych w ZOO Wrocław.

Przyjdź, zobacz i pomóż

Dla uczestników wydarzenia wejście do zoo jest bezpłatne, prosimy jednak o dobrowolną wpłatę darowizny na specjalne konto Fundacji ZOO Wrocław DODO: 89 1020 5226 0000 6102 0547 2040 z dopiskiem TYGRYSY. 100 proc. wpłat wesprze działalność WildCats Conservation Alliance chroniącej tygrysy na Sumatrze.
ZOO Wrocław

Wejście od 14.30 przez bramę służbową (tą ze szlabanem), wystarczy podać ochronie hasło: ZOO i DODO na ratunek.

Tygrysy trzeba wspierać w także w naturze

Wrocławskie zoo jest jedynym ogrodem zoologicznym w Polsce, który hoduje tygrysy sumatrzańskie, a narodziny czworaczków są wydarzeniem na światową skalę.

To ogromny sukces, jednak trzeba pamiętać, że ich żyjący w naturze krewni są krytycznie zagrożeni wyginięciem – w naturze żyje jedynie około 400 osobników i w każdej chwili mogą zniknąć na zawsze. 

Poza kłusownictwem największym zagrożeniem dla tygrysów sumatrzańskich jest utrata siedlisk, spowodowana m.in. ekspansją plantacji palmy olejowej i kawy. Dlatego ochrona tych drapieżników jest nie tylko wyzwaniem, ale również naszym wspólnym obowiązkiem.

Wrocławskie zoo i Fundacja ZOO Wrocław – DODO aktywnie wspierają ochronę tygrysów na Sumatrze, współpracując z WildCats Conservation Alliance.

– Dzięki naszym działaniom możliwe jest m.in. patrolowanie Parku Narodowego Kerinci Seblat, gdzie tygrysy te żyją na wolności. Walka z kłusownictwem, usuwanie wnyków oraz edukacja lokalnej ludności pomagają zmniejszyć zagrożenia dla tygrysów sumatrzańskich. W ostatnich latach udało się aresztować 70 kłusowników, a także prowadzić rozmowy z lokalnymi władzami o alternatywnych sposobach zarobkowania dla lokalnej ludności – informuje ZOO Wrocław.

Źródło: ZOO Wrocław

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl