wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: niekorzystna

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Więcej dróg, chodników, ścieżek, przystanków i parkingów - trwa letnie sprzątanie miasta

We Wrocławiu 1 kwietnia wystartował letni sezon sprzątania. Ekosystem obejmie nim blisko 100 proc. więcej chodników i ciągów pieszo-rowerowych. Znacznie wzrośnie także liczba czyszczonych przystanków oraz ulicznych koszy a także powierzchnia dróg i parkingów. Służby stale sprzątają również np. tereny Wyspy Słodowej.

Reklama

Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)

Sezon letni na wrocławskich drogach potrwa do 31 października. Oczyszczaniem objęte będą przystanki, chodniki, ścieżki rowerowe, parkingi, przejścia podziemne, zieleńce, kosze uliczne, torowiska i pętle tramwajowe. Dodatkowo na wałach przeciwpowodziowych oraz w ich sąsiedztwie rozstawione zostaną 132 kosze. Stałym utrzymaniem objęta zostanie również Wyspa Słodowa.

Wyspa to popularne miejsce spotkań wrocławian oraz turystów. Zwłaszcza latem tętni życiem towarzyskim. Aby zadbać o komfort jej użytkowników wprowadziliśmy stałe, 24-godzinne utrzymanie wyspy w czystości. Służby całą dobę dbają o to, by ponad 60 koszy na terenie Wyspy Słodowej było regularnie opróżnianych, a z trawników i ścieżek znikały różnego rodzaju odpady, np. szkło czy niedopałki
Dorota Witkowska, rzecznik prasowy Ekosystem sp. z o.o.

Miesięczny koszt tych działań to blisko 40 tys zł. Powierzchnia na wyspie objęta sprzątaniem to niemal 24 tys. mkw.

Rekordowe powierzchnie objęte sprzątaniem

W tym roku sprzątanych będzie dużo więcej jezdni, chodników, ścieżek rowerowych, parkingów i przystanków. Liczba chodników oraz ciągów pieszo-rowerowych wzrosła niemal o 100 proc. Będą sprzątane 2, 3 lub 5 razy w tygodniu.

Co roku wprowadzamy zmiany w zakresie usług świadczonych w ramach utrzymania miasta w czystości. Jednakże dawno nie zwiększaliśmy tylu powierzchni objętych sprzątaniem. W przypadku chodników i ciągów pieszo-rowerowych zakres wzrasta z ponad 824 tys. mkw. na ponad 1,7 mln mkw. To istotna zmiana, którą mamy nadzieję, że mieszkańcy zauważą
Dorota Witkowska, rzecznik Ekosystem sp. z o.o

Powierzchnia jezdni objętych cotygodniowym zmywaniem zwiększyła się o 46,6 tys. mkw., a zamiatanych raz w miesiącu o blisko 105,8 tys. mkw.

Teren sprzątanych parkingów wzrósł o ponad 20,6 tys. mkw. a ścieżek rowerowych o ponad 18,3 tys. mkw. Do tego dochodzi 1825 przystanków komunikacji miejskiej i 7104 kosze uliczne.

Czytaj także: Ulice, chodniki, przystanki, zieleńce. Ruszyło wiosenne sprzątanie Wrocławia [WIDEO, ZDJĘCIA]

Do obsługi sezonu letniego wykorzystywanych będzie 13 zamiatarek jezdniowych (w tym cztery napędzane gazem ziemnym), 5 zamiatarek małogabarytowych (w tym jedna elektryczna), 5 polewarek jezdniowych i 14 zamiatarek chodnikowych (w tym jedna elektryczna).

Wymieniono ponad 6000 szarych foczek

W kwietniu rozpoczął się nie tylko sezon letni, ale również okres obowiązywania nowych umów o utrzymanie czystości i porządku we Wrocławiu. W związku z tym na wrocławskich ulicach pojawiły się nowe kosze uliczne.

Wykonawcy świadczący usługi sprzątania są właścicielami koszy, my je tylko od nich wynajmujemy. Z chwilą zakończenia realizacji kontraktów, muszą je zdemontować. W ich miejsce staną fabrycznie nowe. Zadbamy o czystość koszy - w sezonie letnim będą myte raz na dwa tygodnie oraz interwencyjnie
Dorota Witkowska

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl