wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 30°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Nocne podziemne sprzątanie Wrocławia. Ponad 20 obiektów [WIDEO]

Bartosz Moch,
Tak nocą myte jest przejście pod pl. Jana Pawła II fot. UMW
Tak nocą myte jest przejście pod pl. Jana Pawła II

Letnie sprzątanie miasta to nie tylko chodniki, ulice, parkingi czy ścieżki rowerowe. Nocą myte, czyszczone i zamiatane są także przejścia podziemne oraz tunele pieszo-rowerowe. W sumie w stolicy Dolnego Śląska jest ponad 20 takich obiektów.

Reklama

Częstotliwość sprzątania oraz prowadzone prace zależą od rodzaju przejścia, jego wielkości, położenia czy też natężenia ruchu.

Mycie, impregnacja i usuwanie plakatów

Przejścia, takie jak pod pl. Jana Pawła II, sprzątane są nawet kilka razy dziennie, a myte i dezynfekowane kilka razy w tygodniu. Większość prac wykonywana jest w nocy, a zanieczyszczenia pojawiające się w ciągu dnia usuwane są na bieżąco przez osoby dyżurujące
Dorota Witkowska, rzecznik prasowy Ekosystem sp. z o.o.

– Poza bieżącym sprzątaniem i zamiataniem, myjemy również posadzki, schody i poręcze, a raz w miesiącu ściany. Usuwamy także plakaty, nalepki oraz ulotki – mówi Aleksandra Orzechowska z firmy ROBOT 1, jednego z wykonawców.

W najczęściej uczęszczanych przejściach (oprócz pl. Jana Pawła II np. pod pl. Społecznym) dwa razy w roku impregnowane są również posadzki. W większości tuneli zakres prac jest jednak mniejszy a sprzątanie przeprowadza się raz w tygodniu.

Miesięczne sprzątanie oraz mycie wrocławskich przejść i tuneli kosztuje blisko 32 tys. zł.

Więcej chodników, ścieżek rowerowych, przystanków

We Wrocławiu od kwietnia trwa letni sezon sprzątania. Ekosystem objął nim blisko 100 proc. więcej chodników i ciągów pieszo-rowerowych, niż w poprzednim roku. Znacznie wzrosła także liczba czyszczonych przystanków oraz ulicznych koszy a także powierzchnia dróg i parkingów.

Sezon letni na wrocławskich drogach potrwa do 31 października. Oczyszczaniem objęte będą przystanki, chodniki, ścieżki rowerowe, parkingi, przejścia podziemne, zieleńce, kosze uliczne, torowiska i pętle tramwajowe.

Dodatkowo na wałach przeciwpowodziowych oraz w ich sąsiedztwie rozstawiono 132 kosze.

Stałym utrzymaniem objęta została również Wyspa Słodowa.

Lista podziemnych przejść i tuneli, objętych letnim sprzątaniem

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl